Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekt gitarowy fuzz

byk251 02 Kwi 2009 09:18 10852 14
  • #2 02 Kwi 2009 10:09
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  

!!! Wygląd i estetyka dosyć fajnie się prezentuje. Obudowa nie wygląda mi na metalową tylko jakieś tworzywo sztuczne które w środku wyekranowałeś folią i blaszkami.Obawiam się że kiedyś za mocno nadepniesz przy przełączaniu i coś chrupnie.Przełączenie między efektem a czystym sygnałem wykonał bym na tranzystorach polowych zapobiegnie to przykrym trzaskom przy mocniej odkręconym wzmacniaczu.wykonanie płytki i montaż jest ok chociaż zastosował bym jak najkrótsze kabelki.Jeśli chodzi o brzmienie to mi osobiście nie odpowiada jest chrypiąco-pierdzące gitary solo to się wogule nie da słuchać ale myślę że ciężko będzie ci coś w tym układzie zmienić. Sam kiedyś robiłem fuzzy(30 lat temu) na tranzystorach germanowych i problemów było z tym sporo.Zawsze coś było nie tak przede wszystkim wnosiły sporo szumu. Myślę że lepiej byś zrobił jakbyś zastosował jakiś sprawdzony układ któregoś z producentów kostek gitarowych niż męczył się samemu na starymi układami z lat 70.Warto cię pochwalić za próbowanie zrobienia coś własnego oraz za wykonanie estetyczne a nie pójście po najmniejszej lini oporu czyli kupienie kostki w sklepie

• #3 02 Kwi 2009 10:40
    byk251
    Poziom 13  

Zrobiłem już parę efektów-na tranzystorach polowych,na układach scalonych,ten zrobiłem z czystej ciekawości,a że nic nie buczało i nie brumiło to dałem go do obudowy.Zawsze to inne brzmienie od pozostałych.Dziękuje za komentarz i ocenę.

• #4 02 Kwi 2009 13:27
    yellow_
    Poziom 11  

no offence, obudowa z tworzywa - twoj wybor, wyglada estetycznie, ale brzmi TRAGICZNIE!!! i nie sadze zeby sposob nagrania az tak zmasakrowal brzmienie

• #5 02 Kwi 2009 16:45
    SzokalML
    Poziom 36  

brzmi jak nagrywane po kablu, więc nie można ocenić jakości tego fuzza. Jeśli podobnie brzmi na żywo, to jest bardzo źle.

• #6 07 Kwi 2009 21:58
    Doopek
    Poziom 1  

Może zmniejszenie gainu by pomogło... Solo może by zabrzmaiało jak z pegazusza :)
    Btw. Już mój efekt z przerobionego walkmana brzmi lepiej... :) (dopiero zaczynam zabawę z elektroniką)

• #7 07 Kwi 2009 22:53
    SzokalML
    Poziom 36  

W zasadzie w poprzednim poście zastosowałem eufemizm. Brzmi to tak tragicznie że na miejscu autora ratowałbym resztki honoru usuwając te próbki dźwiękowe.

po co było robić w ogóle coś takiego? Czy autor wie jak powinna brzmieć przesterowana gitara? chyba nie skoro robi coś takiego.

• #8 08 Kwi 2009 22:49
    dsrecordss
    Poziom 18  

witam,
    a mnie sound sie podoba;) Jako kostka efektowa daje bardzo ciekawe brzmienie:)

• #9 09 Kwi 2009 10:08
    SzokalML
    Poziom 36  

O każdym efekcie można powiedzieć, że jest ciekawy. Autor nie napisał, czy zależało mu na efekcie "ciekawym" - ale jeśli zależało mu na stworzeniu normalnego fuzza, to brzmienie jest bardzo złe, i nieczyste.

Przede wszystkim, przy takiej ilości śmieci, przy graniu na dużej głośności bardzo szybko zacznie sprzęgać z gitarą, ponadto selektywność brzmienia będzie żadna, jeśli mówimy o grze z pozostałymi instrumentami.

• #10 02 Maj 2009 22:08
    Usunięty
  • #11 02 Cze 2009 14:14
    Usunięty
  • #12 08 Cze 2009 11:56
    byk251
    Poziom 13  

Nie da rady nagrać jeszcze raz,bo go już przerobiłem eksperymentuje cały czas jak uzyskam ciekawą barwę to nagram.Pozdrawiam miłośników efektów gitarowych,można kupić,ale bardziej cieszy jak się zrobi.

• #13 08 Cze 2009 12:43
    meffcio
    Poziom 11  

Forte101s nie jest typowo gitarowym wzmacniaczem. Kolumny pewnie również masz niegitarowe, szerokopasmowe. Dlatego na próbkach to brzmi jak brzmi. Jakbyś to podłączył do wzmacniacza gitarowego z prawdziwego zdarzenia, to wtedy jakość byłaby zupełnie inna.

• #14 13 Cze 2009 01:59
    Usunięty
  • #15 14 Cze 2009 21:24
    byk251
    Poziom 13  

Moja była za darmochę,a to się też liczy tzn.zrobić coś małym kosztem i żeby cieszyło,jest z tworzywa,ale ma grube ścianki,jest dość mocna. Dałem ekran z cienkiej blachy al.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson