Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"trzeszczenie" slychac po nagraniu na CD-R

jaros67 25 Apr 2004 16:02 3994 12
    jaros67
    Level 11  
    wiec tak nagrywam na plycie CD-R TDK ustawilem jak najmniejsze nagrywanie czyli x8 i nagrywam to z .mp3 na .cda programem Feurio i Nero i ja juz nagram wsadzam plyte do wiezy i slysze z prawej kolumny taki cichy potrzask ale muzyke slychac wiec prosze o jakas pomoc na ten temat i na kompie tez tak slychac jak nagram :cry:

ps. dziekuje za pomoc !
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    powerm
    Level 23  
    Ja ogolnie nie nagrywam muzycznych szybciej niz 4x, niektore odtwarzacze nie lubia niektorych rodzajow CDR (chodzi o barwnik). Pozycz pare nagranych plyt sprawdzonych u kolegi na sprzecie i sprawdz ktore chodza dobrze.
    jaros67
    Level 11  
    to jak chyba sie nie myle musze kupic sobie CD-r verbatima bo ona ma mozliwosc nagrania z x4 bo te te TDK co kupilem zaczynalo sie nagrywanie od x8
    leszek65
    Level 16  
    Ja nagrywam z mp3 na audio CD programem Nero na tanich płytkach Esperanza i wychodzi OK. Co prawda nagrywam raczej mało ale spodziewałem się gorszej jakości. Odtwarzam na starym Technicsie
    SL-P370 bez problemów. Prędkość nagrywania- 8. Sprawdziłbym na innym odtwarzaczu czy to problem nagrywania czy odtwarzania,Czasami też mp3 sa beznadziejne.
    Tomer
    Level 15  
    Kurcze cos chyba z tymi TDK jest ze sie do audio nie nadaja. Mi diorka zczytuje wszystkie plytki za 90 gr przez ktore caly swiat widac, a na TDK nie chce przechodzic na inne sciezki. Czyli po prostu - probuj inne plytki, polecam Memorex
    gregorianin
    Level 27  
    Panowie, nie ma co sie oszukiwac, CD z dobrym nie wyeksploatowanym laserem przeczyta wszystko, wyjatkiem moga byc RW ale to calkiem inna bajka.
    Co do trzeszczenia, jaros67:
    W moim Marantz-u CD63, tez trzeszczaly niektore plytki (takie cichutkie skrobanie), wiec to nic innego jak oznaka ze CD nabil juz sporo kilometrow, polecam b. delikatnie podniesc prad lasera, pomaga do strzalu, wszystkie kolory plyt zaczyna sie dac czytac.

Aha, MAŁE zwiekszanie wartosci pradu lasera nie wplywaja ujemnie na jego zywotnosc, czyli po poprawnym zabiegu nasz CD pochodzi drugie tyle a dopiero potem nowy laser :)
    Jon-X
    Level 28  
    ja miałem takie problemy ale nagrywając audio prędkością 4x na płytkach Dysana już nie mam w ogóle kłopotów - nawet wiekowy dual Omnitronica czyta bez problemów :)
    Alone
    Level 15  
    jeżeli robisz z mp3 płytę audio to wymaga pewnych procedur:
    - konwertowanie powinno być wykonane dobrym programem (ostatenie w Nero)
    - nagrywanie max 4 krotne (bo stacjonarne cd mogą mieć problemy z odczytem)
    -oraz normalizowanie utworów przez nagraniem

powinno być OK po vzachowaniu tych czynności

Nośników nie ma co się czepiać - no chyba że są niebieskie, choć i tu bym polemizował
    coolombo
    Level 29  
    Pokombinuj z różnymi rodzajami płyt, ja np nagrywam audio z prędkoscią x12 x16 wychodzą najlepsze rezultaty, jezeli plyta ma index x32 to najbezpieczniej jest nagrywac audio max z polową prędkosci indeksu plyty. Nagrywanie zbyt wolne tez nie jest wskazane bo nosnik cd-r o wysokim indeksie np x48 ma większą czułość niz nosnik x12. Polecam poeksperymentowac z programem Nero CDSpeed, nagraj kilka plytek audio z roznymi prędkosciami i sprawdz jakosc w cdspeed.
    pozdrawiam!
    Jon-X
    Level 28  
    a no i najważniejsze - jak nagrywasz z mp3 to sobie zdekompresuj czymś mądrzejszym niż nero przed nagrywaniem, ja używam do tego celu CDex'a
    kaem
    Level 28  
    coolombo wrote:
    Nagrywanie zbyt wolne tez nie jest wskazane bo nosnik cd-r o wysokim indeksie np x48 ma większą czułość niz nosnik x12.

Ja myślę, że nagrywarka bierze to pod uwagę i koryguje moc lasera w zależności od zindeksowanej i/lub wybranej ręcznie prędkości zapisu.
    Yoshi
    Level 19  
    Witam,
    wg zaleceń firm produkujących urządzenia nagrywające audio oraz wg procedur.Płytę audio należy nagrywać z jak najmniejszą prędkością,poniżej 4x,zalecany nośnik oznaczony AUDIO.Płyt nie nlaeży nagrywać w czasie rzeczywistym,tylko zdekompresować na HDD,wyłączyć wszelkie wodotryski w komputerze,skaner antywirusowy,sieć itd.
    kaem
    Level 28  
    Yoshi wrote:
    Wyłączyć wszelkie wodotryski w komputerze,skaner antywirusowy,sieć itd.

No nieźle. Pytanie - co można jeszcze wyłączyć. Może powinniśmy mieć oddzielnego OS-a tylko do nagrywania? Przecież współczesne OS-y same są jednym wielkim wodotryskiem. Chyba że ktoś zna narzędzia nagrywajace pod np. real DOS-a.
    Nie przesadzajmy. Na polskich płytkach firmy Eximpo też mam problem z tymi trzaskami (Memorexy to już śmigają nawet na 40x) i nie uważam, żeby winny był software ani kodeki. Po prostu trzeba mieć wyczucie na co można sobie pozwolić mając taki a nie inny sprzęt, a na co nie. Trudno wymagać, by technologia CD-Audio licząca sobie już bagatela jakieś 26 lat i opracowana tylko pod tłoczenie płyt muzycznych w tłoczniach, nagle w 100% i bezawarynie śmigała z prędkością 40 razy większą w warunkach domowych. Gdy Philips prezentował w 1978 roku sytem CD-Audio, nikomu jeszcze się nie śniły nie tylko nagrywarki ale i w ogóle komputery PC. Więc nie ma cudów, czasami nasz ukochany kręciołek we wieży musi się poddać.