Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo Mk1 fabryczny alarm

31 Mar 2009 22:21 2524 2
  • Moderator Samochody
    Panowie, problem wygląda tak: Mondeo, jedno z pierwszych, z silnikiem 1,8TD, wyposażone w fabryczny alarm bez pilota w kluczyku, po ok 4h po zamknięciu drzwi kluczykiem zaczyna trąbić i migać kierunkowskazami. Klient był w aso, powiedzieli, że to na pewno wina jakiejś wiązki i ogólnie naprawa tego to z 2000zł (mówili jeszcze inne mądre rzeczy, np maskotka na lusterku zakłóca ultradźwięki, a może to wstrząsówka itp), stwierdzili ,że nie ma możliwości wywalenia tego ustrojstwa, co właśnie chciałbym uczynić. Stąd pytanie do Was, czy ktoś już przerabiał ten temat ?
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    Witam mam ten sam problem tylko ze mam 1,8 16v. Podejrzewam ze u mnie to wina czujnikow ruchu w slupkach tzn mam wyciek plyny do spryskiwaczy tylnej szyby i cieknie wlasnie ze slupka miedzy drzwiami. pewnie czujka ma zwarcie i glupieje. Wypiolem wtyczke od czujek z centralki i mam spokój. Zeby dostac sie do centralki wyjmij szuflade schowka pod poduszka pasażera i odepnij pierwsza wtyczke od lewej. Sa tam trzy wtyczki dwie pierwsze sa od alarmu. jak nie pomoze to wypnij wszystkie samochod bedzie normalnie jezdzil tylko nie bedziesz mial zabezpieczenia. Mozesz tez wyjąc bezpiecznik nr 25 ale tylko ze centralny zamek nie bedzie dzialal. Wydaje mi sie ze opcja
    ze wtyczka jest lepsza ja wypialem i mam spokoj. powodzenia

seba.matys(malpa)interia.pl

daj znac jak poszlo
  • Moderator Samochody
    Wypiąłem pierwszą wtyczkę z modułu, klient jeździ już tak 2 miesiące i zero problemów z samoczynnym włączaniem alarmu. Dzięki za podpowiedź, temat zamykam