Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Angielskie kanały w Polsce. SKY, BBC, itp...

galtom 01 Kwi 2009 11:50 23409 25
  • #1 01 Kwi 2009 11:50
    galtom
    Poziom 11  

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

1. Proszę traktować mnie jak"noob'a" w tematyce satelitarnej :-)
    2. Szukałem już na form i wiem co nieco (generalnie teraz wiem jak dużo nie wiem) :-) wiec przepraszam, ze durne pytani i ewentualne powtórki.

3. Stan obecny: niedawno wróciłem z UK i bardzo brakuje mi ang. języcznych programów. Z tego co widzę na polskich platformach cyfrowych jest ich niewiele i programy które maja są nudne (np. bbc world którego w UK nikt nawet nie odbiera) :-)

MAM:

swój tuner platformy SKY - Amstrad model DRX550 wraz z karta. Przez ostatni rok odbierałem darmowe programy cyfrowe tzw. Free Sat (o ile się nie mylę)

stary dekoder cyfry + (wraz z antena na balkonie i tym czymś/kostka na jej końcu model: KENWOOD MODEL DTF-1

4. Mieszkam w centrum Katowic - wiem, ze żeby teoretycznie odbierać to co w UK musiałbym mieć antenę dużą ok. 200cm skierowana na coś o nazwie Astra 2D ale bez gwarancji ze będzie działać. Boje się wywalić ok. 2tys na sama antene i stwierdzić, ze to nie działa :-(

Zatem....

Czy ktoś w Katowicach odbiera platformę SKY?
    Czy poza platforma SKY z tego co mam w domu da się jeszcze coś zrobić, do czegoś wykorzystać czy tez albo astra2d albo wywalić do kosza?
    Jeśli nie Astra2d bo droga antena to czy któryś z satelitów odbieranych w Polsce oferuje jakiś spory pakiet ang. języcznych programów niekodowanych (darmowych).

Chciałbym uniknąć konieczności podpisywania umowy z którąś z platform cyfrowych na 2 czy 3 lata (aż tyle tv nie oglądam) tylko po to by mieć kilka ang. jez. programów ale jeśli się nie uda to która z platform była by (pod tym kryterium) najlepszym wyborem (na ich stronach na temat ang. programów pisze nie wiele albo nic).

Generalnie wszelkie pomysły jak mieć trochę ang. tv w domu za w miare rozsądne pieniądze będą mile widziane :-)

Jest mi obojętne czy odbieram sygnał analogowy czy cyfrowy jak długo jest dobrej jakości i po angielsku (i jest co oglądać:-)
    Przepraszam za długi post o jednym i tym samym,

Pozdrawiam.
    Tomasz

0 25
  • #2 01 Kwi 2009 13:47
    romeok01
    Poziom 35  

Wykaz niekodowanych programów (FTA) w jezyku angielskim z Hotbirda
    Hotbird FTA

To sam tyle, że na Astrze 19,2
    Astra FTA

Zbyt dużo anglojęzycznych programów to nie ma i chyba niezbyt ciekawe.

Alternatywą może być wykupienie pakietu Cyfra lub Cyfrowego Polsatu i oglądanie w angielskiej wersji językowej.
    Wykaz kanałów niżej.

Link

-1
  • #3 01 Kwi 2009 13:51
    galtom
    Poziom 11  

Nie bardzo rozumiem (ja duren) jak czytac te tabelki :-(

0
  • #4 01 Kwi 2009 14:04
    romeok01
    Poziom 35  

Jak znasz angielski to chyba nie ma problemu.

Name - Nazwa kanału
    Country - kraj z jakiego nadaje
    Category - rodzaj kanału np. religia
    Encryption(s) - system kodowania kanału np. Mediaguard 3 dla Cyfry, Nagravision 3 dla Cyfrowego Polsatu

Dane kanału SID, VPID, Audio (wybór ściezki dzwiękowej eng- angielski, pol - polski)

Ewentualnie pozostaje zakup dużej anteny np. takiej Link
    Koszt ponad 2 tys. zł i odbiór SkyDigital

Zasięg ASTRY 2D , gdzie nadaje SkyDigital
    Link

0
  • #5 01 Kwi 2009 15:30
    galtom
    Poziom 11  

Wlasnie o to chodzi :-)
    Wydac 2 tys zl i dowiedziec sie, ze nie dziala to chyba troche bez sensu (zatem pzostawiam to jako ostatnia opcje).
    Raczej wolabym skorzystac z tego co mam (ewentualnie cos dokupic) i miec moze tylko kilka darmowych kanalow ale za to napewno. Z tego co pisza ludzie o astra2d (jakich polaryzacjach, itp) to jest klopot z odbiorem (i to np. w Szczecinie - a ja mieszkam w bloku w centrum Katowic - z samym miejscem na 2m antene bede mial klopot :-).

A pozatym... wspominasz o kodowaniu, sciazkach audio - ja sie na tym nie znam - jesli to pokazuje co jest na astrze2d (te tabele - bo nawet nie kumam czym sie roznia) to to ja wiem bo ogladalem to w uk przez 6 lat :-) Chcialbym wiedziec co moge ogladac u nas.

Napisalem do Polsatu i N ale glucha cisza - widac ludzie w BOK sami nie wiedza co jest poza HBO, TVN Turbo, itp (czyli standardem):-(

Tabela - 1 link - to jest bez klopotu odbierane u nas (Hotbird) - musze kus placic czy po prostu ustawiam antene i juz?

Co to kodowanie FTA???

:-( Ja naprawde sie na tym nie znam :-(

Ja tylko chce miec ang. TV w domu (oczekuje zbyt wiele???) :-) :-)

Kolejny edit|: gdzie poza allegro szukac takich anten uzywanych???

Kolejny edit: Zupelnie sie w tym gubie - samych Astr jest z 10.
    Np. dla tej zasieg pokazuja az 4 rysunki (http://www.ses-astra.com/business/en/satellite-fleet/satellite-list/astra1e/index.php) zamiast jednego - mnie to nic nie mowi i w zwiazku z tym nawet nie wiem jak sprawdzic co moge odbierac.

To teraz tak: np. kupuje (bo rozumiem, ze to co mam w domy - cyfra+ i sky - nadaje sie tylko do wyrzucenia) jakis goly tuner (cyfrowy) ustawiam antene na ktoras z astr... i co dalej? A da sie odbierac kilka satelit jednosciesnie (one sa blisko siebie skoro nadaja na europe??)???

I jak sie to ma do Hotbirda ?

0
  • #6 01 Kwi 2009 17:03
    romeok01
    Poziom 35  

Tak to co jest w tabeli 1 jest bez problemu odbierane w Polsce nawet na najmniejszej antenie 60 cm.
    Bez problemu mozna odbierać programy z setlity Astra i Hotbird , a takze innych satelit.

FTA to skrót od Free To Air i oznacza programy niekodowane, czyli takie które odbieramy za darmo.

W Polsce najpopularniejsze satelity to Astra z pozycji 19,2 E i Hotbird z pozycji 13,0 E. Na tych satelitach znajdziesz najwięcej programów.
    Na standartowej antenie odbierzesz też sygnał z Astry 2 A, B, C z pozycji 28,2 chyba jest tam duzo anglojęzycznych programów.
    Problem jest tylko z odbiorem z Astry 2D (28,2) gdzie nadaje Skydigital.

Na jednej antenie mozna umieścić klika konwerterów do odbioru kilku a nawet kilkunastu satelit.
    Na antenie 90 cm mozesz założyś 3 konwertery na Hotbirda i tzw. zez na Astrę 19,2 i 28,2 . Do tego przełacznik DiseqC na 4 konwertery i do tunera.

Oczywiście możesz wykorzystać stary dekoder Kenwood, chyba jest do niego oprogramowanie z obsługa DiseqC i bez problemu dobierze niekodowane programy.

0
  • #7 01 Kwi 2009 17:31
    mortodontus
    Poziom 10  

Ustaw sobie antenę na astrę 2 i eurobird (28E). Na małej antenie już od 60 cm będziesz miał takie kanały niekodowane jak Channel 4, Zone Horror, Zone thriller, true movies, movies4men, Bliss, The valut, POP, KIX, BBC News, BBCi (interaktywne przekazy BBC np. mecze piłki nożnej), CNN, SKY News i wiele innych. Wymienione kanały są kanałami filmowymi, z bajkami, i informacyjnymi. Jak byłeś w UK to powinienieś znać te kanały.

1
  • #8 01 Kwi 2009 19:25
    ansat
    Poziom 25  

Odbiór ASTRY na 28 z anteną 60 cm to chyba tylko 1 KWIETNIA.

0
  • #9 01 Kwi 2009 20:01
    mortodontus
    Poziom 10  

Wymienione powyżej kanały nadają w wiązce europejskiej na Astrze 2a, b i Eurobirth - mają mocny sygnał i są odbierane w Polsce bez problemu. A tutaj jest link do wymaganej wielkości anteny z oficjalnej strony Astry: http://www.ses-astra.com/business/en/satellite-fleet/satellite-list/astra2a/index.php
    Po co komentujesz coś o czym nie masz bladego pojęcia?. Problem stanowi jedynie Astra 2d z tej pozycji, która ma wiązkę skierowaną na UK i jest odbierana na dużych antenach.

1
  • #10 03 Kwi 2009 21:07
    galtom
    Poziom 11  

Co sie stanie (moze wiecie), jesli teraz podepne tuner cyfry plus o ktorym pisalem powyzej do tego Panasonica (https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1275295&highlight=)? Czy bede wstanie odbierac jakiekolwiek FTA programy (nie wiem na jakiego satelite jest aktualnie skierowana antena). Czy bede potrzebowal jakas karte aby to dzialalo (nie mam na mysli oczywiscie kodowanych programow cyfry - wiem, ze potrzebuje karte)?

Jw. wszelkie sygestie mile widziane :-) (jesli to ruszy to narazie mam plan aby przestawic antene na satelite astra o ktorym wspominacie wyzej)

Dzieki i pozdrawiam,
    Tomasz

0
  • #11 03 Kwi 2009 21:39
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Jezeli jest sprawny to zadziała.A napewno nie wybuchnie chyba że się mylę.
    Aby odbierać kanały FTA na tym dekoderze potrzebujesz karty może to być stara C+ inaczej lipa.

1
  • #12 03 Kwi 2009 21:55
    galtom
    Poziom 11  

I to ze od 2-3 lat nie place abo. (wypoiedziana umowa) nie ma znaczenia? A co esli wsadze karte ze sky'a zadziala (do FTA) czy to musi byc specyficzna karta Cyfry+

Czy ten sprzet da sie wykorzystac np. do"telewizji na karte"?

0
  • #13 03 Kwi 2009 21:57
    Pawelh10
    Poziom 12  

Do odbierania Astry 2D wystarczy ci antena 120 cm.

0
  • #14 03 Kwi 2009 22:29
    galtom
    Poziom 11  

Pawelh10 napisał:
    Do odbierania Astry 2D wystarczy ci antena 120 cm.

Odbierasz w Jastrzebiu na takiej???
    Mieszkam na 7 pietrze bloku w centrum Katowic (moze to ma znaczenie) w kazdym razie kierunek na 2d mam czysty... ale wszedzie pisze, ze 2m srednicy to minimum :-( (a to juz duuuzy koszt).

0
  • #16 03 Kwi 2009 22:46
    Marek-B
    Poziom 24  

Pawelh10 ...na 120 cm ...to możesz sobie poogladac kanłyały z górnego pasma , albo z eurobirda 28,5 E :):)

Tu http://www.satclub.pl/viewtopic.php?f=74&t=159 macie mapkę z pokryciem Astry 2D. jakie miejscowości i jaka antena potrzebna. ja odbieram dopiero na paraboli 180 cm . okolice Warszawy.

0
  • #17 03 Kwi 2009 22:59
    galtom
    Poziom 11  

Pawelh10 napisał:
    Ja śmigam na 120 cm.

Jakie programy odbierasz???

Dodano po 1 [minuty]:

Marek-B napisał:
    Pawelh10 ...na 120 cm ...to możesz sobie poogladac kanłyały z górnego pasma , albo z eurobirda 28,5 E :):)

Tu http://www.satclub.pl/viewtopic.php?f=74&t=159 macie mapkę z pokryciem Astry 2D. jakie miejscowości i jaka antena potrzebna. ja odbieram dopiero na paraboli 180 cm . okolice Warszawy.

Tzn. ze co???
    Z gornego pasma to ....? tylko kilka programow, czy jak... nawet kilka to lepsze niz nic.

A ten eurobird... to co wtedy - inny sat. w tej samej lokacji - a co na nim FTA po angielsku?

0
  • #18 03 Kwi 2009 23:04
    Pawelh10
    Poziom 12  

Aktualnie to odbieram tylko transponder 10714.00 H 22000 5/6 .A kanały z niego to odbieram
    Film Four,Film Four +1(Głównie te mnie interesują )
    Channel 4
    More 4 +1

0
  • #19 03 Kwi 2009 23:31
    galtom
    Poziom 11  

masz dekoder sky czy sa FTA?
    Antena 120cm to duzy koszt?
    Co teoretycznie pownienem byc stanie ogladac z dekoderem sky i ta polaryzacja o ktorej wspominasz?

Czy tz. free sat to to samo co FTA? Po wygasnieciu abonamentu sky dalej moglem ogladac programy cyfrowe UK.

0
  • #20 03 Kwi 2009 23:49
    Pawelh10
    Poziom 12  

Mam dekoder ferguson.A te kanały co podałem to sa FTA.Koszt anteny ok 220 zł(zależy jakiej firmy)A konkretni jaki kanały cie interesują z Astry 2D

0
  • #21 03 Kwi 2009 23:58
    galtom
    Poziom 11  

Generalnie wszystko :-)
    Niedawno wrocilem z UK i chcialbym ogloadac jak nawiiecej z tego co tam.
    Na obecna chile BBC (bo sa transmisje F1) i BBC2 (bo pokazuja Top Gear) - ale jak znam swoje szczescie to akurat tego sie na 120cm nie odbierze :-(

0
  • #22 04 Kwi 2009 00:10
    Pawelh10
    Poziom 12  

Te kanały co mówisz ta sa na pozycji 10773.00 H 22000 5/6 .Ja jutro rano zobaczę u siebie ich złapie i ci napisze.

0
  • #23 04 Kwi 2009 00:22
    galtom
    Poziom 11  

OOO byloby super!!!!
    Bylbym Ci strasznie wdzieczny!!!!

0
  • #24 04 Kwi 2009 06:55
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Panowie wszysto już wyjaśnione a pogaduszki możecie uskuteczniać na gg.
    Czy moderator tego nie widzi?
    To już całkowicie odjeżdza od tematu.KOSZ.

0
  • #25 04 Kwi 2009 08:34
    galtom
    Poziom 11  

Sorry, od razu apelije, zeby nie wywalac calosci watku tylko posty nic nie wnoszace :-)

0
  • #26 04 Kwi 2009 16:38
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Myślę , że autor postu otrzymał wszystkie informacje i dalej nie ma potrzeby pisania odpowiedzi temat zamykam , pozdrawiam GKVIDEO

1