Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc przy tworzeniu PCB na podstawie schematu - archiwum

treker 06 Nov 2009 15:54 263277 1504
Tespol
    zybibrave
    Level 12  
    qwertyyu wrote:
    Naprawde zybibrave, dzieki za zaangazowanie.
    Niestety potrzebuje ta plytke, niejako zbudowana ze schematu, czyli schemat tez w eaglu bylby mi potrzebny... :(

No cóż. Mam nadzieje, że to o to Ci chodziło.
  • Tespol
    zonem
    Level 11  
    Czy byłaby możliwość zrobienia płytki jednostronnej pod LM4780, dołączam interesujący mnie schemat:

• Tespol
    Bonkot
    Level 39  
    zonem wrote:
    Czy byłaby możliwość zrobienia płytki jednostronnej pod LM4780, dołączam interesujący mnie schemat:

Witam
    Przecież w nocie aplikacyjnej masz gotowy projekt płytki dwustronnej. Jest on co prawda zrealizowany jako stereo, ale nic nie stoi na przeszkodzie by niektóre piny zmostkować tak, aby uzyskać pożądany przez ciebie efekt.
    Pozdrawiam.
    Ortasol
    Level 1  
    Witam!

Chciałbym poprosić o wykonanie dla mnie płytki zgodnej ze schematem. Prosiłbym o wyprowadzenie: K-Line, L-Line, 12V, GND - na goldpin'ach, a rs232 to kątowe gniazdo do druku.
    W ramach podziękowania przekaże skromne 22 punkty.

Z góry dziękuję!
    _____
    Pozdrawiam Ortasol
    Bonkot
    Level 39  
    Ortasol wrote:
    Witam!

Chciałbym poprosić o wykonanie dla mnie płytki zgodnej ze schematem. Prosiłbym o wyprowadzenie: K-Line, L-Line, 12V, GND - na goldpin'ach, a rs232 to kątowe gniazdo do druku.
    W ramach podziękowania przekaże skromne 22 punkty.

Z góry dziękuję!
    _____
    Pozdrawiam Ortasol

Witam
    Projekt w "Eagle 5.5" + "PDF" i przy okazji apel do wszystkich o nieprzekazywanie sowich punktów dla mnie. Pomagam za darmo a nie dla punktów.
    Pozdrawiam
    roneyek
    Level 2  
    Witam
    Czy jest szansa na taką płytkę?
    Jest trochę tego niestety.

Pozdrawiam.
    Bonkot
    Level 39  
    roneyek wrote:
    Witam
    Czy jest szansa na taką płytkę?
    Jest trochę tego niestety.
    Pozdrawiam.

Witam
    Zobacz na "pw".
    Pozdrawiam.
    buri147
    Level 16  
    witam potrzebuje schematu pcb do glosnika plazmowego

Bonkot
    Level 39  
    buri147 wrote:
    witam potrzebuje schematu pcb do glosnika plazmowego

Witam
    TU jest, a kosztuje 6,-zł.
    Pozdrawiam.
    lElektryk
    Level 18  
    marusmk wrote:
    mary1991 wrote:
    Bardzo bym prosił o zaprojektowaniu płytki drukowanej do schematu zasilacza bo ja się na tym nie znam a potrzebuje tego zasilacza jak możecie to pomóżcie z góry dziękuje
    https://obrazki.elektroda.pl/74_1255617779.jpg

http://www.electronics-lab.com/projects/power/003/

Dodano po 3 [godziny] 33 [minuty]:

lElektryk wrote:
    Witam,
    potrzebuję płytki do opóźnionego załączania kolumn na qPC1237 do dwóch przekaźników schrack RP010024

Powyższy schemat jest błędny.
    Dołączam właściwy.

Ja proponuje wybrać jakiś dostępny przekaźnik (np. www.relpol.pl ) który każdy kupi, a także zastosować taki na 12V.

Układ będzie wtedy przydatny w większości wzmacniaczy o zasilaniu >12V
    Regulacja obciążenia cewki jest za pomocą R10.

Witam,
    jeżeli chodzi o ten mój drugi schemat, to faktycznie tam ktoś namieszał przy wejściach. Rozumiem że tranzystor jest wymagany ze względu na małą rezystancje cewki przekaźnika. A przekaźnik akurat taki, bo takie dwa mam na stanie, a że płytkę i tak i tak trzeba projektować, to poprosiłem o płytkę akurat do tych modeli. Wygrzebałem jeszcze 2 inne przekaźniki Omron G5A-28 akurat właśnie na 12v (PDF).
    Zrobi mi ktoś tą płytkę?

Pozdrawiam
    arecki09
    Level 17  
    Witam potrzebuje kogoś kto mógłby zrobić płytkę na podstawie schematu. Program obojętny. Oferuje trochę punkcików. Więcej informacji na PW.
    Bonkot
    Level 39  
    arecki09 wrote:
    Witam potrzebuje kogoś kto mógłby zrobić płytkę na podstawie schematu. Program obojętny. Oferuje trochę punkcików. Więcej informacji na PW.

Witam
    Ja na "pw" przyjmuję tylko płatne zlecenia, jeśli oczekujesz pomocy wstaw schemat na serwer elektrody.
    Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    marek19951
    Level 16  
    Witam,

Byłaby możliwość narysowania tego schematu:
    https://obrazki.elektroda.pl/0_1200742957.jpg

Próbuję sam go narysować w ExpressSCH, ale po 1. nie wiem czy dobrze to robię a po 2. wyskakują mi różne błędy.

Projekt może być w Eaglu, przekaże pkt temu kto pomoże,
    Z góry dzięki
    lukaslab
    Level 12  
    Witam Wszystkich.
    Prosiłbym kogoś, kto ma czas i chęci, o zaprojektowanie płytki do tego licznika. Muszę go zrobić na pracownie elektroniczne, a sam nie mam jeszcze doświadczenia w projektowaniu takich układów :|
    Byłbym bardzo wdzięczny :D

marian_menson
    Level 12  
    Witam mam prośbę czy mógł by ktoś zaprojektowac płytke to tego przedwzmacniacza tylko zeby odstęp potencjometrów oś od ośi był 3-3,5cm a wymiary plytki max 10cm x 8 i przyłącza wejsciowe wyjsciowe i zaś na ARK. I jeszcze jedna prośba jak by byly solidne ścieżki punkty lutownicze i w PDF do termotransferu. Jeśli coś to na PW
    Bonkot
    Level 39  
    lukasz75725 wrote:
    Witam Wszystkich.
    Prosiłbym kogoś, kto ma czas i chęci, o zaprojektowanie płytki do tego licznika. Muszę go zrobić na pracownie elektroniczne, a sam nie mam jeszcze doświadczenia w projektowaniu takich układów :|
    Byłbym bardzo wdzięczny :D

Witam
    Projekt w "Eagle 4.16"
    Pozdrawiam.
    Bonkot
    Level 39  
    marian_menson wrote:
    Witam mam prośbę czy mógł by ktoś zaprojektowac płytke to tego przedwzmacniacza tylko zeby odstęp potencjometrów oś od ośi był 3-3,5cm a wymiary plytki max 10cm x 8 i przyłącza wejsciowe wyjsciowe i zaś na ARK. I jeszcze jedna prośba jak by byly solidne ścieżki punkty lutownicze i w PDF do termotransferu. Jeśli coś to na PW

Witam
    Projekt w "Eagle 4.16" + "PDF".
    Pozdrawiam.
    marian_menson
    Level 12  
    Bankot wielkie dzieki za wszystko. Sam napewno bym sobie nie poradził.
    Robert_99
    Level 10  
    witam,
    na wstępie przepraszam za głupie pytanie, ale nigdzie nie mogę znależć sposobu na jakieś fajne rozwiązanie dla połączenia warstw płytki pcb dwu warstwowej,
    otuż np. kiedy montuję na niej duży kondensator nie mogę przylutować górnej ścieżki, więc jestem zmuszony nawlec kondensator 1cm nad płytką i wtedy mogę przylutować do nóżek obie warstwy....
    nie ukrywam że kichowato wyglądają sterczące elementy z płytki...
    nie wiem czy wszyscy rozumieją o co mi chodzi??
    a widziałem że fabryczne pcb mają coś na zasadzie "tulejek" i obie strony są połączone.
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak te tulejki się nazywają??
    klakson9
    Level 13  
    "tulejka" = "przelotka".
    Żeby kondensator tak nie wystawał, można zrobić tak: lutujesz tak jak mówisz czyli kondensator wystaje ponad 1cm nad pcb, bierzesz mocno nagrzany grot i ogrzewasz nóżkę capa od spodu i go wpychasz na siłę. Jeśli masz szeroki grot możesz obie nóżki na raz podgrzać. Warto dać trochę kalafonii. Możesz wygiąć też nóżki na boki tak jak to jest w małych wąskich a wysokich elektrolitach np 1uF.
    Link
    Robert_99
    Level 10  
    No dzięki,
    próbowałem tak robić ale to jest totolotek,
    w przypadku kondziora, to się jeszcze uda, ale już coś bardziej zmyślnego typu przekaźnik, lub złącze usb nie da rady..
    z tą nazwą "przelotka" bardzo mi pomogłeś..
    teraz trafiłem na stronkę
    http://www.ee.cuhk.edu.hk/pcblab/manual/EasyContac-e-1-0.pdf
    postaram się tego gdzieś poszukać..
    pozdrawiam!
    msichal
    Level 20  
    Po angielsku przelotka to "via" - poszukaj pod nazwą "vias" to moze cos znajdziesz.
    rafal412
    Level 13  
    Witam
    Bardzo proszę o pomoc, muszę zaprojektować płytkę do schematu załączonego poniżej, Próbuje samemu to wykonać w EAGLE ale mam za małe doświadczenie, mimo licznych opisów i tutoriali nie udaje mi się.
    Może osoba bardziej obyta z projektowaniem PCB narysuje mi tą płytkę.

Bardzo mi zależy.
pcbway logo