Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwum

treker 24 Jan 2008 19:07 259314 1504
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Hocbav
    Level 11  
    Witajcie mam probblem z wykonaniem pcb pod ten uklad chodzi mim o to zeby to ustrojstwo zmiescic na plytce max 5x5cm a piny w plytce siedziec nie beda tylko dziurkami i kabelkami je zamierzam wiec luuz bylbym bardzo wdzieczny bo dopiero sie ucze i nawet jeszcze nie znalazlem swojego programu do PCB
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/11_83_2021.gif
    Jarema
    User under supervision
    Hocbav wrote:
    Witajcie mam probblem z wykonaniem pcb pod ten uklad chodzi mim o to zeby to ustrojstwo zmiescic na plytce max 5x5cm a piny w plytce siedziec nie beda tylko dziurkami i kabelkami je zamierzam wiec luuz bylbym bardzo wdzieczny bo dopiero sie ucze i nawet jeszcze nie znalazlem swojego programu do PCB
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/11_83_2021.gif

Siema,
    Mogę Ci machnąć taką płytkę tylko opisz albo tu na forum albo na GG czy elementy chcesz smd czy przewlekane oraz rozmieszczenie wyprowadzeń zasilania i ledów.
    P.S.
    Fajnie ten układ działa - zbudowałem go x lat temu :) - miał to być sterownik świateł na makiecie ale troszkę się do tego nie nadał :P

EDIT:
    W załącznikach:
    1. Widok rozmieszczenia elementów (od strony elementów).
    2. Projekt gotowy do wydruku w formacie PDF.
    3. Plik projektu z EAGLE (spakowany zip'em).

Płytka ma wymiary 36.83x25.40mm.
    Hocbav
    Level 11  
    Dzięki super!! :) Tak chciałbym sie nauczyć coś takiego robić widziałem na forum jakiś tutek ale dokładnie nie pamiętam :) Maicie jakieś linki na takie tutki albo coś?

A i jeszcze pytanie bardziej an temat czy ty to te rozmieszczenie sam przekształciłeś żeby było lepiej czy program jakoś rozmieścił to ?
    Jarema
    User under supervision
    Siema,
    Płytkę projektowałem ręcznie, tak samo było z rozmieszczeniem elementów - po pewnym czasie i nabraniu wprawy "czuje się" jak rozmieścić elementy aby połączenia były jak najprostsze.
    kiler129
    Level 27  

Potrzbuje taka plytke. Jest to panel z 9 diodami - 3 czerw, 3 ziel, 3 nieb.
    Diody ze wspolnym minusem. Dla kazdego koloru rezystor.
    Ulozenie takie jak w a) lub b) - zaleznie jakie latwiej.

a)
    A...R-R-R...A
    R...G-G-G...R
    K...B-B-B...K

B)
    A...R-G-B...A
    R...R-G-B...R
    K...R-G-B...K

Wyprowadzenie na ark minus i 3 linie z kolorami.
    Sciezki musza byc odpowiednio grube poniwaz modol bedzie zasilal nie tylko siebie ale max 10 oprocz siebie.
    lisek1988
    Level 14  
    Witam, Mam do was prośbę czy mógłby ktoś mi pomoc przy tworzeniu płytki?

Za zrobienie płytki podaruje 35pkt. Wiem, że nie jest to dużo, ale wcale o dużo więcej nie posiadam.

Chce wykonać projekt włącznika działającego na podwójne klaskanie, który można znaleźć na forum.

Posiadam schemat ideowy wykonany w Protelu.
    Umieszczam go niżej.
    Oraz schemat zasilacza, który wygląda następująco:

Najważniejsze dla mnie jest to, aby układ był wykonany na płytce jednostronnej, i połączony razem tzn zasilacz z układem.

W schemacie (Protel) Są dwa czerwone punkty A i B, są one ważne i też muszą być umieszczone na płytce.

Wiem, że może sie pojawić problem z przekaźnikiem wiadomo, każda produkcja to inny rozmiar itd...

Jeżeli zna ktoś z was idealnie pasujący 9V, 150 Ω, To proszę o umieszczenie go na schemacie i podanie mi dokładnej nazwy, chyba że RELAY SPST to jakiś typ, ale w to wątpie.

Wątek dotyczący układu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic165699.html

Z góry dziękuje.

W razie pytań piszcie tutaj albo na gg: 5771095
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Bonkot
    Level 39  
    Witam
    "do lisek 1988"
    Jakbyś zamieścił obrazek a nie plik „Protela”, to mógłbym ci pomóc, ale projekt płytki byłby w „Eaglu”.
    Pozdrawiam.
    lisek1988
    Level 14  
    Banknot juz sie robi :) umiescilem Protela bo myslalem ze jak ktos ma Protela to mu latwiej bedzie przy okazji moze mi odpowiesz co to jest za element A1.

Bonkot
    Level 39  
    Witam
    Czy jesteś na pewno pewien, że ten układ prawidłowo działa. Bo według mnie mikrofon ma zbyt duże wzmocnienie i może reagować nie tylko na klaśnięcia, ale także na cichsze dźwięki. A1, to rezystor nastawny (który nota bene nie spełnia swojej powinności, gdyż nóżka regulacyjna wisi w powietrzu). Nie podoba mi się także sterowanie IC2, gdyż rezystory R9 i R14 tworzą dzielnik napięciowy, przez co układ może działać nieprawidłowo. Podłączenie nóżki 8 układu IC2 do wyjścia IC1 mija się z celem, gdyż to nóżka 4 blokuje ten układ gdy na niej nie występuje potencjał zasilania.
    Pozdrawiam.
    lisek1988
    Level 14  
    No wlasnie sam juz nie wiem tutaj jest dokladny schemat, orginalny:

http://www.electronicsforu.com/EFYLinux/circuit/may2003/ci4-clap.pdf

https://www.elektroda.pl/projekt/dwaclapsy.gif

Tylko ze ludzie pisza ze za male wzmocnienie i im dziala to z odleglosci 20cm ...moze wiesz cos jak poprawic... wlasnie moze w jakis sposob rezystorem nastawnym? tak zeby mozna bylo ustawic czulosc?
    Chyba lepiej bedzie jak sobie podaruje tamten schemat i plytke bysmy robili pod ten co dalem teraz.

Jak mozesz to podaj na PW nr gg bo nie chce tutaj zasmiecac tematu.

A i zakupilem taki przekaznik bedzie on dobry:
    http://tnij.org/aqzc
    Bonkot
    Level 39  
    Witam
    Na jednostopniowym wzmacniaczu z tranzystorem T1, ma na pewno zbyt małe wzmocnienie i dlatego działa z niewielkiej odległości. Aby to poprawić należałoby zastosować drugi stopień lub zrobić wzmacniacz na jakimś wzmacniaczu operacyjnym, np. TL07xx. Przekaźnik dobry.
    Pozdrawiam.
    lisek1988
    Level 14  
    Kurde nie mam zielonego pojecia... a Ty bys moze wiedzial jak to dokladnie zrobic? I czy bys mogl mi zrobic gotowa plytke, i podac elementy ktore dodac?

Dam wszystkie moje pkt czyli 50
    lisek1988
    Level 14  
    Banknot juz po srpawie zalatwilem inny uklad
    grabek_radek
    Level 21  
    i przyszla pora gdzie juz nie moge sobie poradzic
    pewnie przez to ze probuje to na automacie ale juz od kilku godzin przestawiania elementow i znowu auto i trzoche sciezek brakuje
    moze ktos pomoze zalaczam schemacik (eagle 4.15)
    waldus86
    Level 13  
    Kurcze zapomnialem opisac moj problem. Polega on na tym ze przy uzyciu autorootera w eagle gdy konczy sie juz caly proces przetwarzania polaczen na sciezki, na plytce pozostaja mi jeszcze zolte przewodziki co oznacza chyba ze ktores polaczenia zostaly zignorowane przez program, wiec plytka jest raczej zla. Czy dobrze mysle?? Jak to obejsc? Probowalem sciezek po obu stronach ale i to nic nie dalo. Dzieki za rady
    lolek45
    Level 14  
    witam, chce zaprojektowac plytke do tego schematu,czy moze kotos mi pomoc.Zaczolem pojektowac w protelu99se, z uzyciem bibliotek edw, ale przy ukladach scalonych nie wyprowadzen zasilania i masy, jak to polaczyc. pozdrawiam w zalaczniku schemat w jpg. oraz to co sam prbowalem tworzyc.

Post scaliłem, proszę zapoznać się z przyklejonymi tematami przed napisaniem wiadomości oraz korzystać z funkcji "Pisownia". [c_p]
    kondzio98
    Level 13  
    Witam .Czy ktoś mógłby mi zaprojektowac płytke pod ten układ .Oczywiście oferuje w zamian punkty.

Jak widac jest to dopałka 1W do nadajnika. Kilka uwag do schematu :
    L1,L3 - RFC - dławik - filtr zasilania
    L2 - 7zw. długość 22mm
    L4 - 7zw. długość 22mm
    L5 - 5zw. długość 22mm

http://www.elektroda.net/radio/piracifm/2dopala1wwe.gif
    djleeon603
    Level 20  
    Witam, proszę o zaprojektowanie mi płytki sciągi z LCD od nokii, na podstawie załączonego pliku ze schematem w eagle.

w załaczonym archiwum plik sch oraz zmodyfikowana biblioteka microchip (dodany układ 24LC256-I/SM ktory wystepuje w schemacie.)

Prosze aby płytka była mozliwie mała oraz jednostronna (ilosc zwor - bez przesady :) )

Jestem skłony zapłacic - proszę tylko numer konta :) - cena rozsądna
    Bonkot
    Level 39  
    Witam
    Do "djleon603", zobacz na "pw".
    bonkot
    treker
    Level 25  
    Witam, potrzebuje prostą płytkę jednostronną.
    Atmega32 w dip + kwarc + swich to resetu
    7805 plus kondensatory, wszystkie pozostałe piny uC na goldpinach 1 port uC = jeden goldpin 2x8, piny z uC i naprzeciwko masa ;) Do tego jeszcze złącze ISP 2x5 ;)
    Najlepiej Eagle
    Pozdrawiam