Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7228 z IP-424 - drukarka i XP

marek003 03 Kwi 2009 11:47 1985 2
  • #1 03 Kwi 2009 11:47
    marek003
    Poziom 40  

Mam kłopot aby uruchomić drukarkę w tym kserze (Konica 7228 z IP-424).
    Podpiąłem ja do kompa z XP poprzez gniazdo LPT.
    Na kompie zainstalowałem stery ściągnięte ze strony producenta (PCL Driver).

Wszystko jest niby ok ale...
    Po wciśnięciu drukuj (strona testowa) oprogramowanie pyta mnie się o usera i hasło. Po wciśnięciu cancel pisze że nie wydrukuje. Nie mam wprowadzonych żadnych userów (przynajmniej nie wiem że jako takich mam).
    Po wprowadzeniu czegokolwiek niby druk idzie na ksero (XP na zgłasza błędu) ale xsero nie robi nic.

Co tu pozmieniać lub jak ustawić odpowiednie parametry aby to ruszyło?

Mam jeszcze jakieś inne stery do niej (IP-424) dostarczone przez dostawce. Przy tych sterach nie pyta się o usera ale drukuje robaki.
    Co poprzestawiać (gdzie zajrzeć) aby ruszyło?

0 2
  • #2 03 Kwi 2009 12:49
    ketrabchud
    Poziom 14  

Należy wejść we właściwości drukarki następnie w zakładkę
    options i tam odznaczyć password print required. Powinno pomóc pozdrawiam

0
  • #3 03 Kwi 2009 13:18
    marek003
    Poziom 40  

Juz trochę doszedłem.
    Wciskam drukuj. Wpisuję dowolny user (numer) i dowolne hasło (pamiętam je) i ok.

Włączam na xsero drukuj (górny szary przycisk) pojawia się menu drukowania na ekranie.
    Wciskam klawisz ekranowy "drukowanie hasła" (dziwne tłumaczenie - chyba powinno być "drukowanie i hasła").
    Wpisuję ten user i hasło co podałem przy wysyłaniu na drukarkę, wciskam ok i mam listę wydruków (tą co wysłałem do drukarki).
    Wybieram którąś lub wszystkie i drukuje.

Fajna sprawa w wielkim biurze ale ja nie chcę nic hasłować. Chcę puścić wydruk i niech mi się od razu wydrukuje.
    Jak to zrobić.

I druga rzecz:
    Jak "wyczyścić" taka pamięć drukarki. Innymi słowy ktoś coś powprowadzał w usera i w hasło na kompie. Puścił wydruk a teraz nie pamięta hasła czy nawet usera (tego co sam wpisł - to byłem ja jak próbowałem :) ).
    Jak pozbyć się tego z pamięci drukarki - bo cały czas świeci się dioda Dane a wpisywałem różne bzdury i nie pamiętam?

Dodano po 10 [minuty]:

ketrabchud napisał:
    Należy wejść we właściwości drukarki następnie w zakładkę
    options i tam odznaczyć password print required. Powinno pomóc pozdrawiam

Pomogło
    Dzięki bardzo :)

Drukuje od razu.

Teraz jest jeszcze kwestia wyzerowania pamięci wydruków w drukarce. (napuszczałem tego i nie mam pojęcia jak to wyzerować. nie pamiętam jaki dałem hasła i jakie numery userów).

Dodano po 3 [minuty]:

Zginął przycisk pomógł - może to chwilowe - tak więc daje punkty. Może zginął dlatego że odpowiedziałeś w czasie mojego pisania i moja odpowiedz poszła później?

0