Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włączenie/Wyłączenie komputera rozłącza net na routerze

02 Kwi 2009 16:23 3464 5
  • Poziom 15  
    Od dłuższego czasu w domu mam taki dziwny przypadek.
    Mam 2 komputery stacjonarne na które dzielę neostrade routerem (sprawdzane na 3 routerach, więc pomijam jakim). Wszystko jest ok na jednym komputerze.
    Włączenie drugiego sprawia, że połączenie zrywa. Raz samo się łączy raz dopiero po jego wyłączaniu. To samo jest przy wyłączaniu tego komputera, połączenie z interetem zrywa i zaraz się łączy ponownie.
    Co do możliwych sprawdzeń.
    To niezależy od gniazda w routerze
    Rozłącza niezależnie od włączenia pierwszego (innego) kompa.
    Inny komp na tym samym kabla nie daje takich akcji.
    Inne kompy (laptopy) łączone przez kabel jak i wifi też nie powodują takich akcji.
    3 routery podłączałem - cały czas to samo.
    Na innych kartach sieciowych w tym komputerze jest to samo.
    Wina musi być po stronie komputera, tylko gdzie?
    Co jeszcze mogę sprawdzić?
    Jest to komputer siostry, więc jest opcja jego odcięcia od netu (mi to nie przeszkadza :twisted: ), ale może uda się to tak rozwiązać, żeby działało :wink:
  • Poziom 21  
    Ja bym szukał przyczny w układzie zasilania komputera (zasilacz, płyta główna). Na początek pożycz od kogoś zasilacz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Częsty przypadek po aktualizacji win xp dp sp3 , wgrac nowy frimware i do routerka i będzie ok.
  • Poziom 11  
    Mam podobny problem router wag200g a do niego wifi laptop i kabel komp. Jak wlaczam kompa zawsze rozlacza internet w routerze. Probowalem kable i nawet stacjonarnego przez wifi laczylem i dalej rozlacza. Jak juz sie wlaczy i polaczy to sytuacja lubi sie powtarzac przy pracy systemu.