Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

programator wellon i niemożność pracy z TSOP-40....

stopi 02 Apr 2009 12:44 2731 7
    stopi
    Level 28  
    Witam! Posiadam programator Wellon VP-980 i przelotkę TSOP-48/40 od Tomsad i okazuje się, że nie mogę nim zaprogramować kości TSOP-40 takich jak AT49F1024, M29F102B albo 39VF080 bo... adapter mapuje piny symetrycznie a wellon wymaga niesymetrycznie.

Adapter mapuje piny tak:

Quote:
    pin układu -> do pinu wellona
    1 1
    2 2
    3 3
    4 4
    . .
    . .
    . .
    20 20
    21 29
    22 30
    23 31
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .
    40 48

a wellon wymaga tak:

Quote:
    1 1
    2 2
    3 3
    4 4
    . .
    . .
    . .
    20 20
    21 21
    22 22
    23 23
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .
    40 40

Reszta (41-48) wisi w powietrzu, bo układ ma 40 pinów.

I klapa bo co wkładam kostkę, to "Brak układu w gniazdku!"

Kuźwa.. adapter za 500zł (!) i programator za ponad 2,5 koła i nie mogę zaprogramować TSOP-40....

Macie jakiś pomysł? Może jakieś mapowanie można ręcznie ustawić w tym wellonie, ale nic takiego tam nie widzę.
    szabla12
    Level 19  
    Witaj,a konsultowałeś to z Tomsadem? on ma gg porozmawiaj z nim..
    Wejdż na ich strone i będziesz wiedzieć wszystko.

Pozdrawiam.
    stopi
    Level 28  
    Są na targach jakichś właśnie. Dop. w pn mają dać znać co i jak. Jakoś jednak tego nie widzę po prostu.... Chyba pozostaje po prostu sklecenie własnej przejściówki z elementów kupionych w zwykłym sklepie elektronicznym i płytki uniwersalnej....
    stopi
    Level 28  
    No i klapa. Nie chce mi nikt odpisać z Tomsadu. Może powinienem kupić sprzęt za 20 000, żeby zaprogramować kość TSOP-40....

Przejściówki jak się okazuje nie da się zrobić.. Bo jednocześnie piny które chcę przenieść na lewą stronę, zostają na prawej i kostka dostanie wtedy zwarć. Trzeba by je "przesunąć", ale adapter jest polutowany i jak go rozwalę to już nic nie zaprogramuję. Szlag mnie już trafia po prostu.
    remzibi
    Level 24  
    stopi wrote:
    Witam! Posiadam programator Wellon VP-980 i przelotkę TSOP-48/40 od Tomsad i okazuje się, że nie mogę nim zaprogramować kości TSOP-40 takich jak AT49F1024, M29F102B albo 39VF080 bo... adapter mapuje piny symetrycznie a wellon wymaga niesymetrycznie.

Adapter mapuje piny tak:

Quote:
    1 1
    2 2
    3 3
    4 4
    . .
    . .
    . .
    20 20
    21 29
    22 30
    23 31
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .
    40 48

a wellon wymaga tak:

Quote:
    1 1
    2 2
    3 3
    4 4
    . .
    . .
    . .
    20 20
    21 21
    22 22
    23 23
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .
    40 40

Reszta (41-48) wisi w powietrzu, bo układ ma 40 pinów.

I klapa bo co wkładam kostkę, to "Brak układu w gniazdku!"

Kuźwa.. adapter za 500zł (!) i programator za ponad 2,5 koła i nie mogę zaprogramować TSOP-40....

Macie jakiś pomysł? Może jakieś mapowanie można ręcznie ustawić w tym wellonie, ale nic takiego tam nie widzę.

Nie chce byc niegrzeczny - tak sie sklada ze kilka lat temu ja zaprojektowalem te przelotke z zalozeniem , ze bedzie pasowala do wszystkich programatorow i wszystkich ukladow tsop .
    Przelotka dokladnie tak mapuje podstawke tsop40-14 i o tej rozmawiamy ? tak ?
    A teraz powiedz mi gdzie zes wynalazl , ze wellon wymaga takiego mapowania jak opisales do kosci tsop40 ? he ?
    Nic dziwnego , ze piszac te kompletne bzdury trafia cie szlag - usiadz wygodnie , wez gleboki oddech , pomysl i zastanow sie nad tym co chcesz zrobic a zobaczysz , ze przelotka bedzie dzialac wysmienicie :) .
    Radze jeszcze raz zobacz opis adaptera w Wellonie , oraz zwroc uwage na taki rysuneczek na programatorze - pokazujacy jak wklada sie uklad mniejszy niz podstawka - mam nadzieje , ze po tej wskazowce wszystko juz bedzie jasne . Wez tez pod uwage , ze gore adaptera mozesz wlozyc do spodu adaptera 1-1 z przesunieciem o cztery piny w dol - OK ? :) .
    stopi
    Level 28  
    Tak wygląda rysuneczek z Wellona po wyborze układu AT49F1024 np.

programator wellon i niemożność pracy z TSOP-40....

Wynika, że powinno być 1:1, czyli piny 41-49 wiszą w powietrzu, bo przecież TSOP-40 ma 40 nóżek. Gdy włożę z przesunięciem o 4 piny do dołu pokazuje mi, że część pinów nie jest podłączona. Układ czyściłem izopropanolem. Z innymi jest tak samo.
    remzibi
    Level 24  
    No i wszystko super , teraz tylko pozostalo ci sie dowiedziec w jakiej obudowie masz te pamiec - w wersji na pin1-A9 czy w wersji na pin1-A0 .
    Jak juz to bedzie wiadomo to pozostanie tylko odpowiedni dobor kosci z listy i adaptora , bo oczywistym jest , ze dla kazdego typu bedzie potrzebny inny adapter . Czy datasheet swojego ukladu przeczytales , czy nie ?
    Pamietac nalezy , ze zaden programator ani adapter nie zrobi nic za "majstra" ktory sam musi wiedziec z czym ma doczynienia i co chce zrobic .
    A co z innymi ukladami o ktorych pisales wczesniej M29F102B albo 39VF080 ?

stopi wrote:
    .....Wynika, że powinno być 1:1, czyli piny 41-49 wiszą w powietrzu, bo przecież TSOP-40 ma 40 nóżek......

A jak wkladasz uklad 8 nozkowy w podstawke z 48 pinami ? lutujesz kable od 1 do 8 :) a potem do ukladu podlutowujesz po kolei ? reszta bedzie wisiec w powietrzu ? - z calym szacunkiem - rozwalasz mnie :) . Gdzies chyba trzeba wrocic do absolutnych podstaw . Powtarzam - masz rysunek jak wkladac uklady w podstawke na programatorze .
    stopi
    Level 28  
    Faktycznie :) Odczytało się coś po przesunięciu o 4 piny w dół, ale nie jestem pewien czy to jest dobrze odczytane. Remizibi - zrozum moje wątpliwości, gdyż nie chciałem uszkodzić układu po prostu i bałem się wkładać go o 4 piny w dół, gdyż to nie zgadzało się z obrazkiem jaki sugerował Wellon tuż po wyborze układu. Poza tym przestraszyłem się już, że układ jest uszkodzony jak pokazuje mi, że jakieś piny są niepodłączone. Tylko dziwne, że ciągle pokazuje mi te same piny niepodłączone. W ogóle klapa, że w Wellonie nie ma właściwego opisu adaptera. Tu piszą, że układ trzeba wkładać tak, aby dół był na dole podstawki, a obrazek po wyborze układu pokazuje coś innego zupełnie... Pokazuje nadal kilka pinów na różowo i muszę brać "Ignoruj" żeby odczytac ID. W ogóle ID kości się odczytuje zły, co jest dziwne, a zawartość jest ok.