Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Speedport W500V zmiana firmware

arecki09 03 Apr 2009 16:12 28595 46
    arecki09
    Level 17  
    Witam mam pytanie posiadam niejakiego Speedport W500V. Jest on na annex B. Jednak czytałem że da rade go przerobić na annex A. Dlatego moje pytanko czy ktoś mam może instrukcje wgrywania i firmware na annex A. Bardzo proszę o pomoc bo zależy mi na tym a niemiecki u mnie kulawy.

Na tej stronie http://netsec4u.de/ jest podane to tym modelu tylko ni w ząb nie mogę zrozumieć proszę pomóżcie.
    lukipl
    Level 13  
    Witam...
    Tak jak napisał rafal2_3 możesz ściągnąć firmware z tej strony - ja wgrałem 1 z góry tzn. BS-Image Version 0.3.4 (ca. 2,9 MB)
    Instalowałem go tydz. temu u mojego znajomego i ruszyło na neostradzie, walczyłem z tym kilka godz. trzeba odpowiednio ustawić parametry w zakładce DSL a mianowicie:
    VPI=0
    VCI=35
    i na dole wybierasz tryb multi
    Jeżeli wszystko jest dobrze ustawione to w opcjach status DSL powinieneś zobaczyć wykresy:

http://bitswitcher.sourceforge.net/images/screenshots/dsl_status.png

Z tego co czytałem na różnych forach - pisano często że annex A będzie działa,ł jeżeli jest się max 2 km od centrali telefonicznej.

Jeszcze jedna uwaga - kabel telefoniczny podłączasz do gniazda DSL tego szerszego RJ-45 a nie do RJ-11 (nie pamiętam oznaczeń)
    rafal2_3
    Level 12  
    Kabel telefoniczny rj-11 wcisnąć do t-dsl rj-45 wow to pewnie tak samo w dialogu .Dzięki właśnie szukałem tego rozwiązania. A jak Voip udało się komuś zkonfigurować coś?

Udało sie wszystko działa !!
    Połaczenie pppoe z dialogiem jak również Voip testowałem kilka operatorów gadau na glos, newfon, ifon,freeconet
    arecki09
    Level 17  
    No właśnie w tym software jest PPPOE a w orange freedom potzrebne jest PPPOA i u mnie po wgraniu tego ciągle jest idle w połączeniu.
    arecki09
    Level 17  
    1. Ustawiasz w karcie sieciowej na sztywno 192.168.2.1 255.255.255.0
    2. Wyłączasz router wciskasz reset na wyłączonym i włanczasz do prądu.
    3. Trzymasz reset dopóki power nie będzie się świeciło na czerwono. Kontrolki powinny świecić tak power czewrony, online pomarańcz, lan zielony. Przynajmniej u mnie tak się świecą.
    4. Gdy tak się świeci puszczamy reset i wchodzimy 192.168.1.1
    5. Tam jest banalna stronka gdzie trzeba wskazać plik z firmware.
    6. Czekamy aż routek sam się zresetuje i uruchomi ponownie.
    Nie przerywajcie wgrywania bo może już router nie wstać.

Jeżeli chodzi to ja aktualnie korzystam z firmware od asusa kosztem voipa. Ale jak coś wyjdzie to może zmodyfikuje bitswichera
    Gruby04
    Level 2  
    Wgrałem i wszystko powinno być OK, ale gdy łącze się po lanie to chce login???? i haso???? Co tam wpisać???

Dodano po 7 [minuty]:

OK doczytałem, stronka się otworzyła. Zabieram się do zabawy. Dzięki za pomoc!!
    kajec
    Level 14  
    A ja chyba uwaliłem taki router przy próbie zmiany firmware, korzystam z łącza 18000, a on był w stanie tylko puścić 8000. Trudno, szkoda go tylko bo miał naprawde dobre i mocne radyjko, no chyba że jeszcze może uda się go wskrzesić? po włączeniu mrugnie lan, power przez moment na zielono, po czym zmienia sie w czerwony. przy wcisniętym resecie zapala sie online na żółto.
    arecki09
    Level 17  
    Kolego @kajec spróbuj wgrać oprogramowanie oryginalne tą metodą co alternatywne może wyskoczy okienko do wgrywania. A jak nie no to trzeba próbować z jtagiem tylko tu zaczynają się schody.
    webfreak
    Level 10  
    Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu do mojego problemu...
    Kupiłem sobie router jak w tytule, ma zmieniony soft na bitswitchera, najnowsza wersja, a mimo to nie chodzi pod Annexem A (netia na linii TP). Nie wiem czy to kwestia ustawień, czy czegoś innego, jeśli komuś udało się to ustawić to proszę o pomoc.

Podłączam wtyczkę telefoniczną RJ-11 pod wejście T-DSL, po ustawieniu modemu wygląda na to, że modem próbuje się synchronizować - dioda DSL najpierw miga na zielono, potem robi się na moment na stałe zielona i po kilku sekundach znów czerwona i tak w kółko. Moje ustawienia DSL :

VPI: 0
    VCI: 35
    AAL type: aal5
    Annex A
    Modulacja G.DMT - adsl1
    Trellis: On
    Bit swap: On
    SRA: Off
    Loop pair: inner

W ustawieniach PPP wpisana nazwa użytkownika i hasło, DNSy nieuzupełnione.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.
    arecki09
    Level 17  
    Ja osobiście na żadnej linii ADSL w annexie A nie uruchomiłem z bitswicherem. Jedynie na sofcie z Asus WL-600g ale wtedy nie ma bramy Voip. Ale tylko na wersji 1028 bo uwaliłem sobie router jak aktualizowałem oprogramowanie. Jakby ktoś miał pliki potrzebne do wgrania po Jtagu to byłbym bardzo wdzięczny.
    webfreak
    Level 10  
    Oprogramowanie od Asusa 1028A i B różnią się właśnie obsługą anexu czy czymś innym ? Jest pewne, że przy wgraniu tego softu do routera z tematu, ten router się nie posypie ??

EDIT:

Zmieniłem soft na 1028A od Asusa i jest to samo, modem na chwilę się synchronizuje, zamiga dioda online i tak w kółko. Mógłby ktoś podać pełną konfigurację pod ten soft dla internetu z Netii na linii TP ?
    jr3wp
    Level 11  
    Witam :)

Dzięki Wam udało mi się postawić ten Router'ek :) Więc zainteresowanym powiem, że na oprogramowaniu BitSwitcher da sie postawić VoIP. Jestem zalogowany we freeconect i dział bez problemowo... można podłączyć do niego analogowy aparat z obsługą CLIP(działa) lub bez a także aparat od ISDN. Jeśli ktoś jest zainteresowany prześlę instrukcje ustawień. Oczywiście ANNEX A działa kolego tylko w konfiguracji ADSL musisz zmienić Modulation mode: G.DMT - adsl1 jeśli chodzi o Netię

Pozdrawiam
    webfreak
    Level 10  
    Moją konfigurację opisałem wyżej, jak widać jest tam modulacja g.DMT, a mimo to jest problem opisany wyżej, synchronizuje się na chwilkę (ok. 3 sekundy) i potem znów się rozłącza. Udało mi się utrzymać modem w synchronizacji przed odpalenie adsl z opcją --noretrain spod ssh, ale mimo to nie przechodzi w tryb online. Zmieniałem także enkapsulację spod ssh (domyślnie jest llc i z poziomu przeglądarki nie można tego zmienić ? ). Ustawiałem vcmux_bridged8023 oraz vcmux_routed, ale to i tak nic nie dało, a po restarcie routera te ustawienia się nie zapisują. Nie wiem co z wyborem PPPoA / PPPoE bo tego też nigdzie nie ma... Jeśli widzisz coś nie tak w konfiguracji kilka postów wyżej, to proszę napisz, bo nie mam już pomysłu na ten sprzęt.

EDIT:

Udało się w końcu, nie wiem czy się to komuś przyda, ale oto cała konfiguracja:

VPI: 0
    VCI: 35
    AAL Type: aal5
    Annex A
    Modulacja: ADSL 2 lub ADSL2+
    Trellis: On
    Bit swap: On
    SRA: Off
    Loop pair: inner

oraz w ustawieniach PPP MTU: 1472 lub 1492

jak widać pozmieniało się troszkę w technologii, przynajmniej u mnie, bo działa pod ADSL2 i ADSL2+ a nie g.dmt mimo, że to zwykłe łącze 1Mbit.
    Kwestia dobrania takich wartości MTU i modulacji żeby to chodziło z pełną szybkością, bo na pewno na takich ustawieniach jak wyżej działa, ale nie dla każdych tak samo, pozostawiam do samodzielnego sprawdzenia czy lepiej ADSL2 czy + i jaka wartość mtu będzie lepsza. Sam też muszę to sprawdzić. :D
    Pozdrawiam.
    jonny_21
    Level 1  
    Witam, mam dokładnie taki sam problem. speedport w500v zakupiony na allegro, próbowałem z konfiguracją jaką podałeś, niestety nie synchrnonizuje. wersja oprogramowania BS Version: 0.3.5 annex oczywiście A. opcją która mnie zastanawia to status ppp a mianowicie :PPP state: try to connect (waiting for PADO) . byłbym wdzięczny za pomoc
    pduraj
    Level 11  
    Witam. Mam problem z działaniem VOIP na speedporcie. Po wpisaniu wszystkich ustawień VOIP router łączy się z usługą VOIP. Telefon mam podłączony pod jedno z wejść telefonicznych od spodu urządzenia. W słuchawce słychać sygnał. Problem polega na tym, że wybierając dowolny numer telefonu w słuchawce ciągle słychać tylko sygnał, nie słychać oczekiwania na połączenie, ani sygnału zajętości itp. Dzwoniąc z innego telefonu VOIP na ten podłączony do speedporta jest wszystko ok. Słychać sygnał dzwonienia i po odebraniu można spokojnie rozmawiać zarówno po linii TP jak i VOIP. Telefon oczywiście jest sprawny. Próbowałem wszystkiego i nic na dwóch W500v - więc router też jest ok. Może ktoś miał już taki problem. Mam wgrany BS-v0.3.5_bcm96348GWV
    Vladec
    Level 11  
    Witam, kupiłem Speedport'a W500V i nie bardzo wiem czy jest uszkodzony czy źle skonfigurowany do usługi VOIP bo nie mam sygnału na linii wewnętrznej (weścia od spodu routera). Testowałem różne wersję firmware od T-COM, TARGA, Bitswitcher. Mam aktywne konto we freeconet, które działa na Fritz'u, a na W500V ciągle status- not connected. Dodam, iż jako router w trybie WISP lub BRIDGE (net z WLAN) działa znakomicie, nie testowałem trybów DSL'owych, bo ich nie potrzebuję. Pozdrawiam testerow.
    kofec
    Level 10  
    Witam,
    Ja mam dokładnie takie same objawy jak Poduraj. Zauważyłem ze podłączony telefon inaczej się zachowuj w zależności jaki kraj wybierzemy (opcja dostępna od wersje 3.4). Jeśli komuś udało się rozwiązać ten problem dajcie proszę znać.
    netik1
    Level 2  
    ja też mam to samo co podaruj. niestety nic już nie pomaga nie wiem co zrobić proszę o szybką infrmację. ps jakie kodeki głosu ma ten router z oprogramowaniem bitswitcher??
    Devion
    Level 11  
    Nie jestem na etapie Voipa, interesują mnie natomiast pluginy.
    W tej wersji firmware można korzystać z pluginów.
    Ale jak je wgrać??
    I następne pytanie, nigdzie nie widzę możliwości logowania pracy modemu/routera.
    Czy jest w ogóle taka możliwość?
    Krzysiek K
    Level 14  
    Witam serdecznie. Aby nie zakladac nowego tematu mam pytanko.
    Posiadam speedport W500V soft BitSwitcher-Image 0.3.6 i potrzebuje go postawić jako AP na moście w domowym zaciszu :)
    WR543G jako klient sieci natsępnie kabel do portu LAN w W500V jako AP. Problem polega na tym że nie moge go ustawić jako AP tak aby to W500V przydzielał IP a nie Wr543G. W500V nie ma portu WAN. Można jakoś ustawić wejście T-DSL aby działało jako zwykły WAN?
    Denerwuje mnie to że po podpieci sie do sieci poprzez WIFI do W500V to WR543G przydziela mi IP i cała reszte. W500V wszystko przez niego przenika zTP-linka i nie moge wejść poprzez siec do Speedporta.

Pozdrawiam...
    Amadeuss-linux
    Level 2  
    Mam także speedporta 500 i tak jak poprzednicy problem jest taki sam: do mnie dzwonić można, ale z mojego telefnu już nie, zapewne jest to związane z wyborem w zakadce VOIP settings odpowiedniego kraju, tyle że nie ma tam polski i chyba dlatego są problemy z dzwonieniem.

Ale jak czytałem wcześniej ktoś już skonfigurował go do pracy we freconecie. Niech więc podzieli sie doświadczeniem!
    najmar11
    Level 10  
    Amadeuss-linux wrote:
    Mam także speedporta 500 i tak jak poprzednicy problem jest taki sam: do mnie dzwonić można, ale z mojego telefnu już nie, zapewne jest to związane z wyborem w zakadce VOIP settings odpowiedniego kraju, tyle że nie ma tam polski i chyba dlatego są problemy z dzwonieniem.

Ale jak czytałem wcześniej ktoś już skonfigurował go do pracy we freconecie. Niech więc podzieli sie doświadczeniem!

nie, to jest błąd w Bitswicher, ale będzie poprawiony w następnym firmware (0.3.8)
    w tym wątku napisałem jak w tej chwili to naprawić:

Link
    adamus120
    Level 13  
    Ukazał się FW 0.3.8
    Testował może ktoś?
    arecki09
    Level 17  
    Przed kilkoma minutami wsadziłem do swojego speedporta najnowsze firmware. No i jest do duży skok do przodu w tym sprzęcie. NARESZCIE ŁAPIE SYGNAŁ ADSL W ANNEXIE A. Ja mieszkam dość daleko i sygnał jest słaby ale łapany jest bez problemu. Troszeczkę dłużej bo ok. 30 sek. jest łączenie ale jak na razie łącze trzyma się stabilnie. co do VOIP postaram się sprawdzić jak najszybciej jak tylko znajdę tą wtyczkę i jakiś telefon. Po południu dam znać czy łącze nie zrwa się i jak z voip. Pozdrawiam

W załączniku wersja na której właśnie działam:

A więc łącze jest stabilne. Jednak co do voip to można jedynie się w dzwonić na bramkę a z bramki nie można dzwonić. Nadal nie dopracowane. Testowane na freeconet.
    piotrkubin
    Level 12  
    Wgrałem nowe oprogramowanie, wszystko mi działa. Na wersji 3.7 nie mogłem ustabilizować dsl jeśli podłączyłem mu linię telefoniczną (gniazdko - speedport - telefon) z gniazdka. Jeśli odlączyłem kabel to byłem on-line. Po wgraniu najnowszego firmware ustabilizował mi dsl, chociaż trwało to o wiele dłużej. Działa mi także voip. Jedyne co zauważyłem i co mi się nie podoba, to prędkość łącza została bardzo ograniczona (mam 1Mbps w orange freedom), na modemie z orange dochodziło do 133 KB/s czyli troszkę ponad 1 Mbps. Po skonfigurowaniu speedporta, uruchomieniu VoIP, realna prędkość łącza (w przeglądarce i na speedtest.pl, oraz w netmeterze) waha się między 33 KB/s w porywach do 50, a na speedteście dochodził do 300 Kb/s czyli to by się zgadzało z netmeterem. Może to wina VoIP? Albo trzeba coś ustawić? Pomocy!
    arecki09
    Level 17  
    Kolego a możesz napisać z jakiego dostawcy voip korzystasz i jaki kraj masz ustawiony w ustawieniach. Ja osobiście nie zauważyłem żadnego spadku prędkości. Też mam orange freedom i łącze nie straciło na szybkości. Może duże obciążenie lokalnej skrzynki ma takie skutki. Spróbuj sprawdzić wcześnie rano albo w nocy i sprawdź przez www.speedtest.net bo mnie już ten testerek nie raz oszukał. U mnie do słupka wpięte są 2 osoby więc bardzo mało. Jeszcze jak dojdę do sukcesu z W700V to porównam prędkości jakie uzyskam. Teoretycznie jeżeli rozmowy nie są prowadzone to nie powinno znacząco obciążać łącza. Pozdrawiam.
    piotrkubin
    Level 12  
    Mam tlenofon. Ustawione na Germany, włączone DSL wait, Voice Activity Detection (VAD) oraz Bandwidth Optimized Voice Compression. No, z tego co wiem, to dość daleko jestem od skrzynki tepsy, ale do tej pory na modemie z orange nie zauważyłem tak znaczącego spadku prędkości (bo realnie jest to spadek o około 2/3). Hmm... Musiałbym dla testu podłączyć modem z orange... Ech... znów tyle kabli do przekładania...

Dodano po 23 [minuty]:

Przetestowałem, jestem pewien, że to wina speedporta w500v, na modemie z orange śmiga tak jak powinno, na t-com jest jest tak, jak pisałem wyżej prędkość jest tak jakby ucięta o 100 KB/s, powinno być około 130 KB/s a jest około 30 KB/s

Dodano po 4 [minuty]:

Dodatkowo napiszę jeszcze, że około 2 minut trwało załączenie się zielonej diody przy t-DSL, kolejne 30 sekund trwało ustabilozwanie diody On-line, kolejne 30 sekund nawiązanie połączenia VoIP (connection estabilished). W sumie uruchomienie trwa około 3 minut. Programowy reboot (przyciskiem w ustawieniach speedporta) spowodował iż nie mógł nawiązać połączenia z internetem (t-dsl był zielony, on-line migał non stop). Reboot samego dsl (przyciskiem w ustawieniach) także dał efekt identyczny, jak reboot programowy całego urządzenia. Pomogło ręczne zrestartowanie speedporta.
    arecki09
    Level 17  
    No to u mnie jest o wiele lepiej. Załączenie diody do zielonej trwa ok. 30 sek. a ustabilizowanie diody online ok 1 minuty. Co do voip to załączenie jest momentalne. Kolego jak możesz podaj jaki standard jest u ciebie (adsl, adsl2+). Znajdziesz w logu dsl. Jeszcze jak możesz podaj jaki jest u ciebie sygnał i czy nie wykrywa defektów. Jak będę wieczorem w domu to zobaczę jaki u mnie jest sygnał. Ja mam standard ADSL2+. Może przy niższych standardach może takie cyrki odstawiać. A długie załączanie diody DSL uwarunkowane jest ustawieniem automatycznego wykryciem rodzaju łącza. A że zaczyna wyszukiwanie od najlepszych to u ciebie to trwa dłużej bo pewnie masz starszy rodzaj łącza. Pozdrawiam.