Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdko telefoniczne (uniwersalne) i rozłączanie neostrady.

02 Kwi 2009 08:14 4429 15
  • Poziom 9  
    Witam, mam taki problem, otóż miałem telefon na wtyczke bolcową i zakup neostrady zmusił mnie do wymiany na gniazdko uniwersalne (bolcowe + rj). No i telefon został podłączony pod "bolce" a livebox bezposrednio do rj. Jednak jak się odbierze telefon to neostrada się rozłącza. Czy jak zastosuje filtr przed livboxem to się to naprawi? Czy trzeba wymienić wtyczke bolcową telefonu na rj? Jeśli tak to jak ? Mam dostęp do zaciskarki.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witam, filtr stosuje się tak, wpinamy go do gniazdka tel. go wejścia RJ a, zanim telefon, gdy nie ma filtra wtedy po podniesieniu słuchawki neo bądź livebox, zostanie rozłączony. Liveboxa nigdy nie wpinamy razem z FILTREM

Pozdro
  • Poziom 25  
    :D Jak masz mozliwość, to boxa podłącz pod bolce, a telefon poprzez filtr do RJ. Jeżeli telefon ma wejście na RJ, to filtr możesz podłączyć tuż przed telefonem. Oj, zauważyłem, że możesz zaciskać, ale wtedy musisz dać rozgałęźnik, z jednej strony do baxa, z drugiej przez filtr do telefonu.
    Pozdro
  • Poziom 9  
    Tylko telefon jest na wtyczce boclowej!

Tak jest teraz
    Gniazdko telefoniczne (uniwersalne) i rozłączanie neostrady.
  • Poziom 26  
    Najprościej będzie jak do gniazda RJ podłączysz rozgałęźnik. Do jednego gniazda rozgałęźnika podłącz modem Livebox, a do drugiego filtr i za filtrem telefon.
    Pzdr.
  • Poziom 18  
    a wtyczkę telefonu zmienić na RJ lub gdy telefon ma gniazdo RJ to zmienić kabel. Nie piszesz jaki telefon.
  • Poziom 25  
    O toto, i tak możesz podłączyć. W jaki sposób ten filtr znajdzie się przed telefonem, to już Twoja głowa ( napisane wszystko w postach wyżej, tylko czytaj ze zrozumieniem, tym bardziej, że napisałeś, iż masz zaciskarkę )
    Pozdro.
  • Poziom 9  
    Tylko które kable trzeba zacisnąć ? aby zmienić kabel z końcówką bolcową na rj ?
  • Poziom 25  
    Po pierwsze, jaki to telefon, podaj nazwę albo rozbierz wtyk bolcowy i popatrz, powinne wchodzić na bolce po lewej stronie patrząc od śrubek.
    Pozdro
  • Poziom 9  
    Panasonic KX-TG7301
  • Poziom 37  
    A myślałem, że 01.04 był wczoraj :D
  • Poziom 9  
    Jack14 napisał:
    A myślałem, że 01.04 był wczoraj :D

a co to ma wspólnego z tematem?
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    rumun1990 napisał:
    Tylko które kable trzeba zacisnąć ? aby zmienić kabel z końcówką bolcową na rj ?

Może lepiej zmien gniazdko na RJ i kabelek kup za pare groszy.
    Te stare gniazda miały styki ze stali i i czesto sniedziały :(
    Nadawały sie dla starej telefonii (Strowger,Pentaconta ect.)z duzymi prądami w obwodzie.
  • Poziom 9  
    Gniazdko mam uniwersalne ( na wejscie bolcowe + rj)

Chodzi mi o zmiane wtyczki (od kabla Telefonu) z bolcowej na rj.
  • Poziom 25  
    W skrócie, środkowe na środkowe. Ciut dokładniej, to dwie środkowe żyły w kabelku, jeżeli jest więcej niż dwie, zaciskasz na dwa środkowe piny w RJ ( możesz podejrzeć od neo ), ot i tyle.

P.S. Jack, nie koniecznie :D