logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001 -nie gra jak powinno!!

Lisssu 03 Kwi 2009 11:11 5829 17
REKLAMA
  • #1 6369276
    Lisssu
    Poziom 10  
    Jestem w kropce mam JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001. Dziś podłączyłem to wszystko i gra jakoś cicho nawet jak dam na full na level input. Czemu tak się dzieje?? Mam kabel od plusa o szerokości 1cm. Głośnik połączony rzędowo dwie cewki równolegle plus do plusa minus do minusa. Nie wiem gdzie tkwi błąd błagam pomożcie!! głuśnik leciutko sie buja to kwestia dobrych nastawów?? :cry:
  • REKLAMA
  • #2 6369404
    pita1988
    Poziom 28  
    Blad tkwi w zlym polaczeniu
    Dawaj foto z tymi Twoimi podlaczeniami :)

    Poza tym przewody zasilajace za ciekie masz
  • REKLAMA
  • #3 6369435
    mlody1921
    Poziom 29  
    Faktycznie daj zdjęcie jak polączyłeś cewki, a skąd wiesz czy ma za cienkie kable ?

    1 cm ale z izolacją czy ten 1 cm to już przybliżona średnica żyły ?

    Jaka masz skrzynia do niego ?

    I jak z spadkami prądu ? aku dobre ?
  • REKLAMA
  • #4 6369961
    Lisssu
    Poziom 10  
    zmierzyłem szerokośc kabla od plusa i okazało się że ma średnicę 4mm... Już kupiłem zestaw kabli o średnicy 20mm http...............
    Mam nadzieję że w kablu była wada??
    A teraz jeszcze jedno jak ustawić te gałki na wzmachu żeby dobrze zagrało??

    pare zdjęć z aku itd
    JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001 -nie gra jak powinno!!

    JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001 -nie gra jak powinno!!


    JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001 -nie gra jak powinno!!

    JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001 -nie gra jak powinno!!

    JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001 -nie gra jak powinno!!

    Dodano po 2 [minuty]:

    Na tamtym zdjęciu z pokrętłami mało widać więc podaję lepsze. Napiszcie jak wy byście to podłączyli.
    JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001 -nie gra jak powinno!!
  • #5 6370011
    cursor
    Poziom 30  
    W pierwszej kolejnośći skręć HP Freq na 10Hz i Boost na 0dB.

    Jesteś pewien co do połączenia głośnika? Sprawdź jak głośnik zagra przy podłączonej tylko jednej cewce. Jeśli lepiej, to znaczy, że pomyliłeś bieguny z jednej z cewek.

    Jakie masz radio?

    Masz do tego wzmaka przewodowy pilot? Jeśli tak to spróbuj go podłączyć i sprawdzić jak wtedy zachowa się wzmacniacz.
  • #6 6370572
    pita1988
    Poziom 28  
    Z tego co widze na foto 3i4 to dla mnie glosnik jest zle podlaczony ( ja bum to w mostek podlaczyl) :D

    A ja dal bym kable 25mm dla swietego spokoju Z reszta nie wiem jakiej dlugosci beda czy 5m czy 6 m


    A wada w tych 10mm byla ich grubosc...byly za ciekie przy takim poborze pradu
    Skrzynia byla robiona pod glosnik czy uniwersalna ???
  • #7 6370656
    cursor
    Poziom 30  
    pita1988 napisał:
    Z tego co widze na foto 3i4 to dla mnie glosnik jest zle podlaczony ( ja bum to w mostek podlaczyl) :D

    Na jakiej podstawie twierdzisz, że głośnik jest źle podłączony? Wzmacniacz to monoblok i ma 2 pary wyprowadzeń, żeby ułatwić podłaczenie(tak jak w tym przypadku głośnika dwucewkowego).
  • #8 6370875
    Lisssu
    Poziom 10  
    Ten głośnik pierwotnie był zrobiony na mostek bo dwa plusy były zlutowane i dwa minusy tez wtedy mozna mostkowac ale gdy słabo grało odkręciłem port i wszystko podłączyłem szegegowo myślałem ze pomoże.

    Druga rzecz wiem że ten głośnik jest podłączony 2 plusy po jednej stronie głośnika a dwa minusy po drugiej stronie głośnika wiem by wyjmowałem go ze skrzyni. więc chyba dobrze. To są zdjęcie na których akurat z tej strony co widać są dwa minusy a z tej dalszej dwa plusy.

    JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001 -nie gra jak powinno!!

    JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001 -nie gra jak powinno!!

    To co mówisz BOOST na 0db a hp na 10HZ ale potem to podkrecic wedle uznania czy tak musi byc przy głosniku basowym?
  • REKLAMA
  • #9 6370891
    cursor
    Poziom 30  
    Potem sobie podkręcisz wg uznania. Chodzi o ew. wyeliminowanie sytuacji, że LPF i HPF wycinają się wzajemnie :-P
  • #10 6370893
    Lisssu
    Poziom 10  
    PS. Skrzynia jest robiona pod niego przez firmę
    -Gdy podłącze pilot to jest identycznie jak na Input Level. Ale ja mało co mogłem sterować bo np jak miałem na radio vol 25 to coś tam grało a jak podkręciłem na vol 40 to cichła...
    -Mam radio Pioneer DEH-P6000UB
  • #11 6371617
    korn85
    Poziom 15  
    Obwód DBO (filtr HPF oraz podbicie basu) możesz później ustawić. Filtrem HPF w tym obwodzie ustawiasz częstotliwość, od której ma być przenoszony dźwięk, czyli np. 10 Hz oznacza, że na głośnik zostanie podane pasmo od 10 Hz. Można w ten sposób precyzyjnie określić szerokość pasma, które ma być podawane na głośnik, czyli odpowiednio dopasować wzmacniacz do głośnika.
    Co do połączeń to weź poprowadź tylko dwa przewody ze wzmacniacza do głośnika. Masz dwa podwójne wyjścia na wzmacniaczu ale w celu podłączania np. dwóch subwooferów, a nie dwóch cewek o czym pisze producent w instrukcji:) Czyli ze wzmacniacza ciągniesz do głośnika plus i minus do jednej cewki i z tej że cewki robisz mostek do drugiej:)
    Jak robisz testy to weź ustaw pokrętło level w skrajną lewą pozycję czyli nie 100mV jak na zdjęciu, a w drugą zasłonięto przez kable. Tak samo postąp z pokrętłem HPF oraz Boost. Następnie włącz radio, ustaw na nim głośność na ok. 3/4 skali i obracaj powoli pokrętło Level w prawą stronę, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zobacz, czy nadal będzie tak, jak było, czy może coś się poprawiło.
  • #12 6372632
    cursor
    Poziom 30  
    korn85 napisał:
    Masz dwa podwójne wyjścia na wzmacniaczu ale w celu podłączania np. dwóch subwooferów, a nie dwóch cewek o czym pisze producent w instrukcji:)

    Poproszę o rzeczową odpowiedź, dlaczego takie połączenie jak kolega ma teraz jest błędne?
    Wyjście we wzmacniaczu i tak są połączone ze sobą(1 wyjście rozdzielone na 2), a więc nie ma różnicy czy zrobi mostek na głośniku, czy połączy je tak jak dotychczas. Ważne tylko, żeby obie cewki były połączone zgodnie fazowo, bo inaczej głośnik nawet nie drgnie, a można którąś z cewek upalić.
  • #13 6382559
    Lisssu
    Poziom 10  
    Cześć właśnie wróciłem od samochodu i niepowodzenie... Dałem kabel o średnicy 20mm wszystko ładnie podłączyłem i dalej nie gra... jak dam na 3/4 na radiu i podkręcam na wzmachu na Lvl Input to zaczyna cośtam grać ale membrana prawie się nie unosi i tylko stuka trochę gra i w tle takie puste ,,łup łup"... Może cewka jest przepalona?

    PS. Z niego wypadła z jednej strony taka blaszta łącząca te dwa styczniki. Mogł przez to głośnik się przepalić? Na tym zdjęciu jest widoczna pod nimi one naciskaja na nią. Pomóżcie bo nie wiem co robić.
    JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001 -nie gra jak powinno!!
  • #14 6382661
    powalla
    Moderator CarAudio
    Słuchaj tu masz manual http://manuals.harman.com/JBL/CAR/Owner%27s%20Manual/GTi%20MkII%20Sub%20OM%2005.pdf podłącz tak jak masz na rysunku dla 3 ohm ... oczywiście zakładam, że głośnik jest sprawny.

    PS ta blaszka w Twoim przypadku (4 kable) nie musi być włożona. Po prostu podpinasz jedną stronę głośnika do plusa (zaciski oznaczone czerwoną obwódką na głośniku) , a zaciski z drugiej strony głośnika do minusa i musi grać. Niepotrzebnie też ciągniesz 4 przewody, więc może pociągnij po jednym kablu i wsadź te blaszki z powrotem pomiędzy zaciski na głośniku .
  • #15 6382950
    Lisssu
    Poziom 10  
    No i podłączyłem tak jak kazałeś i głośnik prawie sie nie wzbudza tylko jakby wygrywał wysokie tony... a niskie praktycznie nie...Czyli co cewki są przepalone??

    JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001 -nie gra jak powinno!!

    JBL GTI W 12 MkII i JBL GTO 14001 -nie gra jak powinno!!
  • #16 6384169
    cursor
    Poziom 30  
    Podłacz do tego wzmacniacza jakiś inny głośnik i sprawdź jak on się zachowa.
    Jak masz dostęp do miernika to zmierz jaką mają oporność cewki tak połączone(odłącz kabel głośnikowy od wzmak i zmierz opór jaki masz na jego końcach)

    Spróbuj profilaktycznie przepiąć rca z suba do innego wyjścia w radiu.

    Jeśli przód masz zasilony ze wzmaka, to spróbuj zamienić rca(te co masz do suba podłącz pod przód), bo może rca jest uwalone
  • #17 6384280
    VVisnia
    Poziom 23  
    A jak ty masz to podpięte pod radio?

    Z tego co widzę ten pionek ma wyjścia przod oraz tył/sub. Może podłączyłeś suba pod przód, a w radiu ustawiłeś cięcie i nic niskiego tym kanałem nie idzie?
    Przednie Ci grają normalnie? Jak to w ogóle u ciebie wygląda w samochodzie z konfiguracją? przód +sub tył?


    p.s. he to się wykazałem - w poscie powyżej już zwrócił kolega na to uwagę, sorki
  • #18 6386046
    bambino_81
    Poziom 24  
    Witam.Posprawdzaj wszystko od początku.Zacznij od czinczy.Czy czasem nie pomyliłeś.Jeżeli wszystko podłączyłeś poprawnie i tak jak koledzy wyżej proponowali to wina będzie tylko po stronie czinczy.Podłącz także pod wzmacniacz inny głośnik sprawdzając czy zachowuje się tak samo lub inny wzmacniacz pod tego JBLa.Musisz wszystko sprawdzić powoli i skrupulatnie.Nie na szybko

    Dodano po 2 [minuty]:

    Jako ciekawostkę mogę dodać że ten gto 14001 jest bardzo prądożerny.Miałem go i duuużo więcej prądu pobierał przy tym samym głośniku co np velocity burning desire choć ten 2 jest mocniejszy od tego JBLa.
REKLAMA