Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SKODA OCTAVIA dodatkowe POI w nawigacji DX

03 Apr 2009 14:25 4509 7
  • Level 10  
    Witam!
    kupiłem octavie '04 z fabryczną nawigacją z dużym kolorowym ekranem
    w środku była płyta "travel pilot dx" rocznik 2005

wcześniej miałem w innym aucie dokładaną dużą nawigację blaupunkta właśnie w tym systemie dx

mapy są 2007 i po włożeniu do nawigacji czyta bez problemu ale:

nie ma wszystkich POI jak było w tej "dokładanej" navi
    np. serwisy samochodowe są tylko skody a były wszystkich największych firm

jak można to włączyć ??
  • Level 31  
    Ale nie pokazuje Ci sie na mapie, czy w liscie do wyboru zaznacz/odznacz nie ma tego ?
    tam za wiele nie ma, sa tylko salony VW (jesli mowa o VW) i jakies warsztaty, to jak by Ci Honda reklamowała VW u siebei w salonie i na odwrotnie. Najnowasz mapa to jest jeszcze 2008/2009 ale tam tez tylko salony VW i jakeis warsztaty + reszta. Jaki miałes poprzedni samochód i jaka to byla nawigacja?
  • Level 10  
    modelu nie pamiętam poprzedniej nawigacji. może gdzieś znajdę foto to podeśle.
    był to blaupunkt z osobnym wyświetlaczem. czytnik płyt CD był wielkości radia i do tego pilot. gdy kupowałem to był 2003. potem kupiłem płytę 2007 i jak sprzedawałem auto to razem z navi i starą płytą. Płyta mi została i tak jak pisałem mogę tylko zaznaczyć skode. wiem że to taka niby reklama no ale skoro w dokładanej navi było to i tu powinno się dać to jakoś włączyć. w menu nie ma możliwości zaznaczenia innych salonów
  • Level 31  
    To moze poszukasz plyty i podeslesz linka, bedzie wiadomo co do czego to bylo. Blaupunkt - jako zew navi - to jak kazda inna, wbudowana na stale - to juz robiona pod firme, wiec na co w Skodzie informacje o salonach Hondy czy Fiata. ....zastanów sie ;)

Dopiero teraz RNS 510 ma mozliwośc updatu punktów POI tak jak typowe przenosne navigacje, ale VW na swoich płytach tez nie ma takich informacji tylko są softy które to umozliwiaja.
  • Level 17  
    W tych modelach nie da sie dodawac poiow tak jak to jest w nawigacjach przenosnych. Okresla to scisle tylko soft, w ktorym mozna wbudowane poie aktywowac.

To jeden z powodow, dlaczego mam dwie nawigacje w aucie:D
  • Level 10  
    wiem że to logiczne żeby nie reklamować konkurencji
    na płycie jest tylko napisane Tele Atlas DE 2005 TravelPilot DX
    szukam właśnie w necie tej mojej navi ale to jakaś typowa była bo widziałem ją w innych Audi A6 tak samo zamontowane jak u mnie

skoro nie można dogrywać nowych POI to nieciekawie...
    będę musiał jeszcze TravelPilot 300 wozić....

sama navi w skodzie mi bardzo odpowiada bo na wyświetlaczu pomiędzy zegarami pokazuje mi strzałki jak jechać a na dużym wyświetlaczu całą mapę okolicy i wiem gdzie jestem ;P
  • Level 31  
    Tak prawde mowiąc jak czesto szukasz tych salonów samochodowych? Mozesz zawsze miec malego ToMtoma czy cos takiego i w razie co uzyc.
    Polecam zakup auta lub przeróbke na RNS 510, tam mozesz sobie dograc juz takie dodatki jak POI.
  • Level 10  
    auto kupiłem w poniedziałek... więc odpada ;-)
    przeróbka czyli wyrzucić to co jest i kupić nowy RNS 510
    ile za taką przyjemność?