Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mysz nagle przestaje działać

malutka08 02 Apr 2009 10:21 7192 6
    malutka08
    Level 10  
    Mam problem z myszą.
    Parę razy w ciągu dnia zdarza się, że nagle przestaje działać. Dzisiaj rano resetowałam komputer kilka razy, zanim zaczęła działać. Podłączałam ją pod inny komputer i jest ok. Podłączałam też inną mysz do swojego komputera i też nie działa. Sprawdzałam kabel, czy czasem nie jest zbyt słabo wciśnięty, ale jest ok. Mysz jest na ps2.
    Sprawdzałam też we właściwościach myszy i wyskakuje, że urządzenie działa poprawnie. Próbowałam zaktualizować sterowniki, ale to też nic nie daje.

Bardzo proszę o pomoc, bo następnym razem wyrzucę kompa przez okno. :(
    Mirco_K
    Level 14  
    Witam, spróbuj podłączyć mysz na USB lub tą co masz przez przejściówkę z PS2 na USB. Może być uszkodzony port PS2 lub wirus.
    Jovik
    Level 15  
    Jeśli problem pojawił się niedawno to wina może leżeć po stronie OSa. Może masz jakiegoś wirusa (czy inne paskudstwo)? Dobrze byłoby sprawdzić działanie myszki w tym samym komputerze, ale z innym systemem (spróbować Linuxa z LiveCD, np. Ubuntu, albo szybko przeinstalować Windę)
    BALLAH
    Level 14  
    A może wystarczyłoby zainstalować antywirusa zamiast od razu reinstalować ?
    Xylometazolin!
    VIP Meritorious for electroda.pl
    U mnie był podobny problem. Pomogło ODINSTALOWANIE wszelkich sterowników i 'programów zwiazanych z myszą' np: dołączone przez producenta.
    Jovik
    Level 15  
    BALLAH --- to nie zawsze pomaga. Ostatnio zgłaszałem nowego wirusa do McAfee, ponieważ nie mieli go u siebie. Wirus był o tyle ciekawy, że permanentnie uszkadzał McAfee i OS :( Nie wiem co jest tutaj, ale uważam, że jeśli przeinstalowanie systemu pomoże to jest warte (utrzymuję stały backup, więc reinstalacja trwa moment :) )
    malutka08
    Level 10  
    Pierwsze co zrobiłam dzisiaj po wejściu do pracy, to skanowanie komputera. Niestety (stety) nic poważnego nie znalazło. Drugim krokiem było usuwanie zbędnego oprogramowania i jakichś sterowników, cudów itp. (przejełam komputer po kimś z całą jego zawartością). Dzisiaj było wszystko ok, mysz działała. Ale już poleciłam kupić przejściówkę na usb do myszy, bo nietstey takiej nie posiadam w pracy.
    Mam nadzieję, że to było tylko chwilowe wariactwo mojego komputera.

Dzięki wszystkim za odpowiedź.
    Pozdrawiam. :)