Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-4300 regeneracja tonera

endriuf 13 Sty 2012 09:49 147962 263
    czaro9
    Poziom 14  
    Tylko najdziwniejsze jest to, że listwa uszkadza się wielu ludziom po wgraniu firmware...
    zdzich.5z
    Poziom 9  
    @Gregorios
    Podczas wgrywania zawiesza mi sie drukarka. W pliku pokazuje ze sie wszystko wgrało, ale na wyświetlaczu drukarki jest 'Program Upgrade Please Wait..." i nie zmienia sie.
    Matthew3991
    Poziom 9  
    Witajcie proszę mi wytłumaczyć krok po kroku jak rozwiązać problem "błąd skanera" proszę napisać mi na maila mattchew_1993(malpa)interia.pl bo już wytrzymać nie moge. Tyle mam do kserowania a nie mam jak.
    endriuf
    Spec od drukarek
    Kupujesz listwę skanera i wymieniasz.
    Reton2009
    Poziom 13  
    Gdzie ja moge taka listwe kupic, prosze o link.
    Matthew3991
    Poziom 9  
    wyslij mi link gdzie moge znalezc taka listwe poprzednie sa juz nieaktualne
    Reton2009
    Poziom 13  
    Sprawdzic prosze jeszcze przed wgrywaniem firmware czy drukarka pracuje na sterowniku SCX4300 czy samsung universal driver
    Matthew3991
    Poziom 9  
    A czy mogę płytę skanera przełożyć z lexmarka x1290 ???
    michail6
    Poziom 10  
    Pytanie do osób, które wymieniały listwę skanującą: Czy było u was słychać tylko i wyłącznie wszystkim znane "tytytytytyt" czy coś więcej. U mnie jak się rozgrzewa zwykłe "tytytyty.." przeplata takim o wiele głośniejszym burczeniem, jakby zębatki jakieś przeskakiwały. Nie cały czas tylko ok 5 sek na każde włączenie.
    Chodzi mi o to czy wymiana owej listwy pomoże na wszystkie stukania.
    Matthew3991
    Poziom 9  
    Niestety wymiana listwy nie pomoże. Problem polega na tym, że jakiś cymbał wrzucił zawirusowany FIRMWARE do zerowania licznika i po wgraniu go do drukarki psujemy w ten sposob całą elektronikę. Tak więc jest to wina elektroniki a nie płyty skanera!
    rys57
    Moderator
    Matthew3991 napisał:
    jakiś cymbał wrzucił zawirusowany FIRMWARE do zerowania licznika i po wgraniu go do drukarki psujemy w ten sposob całą elektronikę
    Proszę wskazać link i cymbała.
    Matthew3991
    Poziom 9  
    rys57 napisał:
    Matthew3991 napisał:
    jakiś cymbał wrzucił zawirusowany FIRMWARE do zerowania licznika i po wgraniu go do drukarki psujemy w ten sposob całą elektronikę
    Proszę wskazać link i cymbała.

"dawidsoft" jest tym cymbałem : a oto link https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6767420#6767420

Dodano po 3 [minuty]:

jeśli zna ktoś program do odinstalowania tamtego wadliwego firmware to proszę o pilną pomoc!
    rys57
    Moderator
    Zmieniłem link, proszę sprawdzić, czy o ten plik właśnie chodziło.
    Matthew3991
    Poziom 9  
    Proszę rozebrać skaner na części pierwsze. Pod pokrywą powinna się znajdować naklejka z czarnym paskiem. Służy ona temu by skaner się nie gubił i mógł się zatrzymać w pozycji startowej. Jest to tzw. "home position".

Dodano po 1 [minuty]:

trzeba tak poprawiać lampe(ręcznie) by odnalazła właściwy punkt.
    facien1
    Poziom 10  
    Czy ktoś próbował rozwiązać problem ze skanerem metodą wyżej Matthew3991?
    womis1
    Poziom 1  
    Mam cały czas problem ze skanerem, żaden soft go nie usuwa.
    Zbyszek1966
    Poziom 10  
    Witam, mam startowy toner, był napełniony raz i właśnie się kończy, stan licznika to 2400 kopii, czy po przekroczeniu 3 tys kopii będę musiał coś robić aby drukowała dalej ? I czy wyczyszczenie całej pamięci wyzeruje licznik ? Bo już się pogubiłem w tym temacie. Pozdrawiam
    czaro9
    Poziom 14  
    Z tonera startowego wyjmujesz chip lub zaklejasz go taśmą, wgrywasz do drukarki softa fix, zerujesz licznik w menu TECH, toner uzupełniasz jak zaczyna blado drukować.
    Kiedy masz tak przygotowaną drukarkę wystarczy uzupełniać toner jak będzie już słaby wydruk i zerować licznik gdy będzie się zbliżać do 3000 bo wtedy nawet jak będziesz mieć pełny toner to i tak drukarka będzie pokazywać, że jest go mało.
    Zbyszek1966
    Poziom 10  
    A w tonerze startowym w ogóle jest chip ? Toner oddawałem do napełnienia do firmy się tym zajmującej i nie wiem może oni wyjęli ten chip bo go nie ma. A nie da rady żebym teraz wyzerował licznik ?
    delfinek2
    Poziom 13  
    facien1 napisał:
    Czy ktoś próbował rozwiązać problem ze skanerem metodą wyżej Matthew3991?

Ja stosuje ten soft w 90% przywraca chyba do Ver .19,

ach i jest bez wirusów.
    czaro9
    Poziom 14  
    Zbyszek1966 napisał:
    A w tonerze startowym w ogóle jest chip ? Toner oddawałem do napełnienia do firmy się tym zajmującej i nie wiem może oni wyjęli ten chip bo go nie ma. A nie da rady żebym teraz wyzerował licznik ?

U mnie chip był i go wyjmowałem. Hmmm może masz wgranego odpowiedniego softa? Bo wydaje mi się, że na oryginalnym drukarka nie będzie widzieć tonera bez chipa - poprawcie jeśli się mylę.
    delfinek2
    Poziom 13  
    czaro9 - dokładnie tak jak mówisz, jedynie po wgraniu odpowiedniego fixa można wyciągnąć lub zakleić chip. Ja z reguły po fix-owaniu drukarki odpinam przewody z płyty głównej do chipa, bo zdarzyło mi się że po włożeniu oryginału z chipem drukarka "abgrejdowała" się a może to tylko przypadek.
    Zbyszek1966
    Poziom 10  
    Nie zmieniałem oprogramowania w drukarce, drukarka drukuje z tym że świeci mi się czerwona lampka i wyświetla się komunikat " brak toneru wymień toner ". Czy teraz w trybie tech mogę wyzerować licznik ? Wchodziłem w ten tryb ale nie robiłem tego czyszczenia pamięci bo nie wiem czy nic w ten sposób nie zepsuje.
    delfinek2
    Poziom 13  
    a jaką wersje softu masz w drukarce??
    delfinek2
    Poziom 13  
    to wgraj ten co wyżej zamieściłem
    Zbyszek1966
    Poziom 10  
    A co będzie dalej jak będę używał drukarki na tym sofcie ? I czy mogę teraz wyczyścić pamięć drukarki ?