Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbyt mało wydajne chłodzenie wodne, co zmienić?

Hacker13 02 Kwi 2009 18:16 1737 12
  • #1 02 Kwi 2009 18:16
    Hacker13
    Poziom 9  

Mam swój pierwszy układ chłodzenia wodnego i w którymś miejscu jest za słaby tylko nie wiem co modyfikować, Płyta asusa p4pe-x i cel 1,7 :| na tym jest peltier i blok wodny, wszystko niby dobrze jak sie nic nie robi. Temp w spoczynku osiagnie nawet 1st a w stresie potrafi sie gotować czyli 80st. Blok mam z allegro za 4 dychy, pompa jest z zestawi big wather z thermaltake a za chłodzenie odpowiada nagrzewnica z pandy, na ktorej sa wiatraki 2x80 12v i 1x120 5v. Co robić dalej? Proszę o wyrozumiałość jako że jestem tu nowy... jeśli coś źle napisałem to poprawie tylko napiszcie co ;p

0 12
  • #2 02 Kwi 2009 18:28
    ozzman
    Poziom 26  

Zobacz czy w stresie chłodnica jest gorąca. Jeżeli nie to masz za słabą pompkę. Jeżeli tak to za słaba chłodnica.

0
  • #3 02 Kwi 2009 18:30
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jaki masz ten blok? Jakiej mocy peltiera?
    Zdjęcie tego bloku zamieść jak masz możliwość.
    Daj zdjęcia również całego układu i co i jak masz poskładane może masz błąd w połączeniach.

0
  • #4 02 Kwi 2009 18:34
    Hacker13
    Poziom 9  

można się sparzyć nawet, a i węże też są strasznie gorące.
    PS juz od 2 tyg czekan na nową chłodnice i musze za to podziękować poczcie... zobacze jak bedzie działać na 2 chłodnice.

0
  • #5 02 Kwi 2009 18:38
    Mery84

Jak chłodnica parzy to nie daje sobie rady z odbieraniem ciepła.

0
  • #6 02 Kwi 2009 18:46
    Hacker13
    Poziom 9  

blok z CPC hydroxa, zdjęcia raczej nie bede miał, a woda w układzie idze tak pompa > blok > chłodnica > pompa
    peltier taki: 15.4V, 4A, 35.6W max a zdjęcie układu postaram sie wrzucić jeszcze dzisiaj

0
  • #7 02 Kwi 2009 19:12
    Mery84

Blok Hydroxa ma tyle wspólnego z dobrym blokiem co nic. Ich produkty do układów WC to zwyczajny szrot jest.
    Radziłbym do czasu wymiany bloku na blok wodny, a nie badziew zrezygnować z peltiera. TDP procesora + 35W peltier to znacznie za dużo dla badziewnego bloku od hydroxa.

0
  • #8 02 Kwi 2009 22:47
    Damnian
    Poziom 34  

Czym masz zalany WC ?

0
  • #9 03 Kwi 2009 11:03
    Hacker13
    Poziom 9  

a jaki blok mi polecicie w przystępnej cenie, czyli tak za ok 80zl, Układ zalany destylką jak narazie, a chłodzenie przygotowuje pod dużo lepszy komp więc nie sugerujcie sie narazie moim sprzętem

0
  • #11 03 Kwi 2009 21:29
    piotrrtv
    Poziom 14  

Mery84 napisał:
    Jak chłodnica parzy to nie daje sobie rady z odbieraniem ciepła.

Blok na CPU taki sobie , ale skoro chłodnica i przewody są gorące to ewidentnie wskazuje na mizerną wydajność chłodnicy , dlatego zacząłbym od wymiany na dobrą chociażby Fesera Xchanger 240 lub
    Thermochilla tylko to są koszty około 350 zł + oczywiście wentylatorki .

Następnie Nowy blok na CPU polecany tutaj D-Tek Fusion v2 .

0
  • #12 12 Kwi 2009 16:43
    Andrzej-z85
    Poziom 9  

Tanim sposobem którym od razu zbijesz temperaturę jest postawienie wiadra z 6L wody masz pewność że ci się szybko nie zagrzeje i nic nie spali.

Jeżeli chodzi o blok wodny polecam Zalman (ZM-WB4GOLD)

bardzo wydajny i przystosowany do wielu procesorów troszkę drogi ale za to wydajny.

jakiego przekroju masz wąż? Aby polepszyć odbiór ciepła możesz wlać płyn chłodniczy do samochodów też pomoże.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo