Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opis pompy wtryskowej bosch ve4/9f2200

wsuder 03 Kwi 2009 19:47 9124 3
  • #1 03 Kwi 2009 19:47
    wsuder
    Poziom 13  

witam

mam problem. nie wiem jak podłączyć do instalacji elektrycznej pompe wtryskową bosch ve4/9f2200. mechanicznie ma dwa cięgna jedno do termostatu drugie do linki gazu - to było proste. problem jest z elektryką - dwa zawory sterowane elektrycznie jeden z przodu od strony koła rozrządu ma taką małą rurkę - nie mam pojęcia do czego służy i kiedy ma być zasilany. jak sie go zasili to pobiera ok 2A i stuka czyli działa. drugi jest taki sam tylko bliżej ogona pompy parametry elektryczne ma takie same i też stuka - tu sie domyślam że to zawór stop pompy. jest jeszcze wyłącznik u góry pompy ustawiony tak że jak sie cięgno gazu przesuwa to przy odstępie ok 8mm od zderzaka -przełącza się. wymieniany był silnik jest to renault j8s z innego samochodu i nie pasują wtyki. jest jeszcze złącze elektryczne przy termostacie ssania też nie wiem co to jest czy to czujnik temperatury, przegrzania ? nie wykazuje rezystancji.
    mam jeszcze problem z zegarami. w renaultach jest taki patent że w momencie przekręcenia kluczyka podświetla się wskaźnik ilości oleju i podobno ma mierzyć stan. jest czujnik w skrzyni ma 10 ohm też nie wiem jak to podpiąć. po 10 sekundach przełącza się wskaźnik z poziomu na wskażnik ciśnienia oleju. prawdopodobnie na chłodnicy oleju ma być czujnik w postaci bączka - jst akie coś ale nie wykazuje żadnej rezystancji - nie wiem ale chyba to żle
    opis pompy wtryskowej bosch ve4/9f2200

• Fibaro
  • #2 03 Kwi 2009 20:32
    Mirek.tok
    Poziom 19  

włącznik na cięgle gazu -do sterowania EGR-recylkulacja spalin zawór na dole pompy do przestawienia zapłonu ten trzeci czujnik to może być włącznik uzależniony od temperatury np. do przestawiacza zapłonu na zimnym silniku

• Fibaro
  • #3 03 Kwi 2009 22:08
    wsuder
    Poziom 13  

czyli ten zawór "na dole pompy do przestawiania zapłonu" - (domniemam momentu wtysku) ma być włączony czyli podane 12volt przy
    1. pracy silnika jak jest ciepły
    2. pracy silnika jak jest zimny
    3. tylko podczas rozruchu jak kreci rozrusznik
    4. tylko jak grzeją świece

a tak generalnie to podanie 12volt przestawia kąt wyprzedzenia wtrysku a można wiedzieć w którą strone? pzyspiesza czy opóżnia? czy w czasie pracy jak bede podawał 12volt to silnika i pompy nie uszkodze?

• Fibaro
  • #4 19 Kwi 2009 20:26
    adam.k
    Poziom 14  

Tylko jak jest zimny silnik.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo