Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 28PW9617\58 MG3.2E awaria

elabor 25 Kwi 2004 12:05 2221 8
  • #1 25 Kwi 2004 12:05
    elabor
    Poziom 10  

Witam...
    Po załaczeniu telewizora na trafopowielaczu strzelają iskry do masy.
    Co robić? Wymieniać trafo? Pewnie mogły ulec uszkodzeniu inne elementy. Jakie to wogóle trafo? Na schemacie jest numeracja: 5430 13020007c. Jestem co prawda elektronikiem ale nie specem TV czy dać sobie spokój i oddac telewizor do serwisu?Proszę o radę...

0 8
  • #2 25 Kwi 2004 12:14
    azalg
    Poziom 16  

jak strzela to napewno uszkodzone (czesta usterka trafopowielaczy).Natomiast jak nie masz doswiadczenia to oddaj do dobrego serwisu ,moze cie to mniej kosztowac i nie uruchamiaj go wiecej .To niebezpieczna dle sprzetu usterka

0
  • #3 25 Kwi 2004 12:16
    bemo1
    Poziom 24  

Juz tego tv nie wlaczaj.Jezeli poradzisz sobie z wyjeciem trafa,to warto sprobowac.!!!!!Z dobrym serwisem bylbym ostrozniejszy zapytaj moze najpierw o cene.Z taka banalna usterka poradzi sobie kazdy serwis. :o :o :o

0
  • #4 26 Kwi 2004 05:34
    amik9m
    Spec od TV

-> bemo1
    Zacząłeś dobrze: "Juz tego tv nie wlaczaj."
    A skończyłeś dość nieroztropnie: "Z taka banalna usterka poradzi sobie kazdy serwis."
    Na razie, to NIKT nie wie, na ile usterka jest banalna:
    1). Trafopowielacz mógł paść z jakiegoś powodu i niedoświadczony elektronik może nie znaleźć przyczyny... (w efekcie, 'za chwilę', będzie do wymiany następny trafopowielacz).
    2). 'Strzelanie' z trafopowielacza mogło spowodować inne uszkodzenia, co się często zdarza...
    Reasumując: tanio - często znaczy drogo!

-> elabor
    "azalg" dobrze Ci radzi.

Pozdrawiam.

0
  • #5 26 Kwi 2004 17:01
    elabor
    Poziom 10  

Dzięki za pożyteczne wskazówki. Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz.
    Mianowicie jak zidentyfikować Typ trafopowielacza. Podałem wczesniej liczby, które widnieją na karteczce naklejonej na niej (takie same są na schemacie). Chciałbym wiedzieć jaki to element, gdzie go mozna kupić i ile kosztuje aby miec rozeznanie w cenie. Przynajmniej nie dałbym sie orżnąć w potencjalnym zakładzie naprawczym.

0
  • #6 26 Kwi 2004 18:38
    amik9m
    Spec od TV

1302.0007c=HR8225.
    Ceny HR'a: od ok. 110 do ok. 140zł (z VAT).
    Pozdrawiam.

0
  • #7 26 Kwi 2004 23:22
    elabor
    Poziom 10  

Dzięki serdeczne za pomoc... nie omieszkam powiadomić Was o rezultatach naprawy.

0
  • #8 30 Kwi 2004 18:49
    elabor
    Poziom 10  

Witam ponownie...
    Kupiłem trafopowielacz HR8225, jednocześnie decydując sie samemu na jego wymianę.
    Napotkałem jednak pewien problem.
    HR8225 rózni się od trafa, które uległo uszkodzeniu. Stare posiada dodatkowo dwa wyprowadzenia kablowe oraz trzecie pokretło regulacyjne oprócz FOCUS i SCREEN.
    Na schemacie telewizora ( moduł "A1" LINE DEFLECTION) w okolicach trafopowielacza nie mogę znależć wymienionych elementów. Zasadniczo schemat HR8225 nie różni się niczym od naniesionego na schemacie serwisowym.
    Zidentyfikowałem miejsca gdzie dodatkowe przewody sa podłączone. Są to:
    1) moduł "F"CRT\AUTOSCAVEM... złacze 0334... sygnał VG2... FROM LOT LINE DEFLECTION "A1"...
    2) moduł "I"... złacze 0397 konektor nr.2... TO DAF BLOCK

Proszę o jakieś wskazówki...
    Muszę zaznaczyć, że stare trafo jest jeszcze nie wylutowane.
    Dodatkowe przewody przechodzą przez obudowe trafa i nie widać aby były wlutowane w płyte główna.
    Może to zmyła i są to poprostu przewody podlutowane do wyprowadzeń pod trafopowielaczem?

0
  • #9 30 Kwi 2004 21:05
    elabor
    Poziom 10  

Wiem już wszystko... :D choć mi nie do śmiechu.
    Nie pozostało nic innego jak wylutować powielacz no i okazało się że to całkiem inny model niż na schemacie.
    Dziady... jak można dodać schemat nie od tego modelu telewizora, który się kupiło?
    Ale to pewnie norma a ja jako mało doświadczony nie mogłem sie spotkac z takimi problemami wcześniej.
    Oświadczam więc wszem i wobec iż ów model posiada trafopowielacz o symbolu 1372.7028A co przekłada sie na HR8793
    http://www.hrdiemen.es/eng/cgi-bin/tv_monitor.pl?monitor=13727028A

Zostałem więc z nowym trafopowielaczem HR8225 w ręku i dalej TV nie działa.

Musze poszukać aktualnego schematu dla tego telewizora. Narazie się żegnam... :?

0