Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwum

treker 26 Lis 2008 15:22 253797 1504
  • Relpol przekaźniki
    riger
    Poziom 24  
    Witam!
    Prosilbym o sprawdzenie ponizszego schematu (paczki, ktora zawiera note katalogowa TL431, schemat ideowy ukladu oraz pliki *.sch i *.brd z eagle'a)
    pozdrawiam.
    Morrrf
    Poziom 13  
    Riger, a może byś tak zamieścił paczkę do sprawdzenia.
    Przem188
    Specjalista EDA
    Do luka - w tym elektryzatorze są transformatory - ale jakie? Nie ma wyprowadzeń, wymiarów, itp. Bez tego nie zaprojektuje się płytki. No chyba, ze trafa będą na kablkach podłączone do płytki.
  • Relpol przekaźniki
    sony_1000
    Poziom 12  
    Witam, czemu jak stosuje przelotki to jak zmienie ksztalt oraz wymiaru to jak przesune to jest widoczna standartowa przelotka? dodam, ze nie nakladalem jedna na druga...??
    luka1991
    Poziom 2  
    W tym elektryzatorze transformatory bęą połączone kabelkami i jak byście mogli to zróbcie na pcb schemat płytki
    Shemhazay
    Poziom 2  
    Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum, oby nie ostatni. :)
    Był bym bardzo wdzięczny gdyby ktoś sprawdził mi poprawność załączonego w pliku schematu. Mam tam też 2 problemy. Nie wiem jak się uporać z elementem N5 oraz w jaki sposób nie przemęczając się wstawić tam te 200 LEDów. Na razie wstawiłem 8 dla uproszczenia.

Schemat po tym linkiem

Z góry dziękuje.
    Bonkot
    Poziom 39  
    Shemhazay napisał:
    Był bym bardzo wdzięczny gdyby ktoś sprawdził mi poprawność załączonego w pliku schematu. Mam tam też 2 problemy. Nie wiem jak się uporać z elementem N5 oraz w jaki sposób nie przemęczając się wstawić tam te 200 LEDów. Na razie wstawiłem 8 dla uproszczenia
    Schemat po tym linkiem
    Z góry dziękuje.

Witam
    Mam warzenie, że spotkałem się już z tym problemem w innym temacie forum i tam było podane jak najbardziej optymalne rozwiązanie. Gdyż to co teraz zaprezentowałeś na schemacie to byłoby "wielkie nieporozumienie" -delikatnie to ujmując. Najprościej, zrealizować na matrycy, z zastosowaniem sterowania multipleksowego ( czyli sterując poszczególne linie ). Wykorzystując sterowanie oparte na generatorze PWM do regulacji jasności świecenia poszczególnych diod. Gdybyś się uparł jednak przy swoim rozwiązaniu, to układ mógłby działać po dokananiu tych poprawek, jak na rysunku.
    Pozdrawiam.
    Shemhazay
    Poziom 2  
    Bonkot napisał:
    Shemhazay napisał:
    Był bym bardzo wdzięczny gdyby ktoś sprawdził mi poprawność załączonego w pliku schematu. Mam tam też 2 problemy. Nie wiem jak się uporać z elementem N5 oraz w jaki sposób nie przemęczając się wstawić tam te 200 LEDów. Na razie wstawiłem 8 dla uproszczenia
    Schemat po tym linkiem
    Z góry dziękuje.

Witam
    Mam warzenie, że spotkałem się już z tym problemem w innym temacie forum i tam było podane jak najbardziej optymalne rozwiązanie. Gdyż to co teraz zaprezentowałeś na schemacie to byłoby "wielkie nieporozumienie" -delikatnie to ujmując. Najprościej, zrealizować na matrycy, z zastosowaniem sterowania multipleksowego ( czyli sterując poszczególne linie ). Wykorzystując sterowanie oparte na generatorze PWM do regulacji jasności świecenia poszczególnych diod. Gdybyś się uparł jednak przy swoim rozwiązaniu, to układ mógłby działać po dokananiu tych poprawek, jak na rysunku.
    Pozdrawiam.

Ten schemat znalazłem w sieci. Takie mam zadanie na uczelnie by w Eagle zrobić na jego podstawie płytkę i nie musi on działać poprawnie. Chodzi o samą umiejętność zrobienia jej na podstawie schematu. Chodziło mi o sprawdzenie tego co już zrobiłem i załączyłem w tym linku
    Smokudg
    Poziom 18  
    Cześć. Ja mam prośbę o zaprojektowanie(lub przekształcenie na podstawie obrazka na plik gotowy do druku) płytki z tego schemaciku

A tutaj plik jeżeli ktoś mógłby przekształcić na wersję do druku

ojciec cenzura
    Poziom 11  
    Witam, prosiłbym o płytkę tej końcówki:

(spis części tu: http://www.electronics-lab.com/projects/audio/031/index.html)
    Jeżeli chodzi o moje specjalne życzenia, to na płytce niech nie będzie bezpiecznika i w sumie mostka i pierwszego konda (C8 ) też, zasilacz zrobie na osobnej płytce, jako Q3 i Q4 niech będą TIP142 i TIP147, nie musi być wyjścia na zasilanie preampa, no i najlepiej jakby wszystkie 4 tranzystory były w jednej linii, do jednego radiatora.
    Bonkot
    Poziom 39  
    ojciec cenzura napisał:
    Witam, prosiłbym o płytkę tej końcówki:
    (spis części tu: http://www.electronics-lab.com/projects/audio/031/index.html)
    Jeżeli chodzi o moje specjalne życzenia, to na płytce niech nie będzie bezpiecznika i w sumie mostka i pierwszego konda (C8 ) też, zasilacz zrobie na osobnej płytce, jako Q3 i Q4 niech będą TIP142 i TIP147, nie musi być wyjścia na zasilanie preampa, no i najlepiej jakby wszystkie 4 tranzystory były w jednej linii, do jednego radiatora.

Witam
    Mówisz i masz. Projekt w "Eagle 4.16" (całkowity obrys masy ukarze się po włączeniu funkcji "Ratsnest")
    Pozdrawiam.
    luka1991
    Poziom 2  
    Witam jestem młodym elektronikiem i nie moge sobie poradzić z narysowaniem schematu PCB do elektryzatora mam schemat ideowy ale nie moge w rzadnym programie go zrobić jakbyście mogli to weżcie zróbcie mi ten projekt
    https://obrazki.elektroda.pl/40_1228923708.jpg
    riger
    Poziom 24  
    Prosilbym o zaprojektowanie plytki do ponizszego schematu:
    -tl431 w obudowie TO-92
    -wejscia, wyjscia oraz zasilanie wyciagniete na zlaczach srubowych ARK (biblioteka con-ptr500 w ealge'u)

Bonkot
    Poziom 39  
    riger napisał:
    Prosilbym o zaprojektowanie plytki do ponizszego schematu:
    -tl431 w obudowie TO-92
    -wejscia, wyjscia oraz zasilanie wyciagniete na zlaczach srubowych ARK (biblioteka con-ptr500 w ealge'u)

Witam
    Proszę bardzo ("Eagle 4.16").
    Pozdrawiam.
    Bonkot
    Poziom 39  
    00gtw00 napisał:
    Witam, pomoże ktoś w tworzeniu płytki PCB na podstawie schematu w eagle'u? Pierwszy raz mam styczność z tym programem i nie mogę dojść ładu z połączeniami jak przejdę już do tworzenia PCB, połowa połączeń znika :/ (tworzone w eagle 5.3.0 light - plik w załączniku)

Witam
    Przy tylu ilości podstawowych błędów projektanckich, zachowanie programu jest prawidłowe. Nie wiem dlaczego, każdy kto potrafi uruchomić komputer i zainstalować program uważa się od razu za projektanta. Przy twoim poziomie wiedzy, na temat projektowania, a wnioskuje to po sposobie projektowania schematu, że najpierw powinieneś przyswoić sobie odpowiednią dawkę wiedzy a dopiero potem brać się za projektowanie. Szukając materiałów do nauki, podpowiem ci, że wielokrotnie prowadzone były kursu obsługi tego programu w języku polskim. Poprawianie i wytykanie ci poszczególnych błędów nie ma sensu, ze względu na ich ilość (szybciej i łatwiej byłoby zaprojektowanie tego od nowa).
    Pozdrawiam.
    ojciec cenzura
    Poziom 11  
    Bonkot, niewiarygodnie wielkie dzięki! Bez Twojej pomocy pewnie płytka nigdy by nie powstała 8)
    skynet_2
    Poziom 26  
    Lastaner[czy esnow] schemat zawiera błędy, najpierw go popraw.

Pozdrawiam
    luka1991
    Poziom 2  
    to jest schemat elektryzatora i chciałbym schemat płytki
    pawel3110
    Poziom 15  
    Proszę o sprawdzenie schematu i dokończenie pcb. Pliki powstały w eagle 5.3.0. Zamiast BUZ10 będą IRLZ34n. Ułożenie elementów dowolne, ale tych 4 kółek nie można przenosić. Nie mogę sobie poradzić z tymi krzyżującymi się ścieżkami...
    Digitron
    Poziom 21  
    Witam.

Pilnie potrzebuję PCB do tych schematów.

Pomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwumPomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwum

Oba schematy muszą zostać nałożone na siebie (tzn, z 2 schematów 1 płytka). Proszę na płytce nie umieszczać tego zasilacza na 7805, a zasialnie wyprowadzić gdzieś na rant płytki, 2 złącza (vcc i Gnd).

Switche za zwykłe 4 pinowe ...
    Atemga zwykły DIP28
    Buzzer piezzo podepnę kabelkami.
    Co do J2 z 1 schematu to zwykłe gniazdo do druku do złącza avrisp...

Prosze o przerzucenie tego do pdf'a albo worda;]
    Zależy mi na wymiarach! Jak najmniejsze...

Projekt PCB nagrodzę punktami!!!

A na co mi to potrzebne? Kliknij baner z mojego opisu to się dowiesz ;]
    Bonkot
    Poziom 39  
    Digitron napisał:
    Witam.
    Pilnie potrzebuję PCB do tych schematów.
    Oba schematy muszą zostać nałożone na siebie (tzn, z 2 schematów 1 płytka). Proszę na płytce nie umieszczać tego zasilacza na 7805, a zasialnie wyprowadzić gdzieś na rant płytki, 2 złącza (vcc i Gnd).
    Switche za zwykłe 4 pinowe ...
    Atemga zwykły DIP28
    Buzzer piezzo podepnę kabelkami.
    Co do J2 z 1 schematu to zwykłe gniazdo do druku do złącza avrisp...
    A na co mi to potrzebne? Kliknij baner z mojego opisu to się dowiesz ;]

Witam
    Wszystko rozumiem, ale czy nie zapomniałeś o wstawieniu do procka "kwarcu" (w miejscu zaznaczonym na rysunku), bo po zaprojektowaniu płytki będzie trudno tam coś zmienić.
    Pozdrawiam.
    Digitron
    Poziom 21  
    Hmmm, ATmega będzie narazie pracowała na wewnętrznym... choć pod następne programy...jak dasz rade przygotować miejsce na pod kwarc czy generator to nie ma problemu...
    Bonkot
    Poziom 39  
    Digitron napisał:
    Hmmm, ATmega będzie narazie pracowała na wewnętrznym... choć pod następne programy...jak dasz rade przygotować miejsce na pod kwarc czy generator to nie ma problemu...

Witam
    Cały projekt znajduje się (*.sch, *.BRD, *.PDF) w spakowanym pliku (wymiary 62x49mm). Jeżeli ma to służyć wyłącznie w celach dydaktycznych, to masz to zupełnie za darmo (punktów mam wystarczająco dużo, aby o nie nie dbać). Lecz jeżeli chciałbyś ten projekt wykorzystać do handlu, jako pomoc, musisz sie skontaktować ze mną w celu uzgodnienia warunków.
    Pozdrawiam.
    Digitron
    Poziom 21  
    Wielkie Dzięki Bonkot!

Będzie mi to służyło jedynie do nauki programownia AVR'ów w domu. Płyteczka idealna ;] 1:1

Jutro postram się wytrawić płytkę, to prześle fotki ;]

PS
    Chciałbym umieć tak rysować w Eagle :cry: Może posiadasz jakieś kursy? ;)
    PS2
    Obiecałem to obiecałem
    Karol966
    Poziom 30  
    Witam. Chciał bym zrobić przetwornicę Velleman'a K3507/K3509. Opis jest w EP 12/2001, część schematu już zrobiłem ale po napotkaniu licznych problemów stwierdziłem, ze nie dam rady zwłaszcza w okresie zbliżającej się sesji.

W załączniku zamieszczam opis oraz moje dotychczasowe wypociny w EAGLE 5.0 (wersja free); część schematu oraz część PCB. Płytka może być dowolnych wymiarów, np domyślna, maksymalna w darmowym eaglu.