Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwum

treker 01 Lut 2009 12:08 258000 1504
  • IGE-XAOIGE-XAO
    spectrum7glr
    Poziom 13  
    Witam Ma prośbę czy mógłby mi ktoś pozmieniać w eaglu ten kit avt bo nie mogę sobie z nim poradzić http://www.edw.com.pl/ftp_05/200803avt2857.zip mianowicie chodzi mi zmianę obudów rezystorów i kondensatorów na obudowę 1206 i kwarca na taka obudowę jak na zdjęciu http://www.tme.eu/kwarc-800-mhz-w-obudowie-sm...alowej-rakon/arts/pl/a09/3_579m_smdhc49r.html a te dwa kondensatory przy kwarcu na 0805 z góry dziękuje.
    matys4877
    Poziom 11  
    Jak zaprojektować tak element żeby 2 nogi na płytce były zwarte. Mam podstawkę do bezpiecznika i chce żeby na schemiacie były 2 wyprowadzenia a na płytce 4 zwarte po 2 ze sobą ale nie scieżką. Ogólnie chodzi o to jak zrobić przy projektowaniu elementu żeby 2 pady były ze sobą zwarte.
    Bonkot
    Poziom 39  
    nik156 napisał:
    Witam proszę o wykonanie PCB i schematu (wiem ze to dużo roboty bo sam zrobiłem 1 i 2 ale nie wyszło mi za bardzo)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/dcprotect_1074.jpg

PCB i schemat w eagle 5.3 bym chciał 2 pliki :)

Witam
    Najpierw zobacz, jak zeskanowałeś schemat. Przecież na samym brzegu z lewej strony znajduje się dioda ( 1N4148) z którą nie wiadomo co zrobić. Na przyszłość takie schematy powinny od razu trafiać do kosza.
    Pozdrawiam.
    bishofek
    Poziom 18  
    Witam!
    Wiem iż raczej nikt się tego nie podejmie ale warto spróbować. Może ktoś będzie chciał się sprawdzić projektując 2 złożone płytki? Oto schematy:

Oczywiście płyta może być z elementami smd oraz zależy mi aby nie była za duża :wink:
    Więc jeśli ktoś chcę się sprawdzić i pomóc mało doświadczonemu koledze zapraszam do współpracy :D
    Bonkot
    Poziom 39  
    bishofek napisał:
    Witam!
    Wiem iż raczej nikt się tego nie podejmie ale warto spróbować. Może ktoś będzie chciał się sprawdzić projektując 2 złożone płytki? Oto schematy:
    Oczywiście płyta może być z elementami smd oraz zależy mi aby nie była za duża :wink:
    Więc jeśli ktoś chcę się sprawdzić i pomóc mało doświadczonemu koledze zapraszam do współpracy :D

Witam
    Zaprojektowanie płytki (płytek) nie jest niemożliwe. Chcesz się dowiedzieć więcej, pisz na "pw".
    Pozdrawiam.
    kisiel20
    Poziom 14  
    Witam. W zasadzie prosiłbym tylko o sprawdzenie poprawności płytki soft startu na lm317 schemat poniżej, a w załączniku projekt płytki w Eagle. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

• IGE-XAOIGE-XAO
    skynet_2
    Poziom 26  
    Gandziorz napisał:
    Czy ktoś jest w stanie utworzyć płytkę jednostronną z tego schematu eagle?

Jak ERC wywala błędy typu "close but unconnected" to te błędy trzeba koniecznie poprawić, po 2 zacznij korzystać z "net" a nie z "wire" bo 86 błędów to trochę dużo.
    Gandziorz
    Poziom 16  
    skynet_2 napisał:
    Gandziorz napisał:
    Czy ktoś jest w stanie utworzyć płytkę jednostronną z tego schematu eagle?

Jak ERC wywala błędy typu "close but unconnected" to te błędy trzeba koniecznie poprawić, po 2 zacznij korzystać z "net" a nie z "wire" bo 86 błędów to trochę dużo.

Nie rozumiem tych błędów, jak to zlikwidować? Mógłbyś mi to napisać o co chodzi z net?
    Bonkot
    Poziom 39  
    Gandziorz napisał:

Nie rozumiem tych błędów, jak to zlikwidować? Mógłbyś mi to napisać o co chodzi z net?

Witam
    "close but unconnected" - to znaczy,że linia ścieżki nie jest połączona (niejednokrotnie wydaje się, że jest). "Net" to prowadzenie ścieżek a "wire" to rysowanie linii. Ale jak widać, to najpierw powinieneś zapoznać sie z samouczkami ( a jest ich pełno na necie) traktującymi o projektowaniu.
    Pozdrawiam.
    bishofek
    Poziom 18  
    Witam ponownie!

Miałbym wielką prośbę do Was koledzy.
    Otóż proszę o zaprojektowanie płytki PCB z tego schematu:

Oraz o dodanie do schematu:
    -100R pomiędzy nożki Q i Q' układu 4047
    -Tam gdzie jest wyjście do transformatora proszę o dodanie złącza ARK-2

Oczywiście płytka będzie używana do celów własnych/edukacyjnych

Z góry dziękuję
    Pozdrawiam
    bishofek
    Bonkot
    Poziom 39  
    bishofek napisał:
    Witam ponownie!

Miałbym wielką prośbę do Was koledzy.
    Otóż proszę o zaprojektowanie płytki PCB z tego schematu:

Oraz o dodanie do schematu:
    -100R pomiędzy nożki Q i Q' układu 4047
    -Tam gdzie jest wyjście do transformatora proszę o dodanie złącza ARK-2

Oczywiście płytka będzie używana do celów własnych/edukacyjnych

Z góry dziękuję
    Pozdrawiam
    bishofek

Witam
    Właściwie, co to ma być ? „perpetum mobile”?. Bo z tego tak wynika. Przecież do przetwornicy (bardzo prymitywnej) dołożyłeś stabilizator napięcia i to na dodatek nie w tym miejscu co potrzeba. A ten rezystor 100Ω to po co? Aby zmniejszał amplitudę wyjściową układu i uniemożliwiał wysterowanie tranzystorów. Najpierw przyswój sobie trochę wiedzy teoretycznej, bo mam wrażenie, że nie masz pojęcia co projektujesz.
    Pozdrawiam.
    bishofek
    Poziom 18  
    Schemat nie jest mój.
    Został zapożyczony z tematu z tego forum.
    Ten stabilizator i rezystor to mają być dodatkowe zaezpieczenia które ponoć są dobre.

Jakbym miał wiedze sam bym to zaprojektował, a tak muszę polegać na wiedzy kolegów.

A masz może jakiś inny pomysł?
    peter507
    Poziom 16  
    Bonkot napisał:
    Witam
    Do "peter507". W spakowanym pliku masz projekt płytki w "Eagle 4.16" plus stosowne "PDF -y". Przed drukowaniem należy włączyć funkcję "Tuls >Ratsnest", aby ukazał się całkowity obrys masy.
    Pozdrawiam.

Wielkie dzięki, nie mogę się napatrzeć tak to super jest zrobione, tyle że ja już sam zdążyłem zaprojektować i już układ chodzi, ale moja płytka się nawet nie umywa do tej ;)
    Bonkot
    Poziom 39  
    00gtw00 napisał:
    Znajdzie się jakiś dobroczyńca który zrobi płytkę w eaglu?. Wielka prośba. Schemat wrzucam w załączniku brakuje złącza ISP o które bym prosił.
    Schemat w eaglu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6138990#6138990

Witam
    Takie schematy powinny od razu lądować w koszu, a to ze względu na nieumiejętność ich tworzenia. Autor na schemacie podaje wiele dodatkowych informacji, które tylko przeszkadzają w prawidłowym projektowaniu. Ten schemat musiałem przed zaprojektowaniem płytki od początku przeprojektować. Płytka zaprojektowana w "Eagle 4.16", gdzie wyświetlacz LCD powinien być przylutowany do płytki w odpowiedniej odległości, tak aby zmieściły sie elementy znajdujące sie pod nim, między innymi złącze "ISP". Przed wydrukowaniem należy włączyć funkcję "Ratsnet" w celu uwidocznienia całości masy.
    Pozdrawiam.
    romeok01
    Poziom 35  
    Czy ktoś by mi pomógł i zaprojektował płytke dla takiego schematu razem z zielonym polem tylko dla Seasonów:

Nie znam się na elektronice a nigdzie nie znalazłem projektu płytki dla takiego schematu.
    Tutaj oznaczenie nóżek układu max232

W schemacie podobno brakuje podłączenia max232:
    - pin 16 vcc +5V tylko nie wiem skąd wziąźć zasilanie +5V a może schemat jest dobry i bedzie działać.
    Bonkot
    Poziom 39  
    romeok01 napisał:
    Czy ktoś by mi pomógł i zaprojektował płytke dla takiego schematu razem z zielonym polem tylko dla Seasonów:
    Nie znam się na elektronice a nigdzie nie znalazłem projektu płytki dla takiego schematu.
    - pin 16 vcc +5V tylko nie wiem skąd wziąźć zasilanie +5V a może schemat jest dobry i bedzie działać.

Witam
    Wszystko fajnie, tylko co to za układy zaznaczone przeze mnie na rysunku, bo gdzie i do czego to podłączyć, to widać.
    Pozdrawiam.
    FoxTech
    Poziom 20  
    romeok01 napisał:

Tutaj oznaczenie nóżek układu max232

Czy ten układ nie ma przypadkiem służyć do jakichś podejrzanych machlojek z płatną TV-Sat ?

Bonkot napisał:

Witam
    Wszystko fajnie, tylko co to za układy zaznaczone przeze mnie na rysunku, bo gdzie i do czego to podłączyć, to widać.
    Pozdrawiam.

Zaznaczone elementy to nie układy tylko wtyczki 10-pinowe.

Układ złożony według tego schematu nie ma prawa działać - koncówka zasilająca VCC układu MAX232 podpięta do minusa i to na dodatek przez kondensator !

Tak się zastanawiam czy to napięcie 3,3V w tych wtyczkach to już jest czy trzeba je tam podać ?
    romeok01
    Poziom 35  
    Zaznaczone czerwonym kólkiem to jest gniazdo w routerze Linksys WRT54GS lub WRT54G gdzie będzie wszystko podłączane, TX_1 do gniazda w routerze TX_1 , itd..

Dp 16 nóżki max 232 trzeba podłaczyć dodatkowo zasilanie +5V (brak na schemacie) ze stabilizatora ,tylko musze poszukac gdzie to jest na płycie w routerze.
    GPIO DCD_0 i GPIO DCD_1 to punkty na płycie routera.

Podobny projekt mozna zobaczyć na tej stronie WRT54GS Serial Port. Jest tam projekt płytki ale ta bedzie trochę się róznić.

Wszystko będzie legalne, bedzie mi to słuzyć w domu do rozdzielenia karty cyfry, działa to na zasadzie jak splitter, które są legalne i masowo sprzedawane na allegro.

Napięcie w wtyczkach 3,3 V to tam jest i max232 może być zasilany takim napięciem ale nie wszystkie układy max232 działają na takim napięciu, więc lepiej jak bedzie zasilany napieciem 5V.

Na zdjęciu poniżej powinno być dobre podłaczenie układu max232
    romeok01
    Poziom 35  
    Dziekuję bardzo za projekt płytki Bonkot.
    ---------------------------------------------------------------------
    Mam jeszcze prośbę o projekt płytki dla tylko zielonego obszaru (Tylko dla SEASONÓW).

GPIO DCD0 i GPIO DCD_1 to miałyby być punkty do przylutowania przewodów z jednej strony płytki z opisem GPIO0 i GPIO1.

Z drugiej strony płytki punkty do przylutowania przewodów +3,3V, GND, DCD_0 i DCD_1 z opisem: +3,3V, GND, COM0, COM1
    ---------------------------------------------------------------------------------
    W schemace wyprowadzenia portów COM są podobno błędy i jak je poprawię zrobię nowy schemat. Chyba lepszym rozwiązaniem bardziej uniwersalnym byłoby zastosowanie 2 płytek , osobnej dla wyprowadzenia portów com i osobnej dla SEASONA, myślę że przyda sie wielu osobom przerabiającym routery.
    Kuczus
    Poziom 19  
    Witam, ja prosiłbym o wykonanie PCB do tego układu :Pomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwum
    Wiem, że wielu odpowie mi, że skoro mam praktycznie wszystko, tyle że przerysować do eagle, lecz zależy mi strasznie na czasie, a w eagle robiłem zaledwie raz, więc nie dałbym rady tego sam zrobić w miarę szybko. Z Góry dziękuje i przepraszam za moje niby 'lenistwo'.
    Bonkot
    Poziom 39  
    Kuczus napisał:
    Witam, ja prosiłbym o wykonanie PCB do tego układu
    Wiem, że wielu odpowie mi, że skoro mam praktycznie wszystko, tyle że przerysować do eagle, lecz zależy mi strasznie na czasie, a w eagle robiłem zaledwie raz, więc nie dałbym rady tego sam zrobić w miarę szybko. Z Góry dziękuje i przepraszam za moje niby 'lenistwo'.

Witam
    A po co przerysowywać. Przecież to są zrzuty ekranu, właśnie z "Eagle". Wystarczy projekt płytki tylko wydrukować.
    Pozdrawiam.
    Pantera_M
    Poziom 12  
    Witam.
    Kolego Bonkot mógłbyś mi zrobić projekt płytki z tego schematu?
    Płytka jest prosta ale nie umiem tak ładnie oblać masa wszystkiego jak Ty mi to zrobiłeś poprzednim razem.

Z góry dziękuje.
    Kuczus
    Poziom 19  
    tak, jest to zrzut ekranu z eagle, z tym że nie mam pliku pcb do tego, lecz tylko gdzieś zaczerpnięte materiały od kolegi z zbiorów i było tam tylko zdjęcie jpg tego projektu, niestety brak plików eagle.
    Bonkot
    Poziom 39  
    Kuczus napisał:
    tak, jest to zrzut ekranu z eagle, z tym że nie mam pliku pcb do tego, lecz tylko gdzieś zaczerpnięte materiały od kolegi z zbiorów i było tam tylko zdjęcie jpg tego projektu, niestety brak plików eagle.

Witam
    Projekt płytki w "Eagle 4.16" i stosowne "PDF -y" do termotransferu.
    Pozdrawiam
    warczyna
    Poziom 12  
    Witam. Chciałbym wykonać zegar czasu rzeczywistego ze schematu poniżej jednak nie potrafię projektować płytek drukowanych. Czy znalazłby się ktoś kto by pomógł i zaprojektował to dla mnie? Z góry dzięki

https://obrazki.elektroda.pl/26_1236421797.jpg

P.S. Najlepiej w Eagle'u, jednak gdyby ktoś się podjął zaprojektować w innym programie to nie będę rzecz jasna wybrzydzał.