Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migotanie światła duże harmoniczne w sieci zasilającej

bartas666 03 Kwi 2009 17:39 2631 3
  • #1 03 Kwi 2009 17:39
    bartas666
    Poziom 18  

Witam serdecznie!
    Mam problem z migotaniem światła a co z tego wynika duża zawartością harmonicznych i spadkami napięcia w sieci zasliającej. Problem jest tego typu, że do 4 mieszkańców w tym nas biegnie linia 15kV tam z rozdzielni trafo na 400V i na 4 domki. Jeden z sąsiadów ma niestety tartak z tego co zdążyłem zauważyć z kilkunastu metrów jak przejeżdżam koło niego kilka dość sporych silniczków. Wcześniej spadki napięć były tak duże że zmieniono doprowadzenie linii z oddalonego trafo na pobliską linię 15kV i to trafo praktycznie przy nas. Dla gościa co ma tartak wydzielono zasilanie osobne a na domki również osobne przy czym koleś miał niby większe opłaty i wszystko było ok dopóki nie zaczał kraść sobie pradu. Rozdzielnia praktycznie w jego ogródku blisko tartaku kabelek i śmigałbezpośrednio na tartak. I wtedy to w domu sięzaczynała dyskoteka. Jak można go naprostować lub czy mozna zawiadomić jakąś kontrole do pomiaru thd? Jak temu zaradzić bo przecież to jest naprawdęuciążliwe. pozdrawiam

0 3
  • #2 03 Kwi 2009 18:09
    spinacz
    Poziom 38  

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zgłoś to do zakładu energetycznego na swoim terenie fakt ze masz problemy z zasilaniem i to ze ten sąsiad kradnie prąd przyślą jakąś kontrole skontrolują go a tobie możliwe że założą rejestrator żeby zobaczyli co się dzieje na twoim zasilaniu.

0
  • #3 03 Kwi 2009 18:24
    owurac
    Poziom 15  

Tak dla wyjaśnienia: zniekształcenia harmoniczne nie powodują migotania światła, przecież skoro nie widzisz migotania na 50Hz to czemu miałbyś widzieć na jakiejś wyższej częstotliwości. Jednak migotanie światła związane ze zmianami napięcia sieci faktycznie jest faktycznie uciążliwe. Parametr jakości energii elektrycznej z nim związany nazywa się flicker.

0
  • #4 04 Kwi 2009 05:16
    Banan-PL
    Poziom 11  

może coś nie tak z przewodem neutralnym?

0