Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gateway FPD2185W duchy na matrycy, bardzo wolna reakcja LCD

03 Kwi 2009 19:57 2237 4
  • Poziom 25  
    Bardzo proszę o pomoc w naprawie monitora LCD firmy GATEWAY model FPD2185W. Monitor ten działał bardzo ładnie, jednak nagle na ekranie matrycy pojawiły się "duchy" - tzn np. po poruszeniu myszką pojawia się wiele śladów myszki...

Monitor reaguje poprawnie, działa OSD, możliwe jest ustawienie właściwej rozdzielczości. Po rozebraniu monitora okazało się, że na płycie głównej spuchnięte były 3 kondensatory 470uF/16V (jeden już pęknięty u góry) - kondensatory zostały wymienione, jednak objawy uszkodzenia nie ustąpiły. Wymienione kondensatory nie były w wersji SMD.

Czy taka wolna reakcja matrycy LCD może oznaczać jej uszkodzenie? Charakterystyczną cechą jest także ściemnienie obrazu oraz nieco przekłamane kolory (jakby nieco za duży kontrast). Duchy widoczne są nawet na logo GATEWAY po załączeniu monitora - można wówczas zauważyć idące pionowo na całej wysokości matrycy w miejscu logo różnokolorowe, blade linie.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
  • Poziom 14  
    miałem podobnie ale monitor (Gateway 19 LCD FPD 1960 Silver) jest jescze na gwarancji więc odesłałem i po 10 dniach przyszedł naprawiony w karcie gwarancyjnej napisali wymiana przetwornika
  • Poziom 25  
    Dziękuję za informację. Jakiego dokładnie przetwornika dotyczyła ta wymiana?
  • Poziom 14  
    dokładnie u mnie spowolnił monitor potem zaczęły się problemy z kolorami obraz krzaczył przy włączaniu pokazywały się pionowe cienkie kolorowe paski i po 4 dniach umarł całkowicie w opisie napisali tylko wymiana modułu przetwornicy
  • Poziom 25  
    Monitor uległ uszkodzeniu: dokładnie uszkodzona została tasiemka w matrycy. Temat zmuszony jestem zamknąć.