Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony MHC-W777AV Nie działa tuner

Nomad_91 02 Apr 2009 23:59 2554 4
    Nomad_91
    Level 10  
    Witam.
    Posiadam zestaw Hi-Fi Sony MHC-W777AV. Pewnego razu w wieży przestał działać tuner (reszta poza tunerem działa tak ja trzeba). Wyświetlacz działa, pokazuje co trzeba, lecz nie gra radio. Nawet nie ma żadnego szumu, kompletna cisza nawet po dużym podgłoszeniu. Sprawdziłem w środku wszystkie bezpieczniki i są dobre. Nie mam pojęcia co mogło się zepsuć.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Czy tuner w ogóle daje jakieś oznaki poprawnej pracy? Wyświetla się jakiś napis typu "stereo"?
    Na początek proszę sprawdzić wartości napięcia strojenia na skrajach zakresu FM.
    Nomad_91
    Level 10  
    Nie, napisu stereo nie ma. Ale fale można przestawiać tylko ze to i tak nic nie daje. Radio ma RDS, ale nawet po dobrym ustawieniu częstotliwości na wyświetlaczu nie pojawiają się żadne informacje z RDS. A co do tych pomiarów napięć to zaraz zobacze. ;)

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

Wykonałem pomiary na głownych pinach tunera: pomiedzy GND a tuned 2,55V, sereo i GND 2,58V, ST-L i GND 0V, ST mute i GND 0,01V, +5V i GND 5V, RDS i GND 2,37V, RDS data i GND -0,71V, i co najgorsze pomiedzy +10V i GND 1,88V ;/ bo tu ktoś też miał ten sam problem i podejżewam ze u mnie jest to samo https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic141445.html
    Nomad_91
    Level 10  
    A jednak z tym napieciem +10V było nie tak :PTak jak myślałem. Wymieniłem kondensator od stabilizatora C815 330µF/25V i wieża ożyła. Koszt naprawy 2zł. A u mnie w serwisie chcieli 100 zł bo niby tuner do wymiany. :D