Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek centralny blokuje drzwi

Kzajko 02 Kwi 2009 14:32 6670 9
  • #1 02 Kwi 2009 14:32
    Kzajko
    Poziom 9  

Mam dosyc ciekawą sytuację. Najpierw zablokowały się drzwi po stronie pasażera z przodu, potem jakieś 2 miesiące później zablokowały się drzwi z tyłu po lewej stronie, następne były drzwi z tyłu po prawej stronie-też w odstępie około 2 miesięcy. Ciepliwie czekałem na finał tej historii i stało się . Dzisiaj zablokowały się drzwi od strony kierowcy. Na szczęscie okazało się ze w tym samym czasie z jakiejs przyczyny odblokowały sie drzwi po prawej stronie z tyłu.

Czy kotoś mi może podpowiedziec jak moge wyłączyc zamek centralny tak aby odblokowac wszystkie drzwi i otwierac/zamykac samochód kluczem?

0 9
  • #2 02 Kwi 2009 15:52
    ajpier
    Poziom 37  

Po prostu odłącz siłowniki od centralki.

0
  • #3 02 Kwi 2009 15:59
    Kzajko
    Poziom 9  

Czy mógłbym się trochę więcej dowiedzie: gdzie znajdują się te siłowniki i jak można je wyłączyc?

0
  • #4 02 Kwi 2009 16:24
    1 Marcin
    Poziom 16  

Siłowniki masz pod poszyciem drzwi, jeżeli nie wiesz jak je zdjąć lub nie chce Ci się bawić z demontażem poszycia to najłatwiej będzie odłączyć centralkę i sprawdzić miernikiem czy nie robią sie zwarcia na przewodach do siłowników (ewentualnie ''kopnięty'' sterownik od zamka).

0
  • #5 02 Kwi 2009 18:05
    Kzajko
    Poziom 9  

Muszę powiedziec że jestem całkowity laikiem jesli chodzi o elektronikę w samochodzie więc mam dodatkowe pytanie:
    Czy jeśli zdejmie się poszycie drzwi to będzie łatwo odłączy te siłowniki i ich odłączenie spowoduje ze wszystkie drzwi sie odblokują?

Jak wogóle wyglądają te siłowniki?

0
  • #6 02 Kwi 2009 18:20
    1 Marcin
    Poziom 16  

Sprawdz czy sterowanie siłowników masz pneumatyczne (vw, audi itp) czy elektryczne. Siłowniki to taki duży plastik przy zamku przy nim są szybkozłącza więc łatwo je odczepić. Proponuje odłączyc kable od centralki i wtedy odblokować zamki i ponownie podłączyc centralkę i zamknąć kilka razy i zobaczyć co się dzieje.
    PS. Idę na zakupy , pisz to może jeszcze coś pomogę jak wrócę.

1
  • #7 02 Kwi 2009 18:34
    Kzajko
    Poziom 9  

Ok, dziękuje za informacje. Niezupełnie wiem czy siłowniki sa elektryczne czy pneumatyczne. Moj samochód to 10cio letnie mondeo.

Czy centralka znajduje sie pod poszyciem drzwi czy też gdzieś na zewnątrz?

Najbardziej zależy mi na tym aby drzwi były odblokowane (wsiadanie tylnymi drzwiami nie jest zbyt przyjemne nawet jeśli na początku było zabawne) i moge zamyka drzwi kluczem bez zamka centralnego. Poza tym obawiam sie ze jak zaczne to naprawiac to wydam pieniadze a po jakims czasie zamek znowu sie zepsuje.

0
  • #8 02 Kwi 2009 19:20
    1 Marcin
    Poziom 16  

Centralkę pewnie masz gdzieś w pobliżu skrzynki na bezpieczniki (zazwyczaj pod kierownicą) odłączenie centralki to najrozsądniejsze rozwiązanie (za dużo roboty ze zdejmowaniem poszycia na drzwiach).
    Zobacz jakie kable wchodzą ze słupka do drzwi i poszukaj osobnego modułu pod kerownicą z takimi przewodami.

0
  • #9 03 Kwi 2009 10:48
    Kzajko
    Poziom 9  

Czyli jeśli wszystko złapałem poprawnie: po odłączeniu od centralki zamki powinny sie odblokowac a drzwi będa zamykane tylko na klucz?

0
  • #10 03 Kwi 2009 10:51
    1 Marcin
    Poziom 16  

Tak , po odłączeniu centralki drzwi zamykasz tylko kluczem i przyciskami przy szybie.

0