Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak pliku NTLDR podczas instalacji Windows XP

tybet64 02 Apr 2009 19:07 37685 9
    tybet64
    Level 2  
    Witam. Mam mały problem z instalacją XP na tym maleństwie.Po skopiowaniu
    plików i restarcie pokazuje mi brak NTLDR. Patrzyłem na płytę i on jest ale nie mogę znaleźć boot.ini. Wcześniej na "normalnych" kompach instalował się bez problemów.Proszę o pomoc.
    User removed account
    User removed account  
    tybet64
    Level 2  
    mat_ed wrote:
    Wszystko wyjaśnione zostało tutaj:
    http://support.microsoft.com/kb/314057/pl

Nic tu nie jest wyjaśnione.Jakbym miał zainstalowaneggo już to tak, ale ja mam linuxa(w dodatku jakąś nienormalną dystrybucje).Ja dopiero pierwszy raz będę instalował XP.
    Więecej o tym maleństwie:
    Pentium M 900 MHz/1 GB RAMu/Dysk SSD 16 GB(w BIOS-ie jest IDE)/
    Mam Pendrive'a 4 GB,nawet przy instalacji dało się skopiować pliki na niego
    (chciałem sobie na penie zainstalować).Jescze jedno-- miałem tu Ubuntu i pokazywał mi na dysku 4 partycje:
    ext 3
    swap
    BIOS-8 MB
    nieznana-8 MB
    Matuzalem
    Level 43  
    Usuń mbr (choćby Ranish na to pozwala) - pewnie trafiłeś na którąś z "zapartych" dystrybucji Linuksa - i dopiero zacznij instalację XP.
    User removed account
    User removed account  
    tybet64
    Level 2  
    janko_wodnik wrote:
    Quote:
    Wszystko wyjaśnione zostało tutaj:
    http://support.microsoft.com/kb/314057/pl

Przyczyna problemu została opisana - zmiana geometrii HDD względem systemu plików FAT32, na którym ma zostać zainstalowany Windows XP.

O ile Win-DOSy (Winodws na bazie MS-DOS: 95, 98, Millenium) można zainstalować poprzez przekładanie HDD o tyle w przypadku 2K/XP nie musi się to udać (ma szansę się udać, kiedy CHS jest identyczne na obu komputerach).

MS wychodzi z założenia, że problem pojawia się podczas migracji z Win-DOS na Win XP, kiedy Win-DOS był powielony z jednego dysku na drugi, lub kiedy Win XP instaluje się na DOSa będącego partycji FAT sformatowanej w innej geometrii CHS.

Sposób na instalację Win XP bez użycia napędu optycznego podałem. Ogólny opis instalacji Win XP jest już w dziale FAQ.

Jeżeli jest taka potrzeba, to mogę pomóc w przygotowaniu pendrive zawierającego Ranish Partition Manager. Wystarczy wyrazić dalszą chęć współpracy.

A jak już ten Ranish będzie na penie to pod linuxem da się oś zrobić?
    User removed account
    User removed account  
    tybet64
    Level 2  
    Chciałem jeszcze dodać ,że mam napęd zewnętrzny i winda na płycie(XP Proffesional SP3).

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

I nie chcę instalować na pena tylko z płyty.Na każdym normalnym kompie instaluje bez problemu tylko na tym badziewiu nie mogę.A jak już robią takie badziewie to żeby obsługiwało podstawowe sprzęty jak skaner czy modem ADSL.
    User removed account
    User removed account