Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po wyłączeniu dekodera mie mogę odbierać telewizji naziemnej

Yazor 01 Kwi 2009 10:31 1699 7
  • #1 01 Kwi 2009 10:31
    Yazor
    Poziom 2  

Witam

Kupiłem Polsat Cyfrowy z dekoderem który jest podłączony do telewizora kablem EURO SCART. Kiedy dekoder jest włączony to mogę pilotem od telewizora przełączyć się na kanały ze zwykłej anteny. Kiedy wyłączę dekoder nie mogę w telewizorze włączyć zwykłej "antenowej" telewizji. Nie mam obrazu (czarny ekran) choć głos jest. Muszę wyciągnąć z telewizora kabel EURO SCART lub wyciągnąć wtyczkę zasilającą dekoder abym mógł oglądać zwykłą telewizję.

Problemem jest kabel czy dekoder? Jak to rozwiązać.

Z góry dziękuję za pomoc

0 7
  • #2 01 Kwi 2009 11:04
    kocur108
    Poziom 18  

Sprawdź kabel, jakość wykonania tych kabli jest tragiczna, u znajomej po dostarczeniu tuner przez kuriera i podłączeniu wszystkiego, okazało sie że tuner sie co chwila włącza i wyłącza, przyczyną okazał sie własnie kabel scart

0
  • Pomocny post
    #3 01 Kwi 2009 11:44
    matzg
    Poziom 35  

Witam,spróbuj z innym kablem euro lub odczep(odlutuj,przetnij) przewód na 8 pinie w kablu Euro Link
    Pozdr

0
  • #4 03 Kwi 2009 07:42
    Yazor
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc. Zmieniłem 3 kable i nic. Dopiero odlutowanie 8 pinu pomogło.

Czy ten pin odpowiada za automatyczne włączanie się telewizora jak uruchomione zostanie podłączone do niego urządzenie?

0
  • #5 03 Kwi 2009 08:13
    Mar$
    Poziom 21  

Dokładnie pin 8 włącza telewizor w tryb AV jeżeli jeżeli podłączymy do Euro dowolne urządzenie.
    Pozdrawiam

0
  • #6 03 Kwi 2009 10:18
    kocur108
    Poziom 18  

Czyli coś nie tak z Tunerem, bo wyłaczony nie powinien przesyłać sygnału na 8 pin, jest na gwarancji wymieniaj

0
  • #7 03 Kwi 2009 13:56
    mczapski
    Poziom 38  

Podejrzewam, że dekoder jak i telewizor posiadają np po dwa gniazda SCART. Funkcje tych gniazd nie są identyczne więc popróbuj pozamieniać.

0
  • #8 04 Kwi 2009 11:46
    grzesiulek5
    Poziom 22  

Panowie też zauważyłem ten problem na dekoderach mini.Odcięcie 8 nóżki daje efekt pozytywny ale wtedy nie mamy automatycznego przełączania na AV

0