Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

więcej mocy unitra amator 2b stereo

Gokart 25 Apr 2004 17:25 1428 6
    Gokart
    Level 14  
    Mam pytanie chciałbym pod ten własnie wzmacniacz podłączyć altusy 300 ale jest oczywiscie za słaby ma podajże jakies 2*10 watt na wyjściu czy istnieje możliwość zwiększenia mocy do powiedzmy 2*40 watt a jak tak to ile taka zmiana moze mniej wiecej kosztować i jakie elementy musiałbym zmienieć.Dzięki za kazda odpowiedź
    KB
    Level 25  
    Trzeba przede wszystkim wymienić trafo na większe a najlepiej dać drugie trafo tylko do zasilania końcówki mocy no i zbudować dwie końcówki np na TDA7294 lub LM3886.
    Inaczej się nie da.
    kordzio
    Level 18  
    wymieniałem kiedyś końcówkę w amatorze i o ile pamiętam tamta miała większą moc (nie było orginalnych U.S) kupowałem u Lewandowskich 0 22 7582182
    KB
    Level 25  
    O ile sobie przypominam to są tam hybrydy GML 026 (takie jak w Elizabeth Hi-Fi).
    12 watów i koniec.
    radocha
    Level 28  
    w amatorach trafo miało spory zapas,idzie wycisnąć ok15-16W na kanał, te amatory na ul1405 przerabiało się z 5W na 15W wywalającul-kę i parę okolicznych drobnic i montująć na blasze udającej radiator tda2030 plus części "na pająka", tych na gml-ach nie opłaca się przerabiać
    kordzio
    Level 18  
    KB : masz racje i właśnie za GML montowało się ten Kit a nazywał się chyba Zbulan
    micho a
    Level 35  
    możesz jescze troche pokręcić pr-liem przy ul1321 bodajrze jak jest do oporu w prawo to troche mocy doda ale nie wiele :( ja bym wstawił tak jak mówi radocha te tda2030 bo jak byś chciał zmienić trafko to prawie nic innego niż to co jest nie wejdzie :(