Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-4300 regeneracja tonera

endriuf 17 Sie 2010 19:58 148694 263
    arek w
    Poziom 11  
    Owszem po wymianie tonera regenerowanego skasowało mi licznik i drukarka drukuje ,lecz już podczas programowania skaner zaczął mi "robić":tratatatata...i od tego momentu wyskakuje błąd skanera!!Mój samsung ma dopiero kilka tygodni i jest jeszcze na gwarancji....ktoś wie jaka może być przyczyna??

Dodano po 8 [minuty]:
    Po ponownym zainstalowaniu orginalnych sterowników pojawia mi sie komunikat w panelu SmarThru4 :błąd sprzętowy we/wy!
  • HelukabelHelukabel
    mars76-76
    Poziom 2  
    Witam!
    reset poprawny z wersji softu 1.20. Należy zacząć od Data tech > Data setup> flash upgrade i dopiero ten plik. Potem wykasować liczniki. Operacje przeprowadziłem pod win7. Dzięki wszystkim i pozdrawiam.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
  • HelukabelHelukabel
    nbt1
    Poziom 9  
    Witam! Nie mogę odblokować drukarki scx 4300 , robię wszystko według instrukcji i po uruchomieniu pliku scx4300.exe pojawia się okno cmd i od razu znika , na drukarce jest napisane DATA RECEIVING i nic się nie dzieje. Co to może być? Dodam że toner startowy.
    czaro9
    Poziom 14  
    Witam, posiadam SCX-4300 z firmware 1.23. Czy do takiej wersji softu potrzebna jest analogiczna czy może być "mniejsza"?.
    Czy z postami użytkownika Ferdas223 wszystko jest ok? Zdaje się, że wrzucił on jakieś cenne pliki, ale widzę tylko pierwszy wyraz w każdym z jego postów. Mógłby ktoś wrzucić odpowiedni plik do mojego firmware?
    mateusz130586
    Poziom 9  
    czaro9 napisał:
    Witam, posiadam SCX-4300 z firmware 1.23. Czy do takiej wersji softu potrzebna jest analogiczna czy może być "mniejsza"?.
    Czy z postami użytkownika Ferdas223 wszystko jest ok? Zdaje się, że wrzucił on jakieś cenne pliki, ale widzę tylko pierwszy wyraz w każdym z jego postów. Mógłby ktoś wrzucić odpowiedni plik do mojego firmware?

WItam
    Mam również problem ze skanerem po wgraniu firmware kasującego licznik drukari. Proszę o kontakt i link skąd mogę pobrać firmware który wystawił ferdas223 gdyż nie widze go nigdzie
    Pozdrawiam
    rys57
    Moderator
    Użytkownik Ferdas223 własnoręcznie usunął pliki, które wcześniej wstawiał.
    Puste jego posty zostały skasowane.
    mateusz130586
    Poziom 9  
    A czy ktoś może podesłać mi firmware 1.21 albo 1.23 a;bo 1.18 na maila?
    Mam problem ze skanerem. Wgrałem firmware zamieszczony na pierwszej stronie tego tematu. Wszystko pięknie działało. Wydrukowałem około 2500 stron. A może więcej. Problem w tym że tydzień temu przy uruchamianiu drukarki zaczeło coś stukać i wyskakuje błąd skanera. Ratunku. Jeśli ktoś może mi byłbym ogromnie wdzięczny. (mateusz_zabczyk@vp.pl)
    zonkinho
    Poziom 1  
    Witam,

czy ktoś już sobie poradził z wgraniem lepszego softu przy firmware v. 1.23? Bo te fixy 1.13 i 1.18 nie chcą wchodzić.
    r0bs0n1
    Poziom 10  
    po wgraniu nowego softu wyskakuje błąd skanera i drukarka robi tak jak opisywano "tatata" a poza tym po wgraniu softu zamiast
    4 ponownie wchodzimy w tryb TECH i tam "DATA SETUP" i dalej "CLEAR ALL CNT"
    jest "CLEAR ALL MEM" jakieś sugestie co dalej ?
    Zoll
    Poziom 13  
    Jeżeli ktoś posiada soft 1.23fix to prosze o wysyłkę na maila.

Z góry dzieki
    fosiak
    Poziom 2  
    witam
    jakby ktoś miał soft do tego 1.23 to bym bardzo prosił na mejla czy jakkolwiek
    z góry dzięki!
    czaro9
    Poziom 14  
    no i ja się przyłączam do powyższych próśb
    kalinosio
    Poziom 2  
    Witam,
    Bardzo proszę o wysyłkę nowego flasha do scx 4300 ponieważ wyskakuje mi bład skanera:/ kalinosio<małpa>gmail.com

z góry dzięki i pzdr.
    r0bs0n1
    Poziom 10  
    Problem rozwiązany panowie próbować wgrać oba biosy z tego tematu. Na jednym wyskakuje "błąd skanera" na drugim wszystko śmiga aż miło. Ludzie czytać od początku temat jeden podał kolega " dawidsoft" na pierwszej stronie a drugi kolega"Reton2009" na drugiej stronie
    fosiak
    Poziom 2  
    no tez jakiś przytępy chyba jestem bo nie wiem skąd to pobrać:D
    jakby ktoś się zlitował to proszę o info tutaj albo na fosiak(malpa)gmail.com
    Zoll
    Poziom 13  
    A moze można jakoś odblokować chip w kasecie??
    czaro9
    Poziom 14  
    r0bs0n1 napisał:
    Problem rozwiązany panowie próbować wgrać oba biosy z tego tematu. Na jednym wyskakuje "błąd skanera" na drugim wszystko śmiga aż miło. Ludzie czytać od początku temat jeden podał kolega " dawidsoft" na pierwszej stronie a drugi kolega"Reton2009" na drugiej stronie

a jaki soft miałeś firmowo w swojej drukarce?
    u mnie jest 1.23 i nie wiem czy można wgrać starszy czy musi być odpowiednik
    jakie numerki mają te softy co wgrywałes tutaj z forum?
    r0bs0n1
    Poziom 10  
    miałem soft 1.23 nowa drukarka miała dwa tygodnie możesz wgrywać jeśli nie na jednym to na drugim odpali napewno
    fosiak
    Poziom 2  
    a wyciągać chipa ze startowego wkładu do programowania?
    lukasz_33
    Poziom 1  
    Witam forumowiczów,

W moim Samsungu SCX-4300 posiadam wersję firmware numer 1.23

Wszelkie próby wgrywania czegokolwiek innego kończą się niepowodzeniem.

Dlaczego ? Po wejściu w TECH i zapodania update, gdy chcę wgrać inny soft procedura zatrzymuje się na trzech kropeczkach w Wierszu Polecenia, bez względu czy wgrywam 1.13 1.16 1.18 itd.

Próbowałem nawet podmienić plik z firmware z w updejterze ściągniętym ze strony Szajsunga na przykład z modelu 1640, przerabiając pliczek ini tak by widział moją drukarę.

(W kwestii wyjaśnienia dostępne ze strony Szajsunga updejtery do różnych modeli drukarek róznią sie w zasadzie posiadanym pliczkiem ROM'u).

I przy tym zabiegu również updater dochodzi do 2% a później wyrzuca I/O error.

Czy tem mój SCX 4300 1.23 posiada jakąś blokadę flaszowania, czy coś robię nie tak ??

Uprzejmie proszę o wypowiedzi i rady mądrzejszych ode mnie.

Pozdrawiam
    detom 74
    Poziom 10  
    Witam
    Chciałem potwierdzić że programik działa, sprawdzę jeszcze czy po ponownym napełnieniu zadziała ale to za jakis czas :)
    pozdrawiam
    Reton2009
    Poziom 13  
    Cieszę się, że mogłem pomóc.. u mnie również sprawił, że trybiki taśmy skanera "wyluzowały" :)
    matz3
    Poziom 1  
    Reton2009 napisał:
    Kolejny firmware

Problem zgrzytów na skanerze rozwiązał ten firmware

Flashowanie z wersji 1.21, Engine: V1.01.28 poszło bez najmniejszych problemów - "CLEAR ALL CNT" i można drukować. ;)
    Romek N
    Poziom 10  
    Sprawdzony może jest w moim przypadku spowodował tylko komunikat brak toneru i status świeci na czerwono ale o dziwo skanuje i drukuje dalej a strony dodaje do tego co było przed flaschowaniem w "rcu" clear all cnt nie pomaga może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie może coś robię nie tak.
    szazomir
    Poziom 11  
    Mam wersję Flash 1.23, Engine: V1.01.29
    Nowy scx4300 wydrukował tyle co mógł na tonerze startowym, dosypałem proszku wymieniłem chip (kupiony na allegro) i koniec każda próba wgrania softu kończy się zawieszeniem.

Po uruchomieniu drukarki świeci czerwona dioda + komunikat na drukarce "zakl 1 lub zainstaluj toner".

Każda próba wgrania fix`a (w trybie tech) kończy się zawieszeniem drukarki na komunikacie "FLASH UPGRADE PLEASE WAIT...", program także staje w miejscu.

Przy jednej z wersji fix`a mam komunikat na drukarce: "PC TO RAM IS NG" (bez wchodzenia w tryb tech)

Testy dram i rom wychodzą OK.
    Skaner działa. Drukarka nie drukuje.
    Mam dwa nowe tonery (nieoryginalne i kilka chipów), próbowałem na kilku komputerach z różnymi systemami z chipem w tonerze i bez chipa.
    plik od Atebo nie rozwiązał problemu.

Czy ktoś wie jak to naprawić?
    szazomir
    Poziom 11  
    Znalazłem paczkę która zadziałała na moją drukarkę - Flash 1.23, Engine: V1.01.29
    Śmiga bez chipa, a kontrolka świeci na zielono.

FIX_SCX4300_V1.23
    Może się komuś przyda.

Pozdrawiam.
    Załączniki:
    mbeavis
    Poziom 11  
    Witam
    Wszystkie fixy oraz oryginalne oprogramowanie (na wypadek potrzeby oddania drukarki na gwarancji) do scx-4300 w jednym miejscu:
    Link

Wersje:
    FIX_SCX4300_V1.13_Fact_romdl.hd
    FIX_SCX4300_V1.16_Fact_romdl.hd
    FIX_SCX4300_V1.18_Fact_romdl.hd
    FIX_SCX4300_V1.21_Fact_romdl.hd
    FIX_SCX4300_V1.23_Fact_romdl.hd

Pozdrawiam