Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv philips 37ta 1271 /02 migająca dioda

31 Mar 2009 22:42 1796 2
 • Poziom 14  
  dostałem do naprawy telewizor philips 37ta 1271/02 .Ciągle mruga dioda telewizor nie chce się uruchomić. Wylutowałem tranzystor linii i podłączyłem żarówkę. zaświeca się. Podczas pomiarów napięć po stronie pierwotnej zauważyłem iż napięcia nie są stałe tylko pulsują .Po wlutowani tranzystora zacząłem sprawdzać transformator linii .Po odpięciu nóżki z której wychodzi 5v tv wystartował ,zaświecił ekran ale obrazu nie było .Napięcia na przetwornicy nadal pulsowały.'Po ponownym przylutowaniu wspomnianej nóżki dioda znowu zaczęła mrugać. Ni posiadam schematu . Jest to chassis Anubis a5 .W schematach elektrody brak ,a schematy z tej serii mają inne przetwornice . Za pomoc dziękuję ,gdzie mam szukać usterki?

  Na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni właściwe dla języka polskiego.

  Znaki przestankowe stawia się bezpośrednio po wyrazie, potem spacja. Zdanie zaczyna się wielką literą. [@mirex]
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 43  
  Na czym jest przetwornica w tym modelu? Ja na jego temat mam różne dane - albo CP90 /tranzystory, wątpię czy to prawda/ albo AA5 /MC44603/.
  Tak czy inaczej - 2x47/160 do wymiany.
  Może masz zwarcie diody za trafopowielaczem, może uszkodzenie TXT.
  Poza tym pisząc o jakimś elemencie podajemy jego numerację na chassis/schemacie! AA5 nie ma 5V zza trafopowielacza. To dotyczy klasycznych Anubisów - A oraz S.
 • Poziom 14  
  Przetwornica jest na tranzystorach.Wymiana kondensatorów nie dała żadnego efektu.Uszkodzona była dioda Zenera 5v1,chociaż pomiar miernikiem nie wykazywał zwarcia,ani przerwy.Temat uważam za zamknięty.