Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwum

treker 22 Mar 2010 17:53 257364 1504
    matej_mlody
    Poziom 15  
    Witam. Prosiłbym o wykonanie PCB do schematu który już jest przerysowany do eagle. Niestety nie radze sobie z rozmieszczaniem elementów aby płytka była małych wymiarów dlatego proszę o pomoc. Generalnie pozostaje tylko je rozmieścić. Podaruje punkty.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Qbit666
    Poziom 1  
    Prosił bym o pomoc przy zaprojektowaniu PCB na podstawie schematu zamieszczonego poniżej. Pochodzi on z strony http://c4r0.skrzynka.org/_hv/index.php?page=&lang= i został on przeze mnie jedynie obcięty do interesującej mnie części. W miejscu cięcia planuję umieścić zwykłe gniazda.
    Orginalny projekt:
    http://c4r0.skrzynka.org/_hv/hv/sstc_sch_big.png

Interesująca mnie płytka z zaprojektowaniem której mam problem:

Dziękuję za pomoc.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    marco47
    Poziom 41  
    Kolego Guiness52
    Jeżeli drukujesz warstwę Bottom ( niebieska ) to drukujesz bezpośrednio na kalce , papierze , bez obracania ( mirror ) .
    W opcjach ( Display) zostawiasz tylko trzy warstwy (16,17,18 ) resztę wyłączasz .
    Bonkot
    Poziom 39  
    matej_mlody napisał:
    Witam. Prosiłbym o wykonanie PCB do schematu który już jest przerysowany do eagle. Niestety nie radze sobie z rozmieszczaniem elementów aby płytka była małych wymiarów dlatego proszę o pomoc. Generalnie pozostaje tylko je rozmieścić. Podaruje punkty.

Witam
    Tak na szybko, projekt w "Eagle 5.7" + PDF, a za punkty dziękuje, nie trzeba, mam ich więcej od ciebie.
    Pozdrawiam
    matej_mlody
    Poziom 15  
    Bonkot, jestem naprawdę wdzięczny właśnie o to mi chodziło! dobra robota, wielkie dzięki. Pozdrawiam
    Lukas-miszcz
    Poziom 18  
    tobbit napisał:
    Z druga płytką sobie poradziłem ( pierwsza płytka w EAGLE ;)) jednak mam problemy z tą pierwszą gdyż nie za bardzo umiem posługiwać auto ruterem :( i nie mam aż takiej wprawy w układaniu ścieżek ;). Dlatego proszę o ta pierwszą płytkę:

Z góry dzięki :D

Witam,oto moja propozycja twojej płytki.Wymiary:25x40mm
    Pomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwumPomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwumPomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwum
    Pozdrufki :)
    Bonkot
    Poziom 39  
    Qbit666 napisał:
    Prosił bym o pomoc przy zaprojektowaniu PCB na podstawie schematu zamieszczonego poniżej. Pochodzi on z strony http://c4r0.skrzynka.org/_hv/index.php?page=〈= i został on przeze mnie jedynie obcięty do interesującej mnie części. W miejscu cięcia planuję umieścić zwykłe gniazda.
    Orginalny projekt:
    http://c4r0.skrzynka.org/_hv/hv/sstc_sch_big.png

Interesująca mnie płytka z zaprojektowaniem której mam problem:

Dziękuję za pomoc.

Witam
    Projekt w "Eagle 4.16" + PDF
    Pozdrawiam.
    matej_mlody
    Poziom 15  
    Witam. Ile by kosztowało zaprojektowanie płytki do tego schematu ?Link jest on w 5 częsciach p1, p2, 1073 part 1..2..3. Pytam z ciekawości wyceny
    JaroFon
    Poziom 23  
    A ja bardzo prosiłbym o wygenerowanie obrazu 3D dla poniższych płytek PCB. Niestety mam mały problem z kompletnym zainstalowaniem Eagle 3D i POV-Ray, nie wyświetla mi wszystkich elementów. Szczególnie prośbę kieruję do usera @marco47. Jeśli to jest możliwe to proszę o umieszczenie na PCB odpowiednich wyświetlaczy LCD 2 x 16.

PS. gniazdo typu Molex 5 PIN kątowe jest umieszczone po stronie BOTTOM
    ZbeeGin
    Poziom 39  
    Co tu się dzieje? Każdy płytki w 3d, animacje z obracającymi się PCB. Sami marketingowcy się zebrali? Co chcecie sprzedać? Siebie?
    marco47
    Poziom 41  
    Kolego JaroFon
    Prosisz i masz

Pomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwum Pomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwum Pomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwum

Kolego ZbeeGin
    A dlaczego nie pokazywać jak w rzeczywistości mają wyglądać projektowane płytki PCB , jeżeli jest taka możliwość. Dla kogoś kto ma nikłe pojęcie o projektowaniu , lub ma słabą wyobraźnie przestrzenną ( a jest to bardzo częste ) zobaczenie czegoś przed zbudowaniem jest nieocenioną pomocą .
    I nie ma tu mowy o marketingu , tylko pomocy dla kolegów forumowiczów .
    Bonkot
    Poziom 39  
    marco47 napisał:
    Kolego JaroFon
    A dlaczego nie pokazywać jak w rzeczywistości mają wyglądać projektowane płytki PCB , jeżeli jest taka możliwość. Dla kogoś kto ma nikłe pojęcie o projektowaniu , lub ma słabą wyobraźnie przestrzenną ( a jest to bardzo częste ) zobaczenie czegoś przed zbudowaniem jest nieocenioną pomocą .
    I nie ma tu mowy o marketingu , tylko pomocy dla kolegów forumowiczów .

Witam
    Ja też uważam to za zbędny "bajer", gdyż w projektowaniu nie liczy się wizualizacja lecz inne czynniki, które decydują czy projekt jest "poprawny" lub nie. A mianowicie: ułożenie elementów, sposób prowadzenia ścieżek, uwzględnianie późniejszego wykonania projektu na specjalistycznych maszynach, bo życie projektu, o czym warto pamiętać, nie kończy się na samym zaprojektowaniu a dopiero zaczyna. I tu niektórzy projektanci zapominają, że powinno się projektować tak, aby późniejsze ich wykonanie (nie tylko w warunkach "domowych") było jak najmniej "kłopotliwe" (zbyt cienkie ścieżki, za małe odległości pomiędzy ścieżkami i elementami a także łatwość ułożenia i wlutowania poszczególnych elementów).
    Pozdrawiam wszystkich
    marco47
    Poziom 41  
    Kolego Bonkot
    To dlaczego ten "bajer" jak go określiłeś znajduje się i jest rozwijany w innych programach do projektowania np. w używanym przez kolegę ZbeeGin ALTIUM DESIGNER i to z możliwością obracania w przestrzeni projektowanej płytki PCB . Zresztą w materiałach promocyjnych najnowszych programów modelowanie 3D jest na pierwszym miejscu w opisach tych programów .

Jeżeli nie zmniejszasz parametrów projektowania poniżej minimum danego programu to wykonanie takich płytek nawet w warunkach domowych nie sprawia żadnych trudności .
    A co do wielkości płytki to jest to względne , zależy kto jakie preferuje i jakie mu pasują w budowanych urządzeniach .

Kolego JaroFon
    Wieczorem taką bibliotekę dziabnę , jak będę miał natchnienie twórcze .

Pozdrawiam
    JaroFon
    Poziom 23  
    marco47 napisał:
    Kolego JaroFon
    Wieczorem taką bibliotekę dziabnę , jak będę miał natchnienie twórcze .

Pozdrawiam

Będzie naprawdę wspaniale. To może przy okazji (oczywiście nie śpieszy się) proszę o obraz 3D do tego nowego LCD, powyżej zamieściłem projekt PCB pod taki właśnie LCD, a to jest Link do noty katalogowej tego LCD.
    ZbeeGin
    Poziom 39  
    marco47 napisał:
    To dlaczego ten "bajer" jak go określiłeś znajduje się i jest rozwijany w innych programach do projektowania np. w używanym przez kolegę ZbeeGin ALTIUM DESIGNER i to z możliwością obracania w przestrzeni projektowanej płytki PCB.

W programie Altium akurat wizualizacja 3D posiada przydatną możliwość (może Eagle 3D też ma, nie wiem), że wizualizując płytkę 3D możemy ją umieścić w trójwymiarowym modelu obudowy i sprawdzać konkretne dopasowanie elementów właśnie z obudową. Co więcej widok 3D pozwala nam na edycję płytki w tym trybie w kwestii rozmieszczania elementów, łącznie z On-Line DRC. Jak jakieś złącze nie trafi w otwór, albo kondensator kolidować będzie ze słupkiem; to od razu masz je podświetlone na zielono jako naruszenie reguł projektowych.
    Robienie wizualizacji z Eagle stało się od jakiś 10 stron wcześniej jakąś modą i takiego konkretnego zastosowania jak opisałem wyżej nie ma, a już na pewno nie mają żadnego zastosowania obracające się animacje.

Wcześniej wizek nie było a użytkownicy też wykonywali płytki. Proponuję by wizki przesyłać sobie prywatnie do użytkowników, gdzie można bez przeszkód i dogadywać się co i jak przesunąć, zamienić i tym samym finalizować projekt jak coś nie pasuje.
    marco47
    Poziom 41  
    I tutaj się z Tobą nie zgodzę .
    Właśnie przez takie podejście , bo dawniej było bez wizualizacji to nadal może tak być , to forum i cały ten dział znajduje się na samym końcu Elektrody .
    Zresztą kto mi zabroni pokazywać efekt mojej pracy , jeżeli to dodatkowo ułatwia życie forumowiczom . Niech koledzy się wypowiedzą czy chcą oglądać jak wyglądają Ich płytki , zanim jeszcze je zrobią w realu .

Ten dział i to forum powinno być na czele jako motor rozwoju forumowiczów , a nie jak badziewne dogadywania w innych działach , umieszczonych wyżej na liście na Elektrodzie .

Pozdrawiam .
    JaroFon
    Poziom 23  
    @marco47 dzięki wielkie. Jeszcze bardzo prosiłbym Cię o udostępnienie biblioteki tego wyświetlacza do Eagle. Będę robił pewien projekt właśnie pod ten wyświetlacz
    JaroFon
    Poziom 23  
    marco47 napisał:
    Takie małe niedopatrzenie . Już wkleiłem i wysłałem , jest post wyżej .

Jeszcze raz wielkie dzięki, Twoja pomoc jest naprawdę nieoceniona :spoko:

Dodano po 6 [minuty]:

@marco47 mam jeszcze pytanko, czy jest taka opcja żeby połączyć dwie płytki, tz. powyższy panel ze stacją kontowym gniazdem pinhead i pokazać to w obrazie 3D? Jakoś mam wrażenie że tego się już nie da bo płytki są wyświetlane na jednej płaszczyźnie ale nie zaszkodzi zapytać
    Intrepid00
    Poziom 10  
    Witam
    Mam prośbę czy mógł by mi ktoś zrobić płytkę PCB gotową do wydruku.
    (najlepiej jak by było w eaglerze)
    Niestety nie znam się na tym programie.
    Dzięki z góry
    marcin17121992
    Poziom 10  
    WITAM

Proszę was o pomoc w zaprojektowaniu plytek pcb,do king ridera.
    Zalezy mi na tym aby diody led był na osobnej płytce pcb i układ sterujacy też, tak zeby mozna było połączyc je przewodem.
    Z gory dzięki
    Bonkot
    Poziom 39  
    marcin17121992 napisał:
    WITAM

Proszę was o pomoc w zaprojektowaniu plytek pcb,do king ridera.
    Zalezy mi na tym aby diody led był na osobnej płytce pcb i układ sterujacy też, tak zeby mozna było połączyc je przewodem.
    Z gory dzięki

Witam
    O wykonanie projektu z tego samego schematu prosił "Michalo-007" w poprzedniej części "Pomoc przy tworzeniu...". Zaś odpowiedź, czyli projekt jest na stronie 30. Więc trochę inwencji a nie "powtarzanie w kółko" tego samego. A do "JaroFon" - najpierw trzeba dokładnie opanować temat projektowania, a nie przesyłając nieudolnie sklecony projekt ( to potrafi "autorouter"), tłumaczyć się, że dopiero się uczę, bo to co "stworzyłeś" nie ma prawa działać, a jeżeli już to na zasadzie przypadku. Natomiast, jeżeli schemat jest "poprawny" to projekt płytki nie może opierać się na przypadkach. Więc najpierw zaprojektuj sobie i wykonaj przynajmniej 1 urządzenie tak, aby działało a dopiero potem projektuj innym.
    Pozdrawiam.
    JaroFon
    Poziom 23  
    Bonkot napisał:
    ... A do "JaroFon" - najpierw trzeba dokładnie opanować temat projektowania, a nie przesyłając nieudolnie sklecony projekt ( to potrafi "autorouter"), tłumaczyć się, że dopiero się uczę, bo to co "stworzyłeś" nie ma prawa działać, a jeżeli już to na zasadzie przypadku. Natomiast, jeżeli schemat jest "poprawny" to projekt płytki nie może opierać się na przypadkach. Więc najpierw zaprojektuj sobie i wykonaj przynajmniej 1 urządzenie tak, aby działało a dopiero potem projektuj innym.
    Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję za kopa w tyłek :D :sm9: ale nie bolało.
    Tak na marginesie to nikt nie każe tego projektu wykonać, przecież to tylko propozycja. Ja też kiedyś poprosiłem o zaprojektowanie PCB i zaprojektowany dla mnie PCB miał bardzo poważny błąd który uniemożliwiał prawidłowe działanie projektu wręcz nawet mogło to grozić "wybuchem" :wink: a co najmniej wybiciem korków, jednak błąd sam poprawiłem i jest OK!
    Pozdrowienia dla Bonkot