Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

K-M Bizhub 250, service manual, parts catalog

01 Kwi 2009 18:02 3638 5
  • Poziom 18  
    Witam, potrzebuję te 2 schematy, ewentualnie jak ktoś się orientuje gdzie szybko dostanę części do tej marki?
  • Poziom 18  
    Tak, ale z Bizhubem pierwszy raz. Głównie zajmuję się Ricohem i Toshibą. Wymieniłem najpierw sam bęben (ok. 90k), potem zaczęła robić białe pasy (ok. 120k), więc wymieniłem deweloper. Po drodze jeszcze C2557. Nie było łatwo ale się uporałem. Po kilku dniach temat powrócił - czarne kreski (2 mm) wzdłuż długiej krawędzi kartki, jedna bądż dwie. Po dotknięciu palcem czuć deweloper w miejscu tych kresek. Co dziwne pomogła przekładka na stary bęben, niestety na krótko. Wydaje mi się że musiałem coś skrzaczyć z dewelopingiem podczas wyjmowania wałka magnetycznego przy wymianie dewelopera. W sumie przejrzałem to już kilka razy, nic nie stwierdziłem, problem jest nadal no i potrzebuję help.
  • Poziom 22  
    masz problem z elektroda ładującą. Jak coś to odezwij się na pw. Pogdamy o sm i pc .Pzdr
  • Poziom 13  
    witam, jak rozwiązałeś problem z pasami... mam podobna sytuację. kopiarka ma niecałe 300k kopii, bęben wymieniłem ok 60k kopii temu a pojawiają się poprzeczne (równolegle do dłuższej krawędzi kartki) pasy, które nie są utrwalone a po dotknięciu palcem czuć developer. Pasy są nieregularne szerokość to ok 1-3 mm.
  • Poziom 13  
    okazało się, że rura bębna w skutek wytarcia i uszkodzenia zielonej warstwy miała przebicie. Wymieniłem rurę i jest O.K. dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.