Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic VHS/DVD Combo NV-VP31 nie odtwarza filmów z kaset

03 Kwi 2009 17:51 2735 4
  • Poziom 9  
    Witam. Mam takie Combo VHS/DVD PANASONIC NV-VP31. Podczas czyszczenia mechanizmu magnetowidu musiałem przypadkowo coś w nim przestawić bo teraz nie chce odtwarzać. Po załadowaniu kasety nie rozwija taśmy tylko przesunie ją trochę do przodu i wysuwa kasetę. Sprawia wrażenie pomylonych funkcji. Dla pewności wymieniłem koło funkcyjne ale to nic nie pomogło. Ze starszego modelu NV-L25 pamiętam że zdarzały się takie usterki ale można było ponownie ustawić przełożenia. Ten mechanizm jest bardzo prosty ale być może się przypadkowo przestawił. Może ktoś ma doświadczenie w naprawach takiego mechanizmu i pomoże go ponownie uruchomić. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Jeżeli rozbierałeś mechanizm do czyszczenia to musisz jeszcze raz dokładnie sprawdzić złożenie , najprawdopodobniej tu jest błąd , nie piszesz jak było wcześniej przed czyszczeniem jeśli było dobrze to musisz szukać w złożeniu.
  • Poziom 9  
    Przed czyszczeniem wszystko działało. Nie rozbierałem mechanizmu na części pierwsze bo nie było takiej potrzeby. Mam wrażenie że przy obracaniu zabierakami coś kliknęło tak jak tryb albo zapadka no tak jakby się przestawił program. Potem już przestał poprawnie działać. Sam jestem zaskoczony bo to prosty mechanizm, nie tak jak poprzednie i nie będzie z nim niespodzianek. Nie jestem początkującym w tym temacie ale mimo to dałem się zaskoczyć. Kręcąc silnikiem sterującym przechodzi cały program do rozwinięcia taśmy włącznie. Przy takim ustawieniu i podłączeniu sterowania do silnika nie ma żadnej reakcji. Natomiast po włożeniu kasety zawsze zachowuje się tak samo. Na głównej prowadnicy są znaki i pewnie oznaczają ustawienia poszczególnych funkcji. Pewnie jest jeszcze jakaś zależność między silnikiem głównym. Myślę że utknął pomiędzy przewijaniem a odtwarzaniem i dlatego zwariował. Przydała by się instrukcja serwisowa.
  • Poziom 33  
    Sprawdż przełącznik funkcji , możliwe że się przestawił.
  • Poziom 9  
    Przełącznik funkcji obraca się razem z kołem od głównej prowadnicy i ten układ się nie zmienia. Jedynie mogą być przestawione inne zębatki względem siebie i tego już nie mogę ustalić bo nie mam żadnego wzoru. Przydałaby sie instrukcja serwisowa ale nie mogę nigdzie znaleźć.