Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie DSLa do małej sieci firmowej (WinServ2003)

Gimmickz 01 Kwi 2009 11:01 611 0
  • #1 01 Kwi 2009 11:01
    Gimmickz
    Poziom 9  

Witam..
    Mam problem następujący...

Wczoraj do małej (ok 10 kompów) firmowej sieci podłączyłem internet.
    DSL - TPSA zostawiła sam modem Siemens Speedstream 4100 (z gniazdem RJ45) więc aby zrobić to na szybko podłączyłem do serwera (Win Serv 2003) drugą sieciówkę...
    Stworzyłem połączenie... wszytko niby fajnie... jednak:

w komputerach-stanowiskach strasznie wszystko zwolniło przez tego neta... domyślam się, że coś pomieszałem i zrobiłem nie tak jak trzeba ...

Kompy z serwerem łączą się przez DHCP i miały wszystko z automatu (IP, maska, brama, DNS)... Wczoraj dałem im tylko DNSy ręcznie i od tego momentu zaczął się problem. pozornie wszystko działa... jednak zapisywanie dokumentów lokalnie... wejście do panelu sterowania itd... wszystko trwa całe wieki...

Co spier..niczyłem?:D

dodam, że w połączeniach sieciowych na serwerze dotychczasowe połączenie lokalne ma na stałe przypisane wszystkie adresy, stanowiska chodzą na dhcp po domenie (wszystko na xp pro)...

co by się stało jakbym podpiął modem bezpośrednio do wspólnego switcha, w połączeniu lokalnym na serwerze przemianował ip,maskę,bramę i dnsy na te od tepsy... - ruszyłoby to? nie posypie mi się łącznośc z serwerem od stanowisk?:D... (na automacie nie działało)...

Jak to zrobić bez dalszego nakładu kosztów??

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo