Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion 6871us - dość mocno się nagrzewa

jasiek89 03 Kwi 2009 18:33 2324 2
  • #1 03 Kwi 2009 18:33
    jasiek89
    Poziom 17  

Witam, mam laptopa przywiezionego z USA przez znajomego. Niestety nie mam na niego gwarancji, więc nie chce/nie mogę oddać go do serwisu. Ostatnio zaniepokoiła mnie jedna dość istotna sprawa. Mianowicie, nie wiadomo dlaczego ale, wiatraczek znacznie mocniej pracuje. Obecenie przy oszczędzaniu energii, słychać go dość konkretnie. Oczywiście przedmuchałem odkurzyłem brud ze środka. Pomogło, ale znów nie do końca. Poniżej przestawiam obraz z speedfan'a który pokazuje temp:
    HP Pavilion 6871us - dość mocno się nagrzewa

Zastanawiam się nad wymianą systemu odprowadzania ciepła w tym laptopie. Może ktoś miał podobne problemy, a może ktoś po prostu wie co jest grane.

Pracuje na Vista Home Premium. Wcześniej takich sytuacji nie miałem. Nie obciązam procesora, w żaden sposób, który mógłby spowodować takie grzanie. Co prawda, laptop dość dużo pracuje. Temperatura pomieszczeń jest nieco powyżej średniej w bloku. Staram sie jednak zachowywać jak Bóg przykazał i wietrzyć, ale to nie w tym problem. Choć właśnie przed sekundką sprawdziłem spód nie jest tak strasznie gorący, obudowa od góry, w którym jest dysk jest dość mocno ciepła ale nie gorąca. Zastanawiam się. Co może być przyczyną??

Liczę na wszelkie rady, pomysły itp.

Z góry dzięki, serdecznie pozdrawiam Jasiek:)

0 2
  • TermoPasty.pl
  • #2 04 Kwi 2009 06:54
    dexi
    Poziom 29  

Wszelkie laptopy pavilion nagrzewają się niemiłosirnie - szczególnie w okolicach touchpada - dysk twardy. Część wentylacji dokonywana jest przez klawiaturę przez co jeśli zamkniesz ekran to i on zrobi się gorący.

Nie pomogą żadne dodatkowe wentylatory ponieważ jeden jest już zamontowany i pracuje kiedy tylko może. W moim laptopie często zauważam podniesioną temperaturę. Nie pomagają obniżenie taktowania czy nic nierobienie na nim. Jedyne, co mi przychodzi do głowy to to, że paviliony są zaprojektowane, żeby wyglądać, a nie żeby dobrze odprowadzać ciepło.

Jestem pewien, że części się trochę przegrzewają, ale nie zauważyłem, by temperatura miała jakiś wpływ na stabilność systemu. Kiedyś mojego paviliona włożyłem do mojej torby na laptopa zapomniałem go wyłączyć i chodził tak z godzinę lub trochę więcej. o dziwo po wyjęciu go z torby laptop był gorący, ale nic się nie zawiesiło ani nie zepsuło. Pochodził trochę wiatrak i właściwie tyle.

Ni przejmuj się więc przegrzewaniem elementów bo to problem znany i powszechny. To nie jest usterka twojego laptopa.

0
  • TermoPasty.pl
  • #3 04 Kwi 2009 12:41
    skaktus
    Poziom 37  

Nie do końca.

W skrajnych wypadkach HP osiągają po 90 - 100 st na procesorze i wręcz parzą.

Zrób tak - rozbierz laptopa, wyczyść radiatory. Załóż nowe pasty termoprzewodzące a powierzchnie styku radiator - procesor wypoleruj na błysk.

Możesz też kupić podkładkę nawiewającą powietrze od dołu na maszynkę ale niewiele pomoże bo to HP ;)

Kumpel z tego powodu zwrócił laptopa - osiągał 85 st na grafice tylko przy wyświetlonym pulpicie.

0