Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Electrolux EWT 13420 - cieknie woda

quincy99 03 Apr 2009 15:50 4919 3
    quincy99
    Level 9  
    Witam,

Po włączeniu programu piorącego cieknie woda z filtra na przodzie pralki. Filtr jest dokręcony na maksa. Starałem się też nie sypać zbyt dużo detergentu. Dodam, że robię drugie pranie nową pralką i za każdym razem pojawiał się ten sam problem.

Proszę o rady co zrobić aby filtr zatrzymywał wodą.

Pozdrawiam,
    Mariusz
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Zygaqra
    Level 34  
    Jeżeli to jest nowa pralka, może mieć wadę typu pęknięcie. Sprawdź dokładnie uszczelkę, jeżeli jest OK przyjrzyj się korpusowi pompki może być pęknięty. I uwaga części te są z tworzywa, nie występują tam wielkie ciśnienia, nie trzeba więc dokręcać na maksa, wystarczy do lekkiego oporu.
    quincy99
    Level 9  
    Odkręciłem filtr, uszczelka wygląda OK. Po odkręceniu filtra W komorze stała woda (nie wiem czy tak powinno być). Reszta rzeczy też wygląda ok, nie widać żadnych pęknięć. Nie znam się niestety na pralkach i nie wiem czy ja coś źle robię czy powinienem odwieźć pralkę do serwisu.
    Zygaqra
    Level 34  
    To, że w komorze filtra została woda, to normalne. Czy można stwierdzić w którym miejscu wydostaje się woda, czy nieszczelność jest na samym uszczelnieniu pokrywy filtra, czy w okolicy pompki. Jeżeli w okolicy, to może być nieszczelne połączenie ssania lub tłoczenia pompy a to już powinien w ramach gwarancji naprawić serwis. Przy wadze pralki nie ma co ukrywać dość znacznej serwis powinien to zrobić w mieszkaniu klienta. No chyba, że coś się w tej materii zmieniło od czasów ,,wstrętnej komuny``.