Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung SCX-4720, fuser przegrzany

01 Apr 2009 10:14 5032 6
  • Level 19  
    Witam,
    Trafila do mnie na serwis drukarka Samsung SCX-4720, po uruchomieniu zaczeła rozgrzewać fuser po czym wyświetliła komunikat "Open Heat Error", wg serwisówki wskazuje to na uszkodzenie fusera, nic się nie zastanawiając zamówiłem nowy, założyłem, drukarka znowu zaczęła się inicjować, nagrzewanie i wywaliła komunikat "Over Heat", wyjąłem fuser i okazało się że grzałka przypiekła się do docisku, panewki stopione (stary fuser też tak był uszkodzony). Miał ktoś może podobny problem? Nowy fuser uszkodzony?

• Level 30  
    Miałem 2 razy, w samsungach serii 2250 ale po pierwszym razie, pilnowałem i jak lampa za długo się nagrzewała to zaraz wyłączyłem drukarkę. Moim zdaniem jest to wina płyty głównej. Fuzer reklamowałem, nie podałem przyczyny i mi uznali reklamację.
  • Level 10  
    Witam,

Mam własnie identyczny problem. Nowy fuser sie przypalił. moim zdaniem to któryś z tranzystorów jest za to odpowiedzialny...

Pozdrawiam
  • Level 9  
    Podnosze temat mam podobny problem spalone utrwalanie, kupiłem nowe i to samo. Nie będe kupowal kolejnego, czy może ktoś poradził sobie z tym problemem,
  • Level 19  
    Jeszcze nie szukałem problemu dokładnie ale zgodzę się że to pradopodobnie coś z płytą główną, pozostaje albo naprawa (jeśli możliwa)albo wymiana na nową ale tu już wchodzimy w dodatkowe koszty i klient może nie być zadowolony.
  • Level 9  
    Dzięki za odpowiedz, tak też myślałem dodatkowe koszty a piec spalony, nie bede sie zagłebiał w elektronike poszukam jeszcze rozwiazania jak cos znajde to dam znać
  • Level 10  
    Witam,

Znalazłem przyczynę. Na płycie zasilania jest optiortiak PC102 wymieniłem go i drukarka działa :D

Pozdrawiam