Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transmiter nie odtwarza niektórych plików z pendrive

vicente 03 Apr 2009 01:23 9199 10
    vicente
    Level 10  
    A dokładniej to raz mi tak zrobił, że odtworzył kilkanaście sekund utworu i przeszedł do następnego. Robił tak za każdym razem-nie dało się odsłuchać tego utworu. Generalnie to niektóre płyty mp3 odtwarza z częstymi przeskokami - co jest dość denerwujące. Na innych problem prawie nie występuje. Myślałem, że to przez bitrate ale ta hipoteza się nie sprawdza. Myślałem też o systemie plików-ale chyba to nie to- przy 2GB tylko FAT32 wchodzi w grę. No nie wiem. Może ktoś coś podpowie.

To jest zwykły transmiter z allegro za 40-50zł z pilotem-w jednym kawałku-pokazuje tylko częstotliwość FM i numer utworu gdy się przełącza. ("EQ" też gdy się zmienia). Generalnie jestem bardzo zadowolony i polecam to rozwiązanie=dopóki nie zejdą z cenami z odtwarzaczami z usb. Jednak te sytuacje trochę mnie irytują-szczególnie, że dotyczy to niektórych płyt=co sugeruje, że powinno być jakieś wytłumaczenie.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Tom1988p
    Level 16  
    Ja miałem tak jak podłączyłem uszkodzoną pamięć. Grał ładnie aż do momentu gdzie plik był uszkodzony.
    vicente
    Level 10  
    No nie - pendrive, któego używam nie jest uszkodzony. Będę miał drugi transmiter to zobaczę - może to jego wina.. Bardzo mnie ciekawi czy ktoś ma podobnie-może one tak już mają. I ciekawe czy ktoś potrafi powiedzieć wg. czego ustawiana jest kolejność odtwarzania. Mi się coś widzi, że według kolejności wgrywania, ale jeszcze muszę to sprawdzić.
    vvoyteckk
    Level 14  
    Nie bylbym taki pewien, ze nie jest uszkodzony. Wystarczy czasem niewielki blad w pliku i sie sprzet zamota i nie przeczyta. Prosty test, podlacz pena do kompa i nagraj jeszcze raz ten kawalek, na ktorym ci przerywa.
    Mi tak kiedys jednego folderu nie czytalo, a na drugim radijku smigalo az milo :)
    iksy1
    Level 1  
    Mam podobny problem.
    Radio z hipermarketu .... z CD ,czytnikiem kart SD, i USB. Niby wszystko działa OK ale niektóre kawałki urywa po kilku sekundach i przeskakuje do kolejnego utworu. Dzieje się tak przy odtwarzaniu z CD, SD i USB więc teoria uszkodzonego nośnika odpada. Co ciekawe radio czasem się "nawraca" i zaczyna grać normalnie, po kolei od początku do końca. Zauważyłem też że jeżeli mp3 ma bitrate 192kbps lub mniejszy problem praktycznie nie występuje. :|
    pita1988
    Level 28  
    iksy1 wrote:
    Mam podobny problem.
    Radio z hipermarketu .... z CD ,czytnikiem kart SD, i USB. Niby wszystko działa OK ale niektóre kawałki urywa po kilku sekundach i przeskakuje do kolejnego utworu. Dzieje się tak przy odtwarzaniu z CD, SD i USB więc teoria uszkodzonego nośnika odpada. Co ciekawe radio czasem się "nawraca" i zaczyna grać normalnie, po kolei od początku do końca. Zauważyłem też że jeżeli mp3 ma bitrate 192kbps lub mniejszy problem praktycznie nie występuje. :|

Tak to jest jak sie kupuje radia z Biedronek ;)
    Tom1988p
    Level 16  
    vicente wrote:
    I ciekawe czy ktoś potrafi powiedzieć wg. czego ustawiana jest kolejność odtwarzania. Mi się coś widzi, że według kolejności wgrywania, ale jeszcze muszę to sprawdzić.

Zauważyłem że kolejność plików jest ustalona podczas wgrywania ale nie tylko.

Odtwarzacz widzi pliki po kolei w pamięci, czyli te na początku uznaje jako pierwsze. Gdy dodajemy następne to od razu trafiają na koniec kolejki.

Inaczej już jest jak jakiś plik skasujemy który znajdował się np. na środku użytej pamięci. Wtedy gdy wgrywamy nowy plik to jest on nagrywany na zwolnione miejsce po skasowanym pliku. Jeżeli plik ma mniejszą pojemność od poprzednika wtedy pozostałe wolne miejsce uzupełnia następny wgrywany plik, ale jak zapełni przestrzeń po tum skasowanym dalszy fragment jest dogrywany w następnym wolnym miejscu.

Jak wgrywamy po kolei piki od początku to każdy ma swoją ciągłość w pamięci, a jeżeli już usuwaliśmy pojedyncze pliki to już następne wgrywane mogą być rozrzucone po różnych miejscach w pamięci.

Lecz jest jeszcze hierarchia pierwszeństwa. Czyli Foldery mają pierwszeństwo przed plikami.
    Jarek_L
    Level 13  
    pozwolę sobie podłączyć sie do tematu, a mianowicie transmiter fm odtwarza cały czas jeden utwór w kółko. Trzeba ręcznie przełączyć na kolejny. Transmiter nie posiada funkcji odtwarzania w "kółko" i nie ma znaczenia czy podłączę pendraka czy kartę SD działanie jest takie samo.
    Proszę o pomoc.
    Tom1988p
    Level 16  
    Jesteś pewien że nie ma powtarzania automatycznego? W moim takim za 25zł jest kilka sposobów powtarzana, wystarczy chwilę przytrzymać play i zmienia się tryb powtarzania.

Posiadam takie tryby do wyboru:
    All, Folder, Single, Random.
    Karaczan
    Level 41  
    Moga byc jakies uszkodzone ramki w pliku mp3.
    Albo dziwacznie zakodowany. Komputer sobie z tym radzi. Czesc urzadzen tez. A na niektorych wychodza takie kwiatki. Tyczy sie to i telefonow, mp3playerow itp...
    Moje radio Pionka tez swiruje na niektorych mp3kach. Albo je ucina, albo jakos dziwnie przewija ze niby czas leci a sam utwor minimalnie sie przewinie, czasem pominie mp3. Czasem mp3 nie trzymaja sie standardow ;)
    Jarek_L
    Level 13  
    Tom1988p wrote:
    Jesteś pewien że nie ma powtarzania automatycznego? W moim takim za 25zł jest kilka sposobów powtarzana, wystarczy chwilę przytrzymać play i zmienia się tryb powtarzania.

Dzięki, to jest to