Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT 13420 - cieknie woda

quincy99 03 Kwi 2009 15:50 3488 3
  • #1 03 Kwi 2009 15:50
    quincy99
    Poziom 9  

Witam,

Po włączeniu programu piorącego cieknie woda z filtra na przodzie pralki. Filtr jest dokręcony na maksa. Starałem się też nie sypać zbyt dużo detergentu. Dodam, że robię drugie pranie nową pralką i za każdym razem pojawiał się ten sam problem.

Proszę o rady co zrobić aby filtr zatrzymywał wodą.

Pozdrawiam,
    Mariusz

0 3
  • #2 03 Kwi 2009 15:58
    Zygaqra
    Poziom 34  

Jeżeli to jest nowa pralka, może mieć wadę typu pęknięcie. Sprawdź dokładnie uszczelkę, jeżeli jest OK przyjrzyj się korpusowi pompki może być pęknięty. I uwaga części te są z tworzywa, nie występują tam wielkie ciśnienia, nie trzeba więc dokręcać na maksa, wystarczy do lekkiego oporu.

0
  • #3 03 Kwi 2009 18:10
    quincy99
    Poziom 9  

Odkręciłem filtr, uszczelka wygląda OK. Po odkręceniu filtra W komorze stała woda (nie wiem czy tak powinno być). Reszta rzeczy też wygląda ok, nie widać żadnych pęknięć. Nie znam się niestety na pralkach i nie wiem czy ja coś źle robię czy powinienem odwieźć pralkę do serwisu.

0
  • #4 03 Kwi 2009 20:28
    Zygaqra
    Poziom 34  

To, że w komorze filtra została woda, to normalne. Czy można stwierdzić w którym miejscu wydostaje się woda, czy nieszczelność jest na samym uszczelnieniu pokrywy filtra, czy w okolicy pompki. Jeżeli w okolicy, to może być nieszczelne połączenie ssania lub tłoczenia pompy a to już powinien w ramach gwarancji naprawić serwis. Przy wadze pralki nie ma co ukrywać dość znacznej serwis powinien to zrobić w mieszkaniu klienta. No chyba, że coś się w tej materii zmieniło od czasów ,,wstrętnej komuny``.

0