Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz SOUNDWAVE A-600R

01 Kwi 2009 12:29 2373 3
 • Poziom 9  
  Witam!
  Posiadam wzmacniacz SOUNDWAVE A-600R. Mam z nim taki problem:
  Wzmacniacz gra normalnie przez jakieś 15 minut lecz po upływie mniej więcej tego czasu dźwięk zaczyna być zniekształcony i trzeszczy. Po ponownym wyłączeniu na jakąś minute wszystko wraca do normy ale znowu po 15 minutach pojawia się ponownie trzeszczenie w głośnikach.
  Znalazłem podobny wątek Link
  Było tam opisane jak to chyba zrobić ale po angielsku, wygląda to tak:
  Code:
  Hi guys!
  

  I can't speak polish, but I've hardly translated some parts of your replies. Recently I got the same type of amplifier and I got the same problem. After 10-15 minutes the left channel started to distort the signal. I haven't found any schematic so I drawed the way of the input signal of the left channel and I found out that distortion is caused by a badly constructed amplifier stage in the preamp. They have made an integrator instead of an amplifier with IC301 on each channels. So when C306 charges fully it stops amplifying. After some soldering I succeeded to fix the problem so now I try to explain to you what to do.
  Take out C306 from the PCB and put a piece of wire in its original place (I mean short the two holes), then desolder one side of R306, and solder the unsoldered pin of R306 and one pin of C306 together (TAKE CARE OF POLARITY). Then solder the other pin of C306 into the hole where you unsoldered R306's one pin from. Now the left channel is OK. Check pin 7 of IC301 without any input signal. If there is 0V there, then it should work. Do the same thing with C305 and R305. Then the amp is finished and it sounds much more better than before. It becomes more linear because of the correct offset.

  I hope it helped (and my english wasn't too bad). :-)


  Niestety nie rozumiem tego.
  Czy mógł by mi ktoś pomóc w przetłumaczeniu tego tekstu w sposób taki, abym mógł sam to zrobić bez wizyty w serwisie. Jestem początkującym elektronikiem i prosił bym o dosyć precyzyjne przetłumaczenie.

  Z góry dziękuję!

  Dla początkujących jest przecież dział Audio Początkujący - przeniosłem.
  Proszę poprawić tytuł tematu zgodnie z wymogami p.11/p.11.1 regulaminu. [Mirek Z.]
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Mam tłumaczenie trochę nie udolne bo tłumaczył automat ale może coś z tego zrozumiesz .
  Nie mogę mówić Polski, ale trudno już przetłumaczone fragmenty swojej odpowiedzi. Wlasnie mam ten sam rodzaj wzmacniacza i Mam ten sam problem. Po 10-15 minutach lewego kanału zaczęli zakłócać sygnał. I nie znaleziono żadnych schematyczne więc drawed sposób sygnał wejściowy lewy kanał i okazało się, że zakłócenia powodowane jest przez źle skonstruowane wzmacniacz etap w preamp. Mają się integrator zamiast wzmacniacz IC301 na każdym z kanałów. Więc kiedy C306 opłat pełni oporu uzupełnienia. Po pewnym lutowania I udało się naprawić ten problem, więc teraz staram się wyjaśniać, co robić.
  Wyjmij C306 z PCB i położyć kawałek drutu w swoim pierwotnym miejscu (mam na myśli krótkie dwa otwory), a następnie desolder jednej strony R306 i cyny w unsoldered wyprowadzenie R306 i jeden wyprowadzenie wraz C306 (zajmie Polarity ). Następnie lutowanymi innych wyprowadzenie C306 do otworu, w którym unsoldered R306 to jeden z pin. Teraz lewego kanału jest OK. Sprawdź pin 7 IC301 bez sygnału wejściowego. Jeśli jest tam 0V, to powinno działać. Czy to samo z C305 i R305. Następnie wzmacniacza jest zakończony i brzmi dużo lepiej niż wcześniej. Staje się to bardziej liniowego ze względu na prawidłowe wyrównania.

  Mam nadzieję, że pomógł (a mój angielski nie był zbyt zły)
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 9  
  Niby jet to przetłumaczone ale dalej nie wiem jak to zrobić w praktyce :| Bardzo proszę czy mógł by ktoś to jaśniej wytłumaczyć..?
 • Pomocny post
  Poziom 41  
  No jest jasno napisane. Wylutuj C306 i zewrzyj miejsce po nim kawałkiem drutu. Potem, wylutuj jedną nóżkę r306 i wstaw tam ten kondensator, co wylutowałeś. Uważaj na polaryzację. Opis problemu wygląda tak : "Ze względu na błąd konstrukcyjny, gdy C306 naładuje się w pełni, wzmacniacz przestaje wzmacniać". A od siebie dodam, że wystarczy wymienić te kondensatory na nowe... .