Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PPC Casio E-125 - nie działa karta WiFi

03 Kwi 2009 21:16 1466 12
  • Poziom 30  
    Witam,posiadam Casio E-125 i kartę wi-fi na gniazdo CF zainstalowałem sterowniki i wprowadziłem w programie nr IP ale niestety net dalej mi nie działa po wpisaniu strony zastanawia sie długo i wyskakuje '' The page you are looking for cannot be found'' szukałem nawet innej przeglądarki w google ale niestety nic nie znalazłem co zrobiłem nie tak że internet mi nie działa.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    DHCP próbowałeś? Napisz co wpisałeś w programie.
  • Poziom 30  
    Jak zaznaczam DHCP to nie mogę wtedy wpisać żadnych nr. IP,DNS,itp pola są szare. W programie zaznaczyłem opcję ''static'' i wpisałem nr. i w jednym okienku gdzie piszę ''Wireless LAN Mode'' i w zakładce Operating Mode wybrałem Infrastructure dostępne był także Enhanced Ad-Hoc i Ad-Hoc ale po wybraniu z pozostałych także nie działa net.

Dodano po 8 [minuty]:

Może być przez to że obsługuje tylko 802.11b?
  • Poziom 17  
    Może być przez to że obsługuje tylko 802.11b?[/quote]

nie !! wywal wszystko co ma cokolwiek wspólnego z tym połączeniem i zróbto jeszcze raz ale poprawnie jak instrukcja każe
  • Poziom 30  
    Robiłem tak i nic dalej nie łączy,a instrukcji nie posiadam.

• Poziom 26  
    radek2007 napisał:
    Jak zaznaczam DHCP to nie mogę wtedy wpisać żadnych nr
    - po to jest DHCP, żeby zostały one przydzielone dynamicznie. Problem prawdopodobnie w szyfrowaniu, starsze PDA i karty WiFi nie obsługują czasami niektórych metod. Najlepiej włącz DHCP w PDA, na routerze włącz DHCP, wyłącz filtrowanie MAC i szyfrowanie, sprawdź czy internet będzie ci chodzić. Jeżeli tak, to możesz zacząć sprawdzać, które metody szyfrowania obsługuje twoje PDA.
  • Poziom 30  
    Nie mogę włączyć DHCP w PDA bo nie mam takiej opcji w pda oprócz programu
  • Poziom 34  
    Czegoś nie rozumiem. IP ma być ustawione na DHCP, sieć na Infrastructure. Gdzieś powinieneś w tym programie mieć listę sieci i możliwość połączenia się z wybraną z nich - same ustawienia ci nic nie dają.
  • Poziom 30  
    Podaje wszystkie okienka programu.

• Poziom 34  
    Ostatnie zdjęcie - służy do łączenia z siecią. Tyle że jej nie widać. Nie jesteś zbyt daleko od routera?
  • Poziom 30  
    Od routera jestem z 20cm.
  • Poziom 34  
    Powiedz coś więcej o swojej sieci - jest to 802.11B czy G? Który kanał? Nie masz włączonego ukrywania SSID? Masz włączone jakieś szyfrowania (WEP, WPA itd.)?

ESSID na załkadce Mode zgadza się z SSID twojej sieci?
  • Poziom 30  
    Jest to 802.11B i G kanał to 6,"ESSID na załkadce Mode zgadza się z SSID twojej sieci?-Tak" na osiedlu jest ok 30 sieci tak wykrywa mój stary laptop to nie wierze że PPC nie wykrył ani jednej sieci,moim zdaniem sterowniki są do du**. Na PPC wyskakuje czasami okienko z "unable to obtain a server-assigned ip address. try again later or enter an ip address in network settings"