Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radosna twórczość instalatorów

mirrzo 04 Lis 2013 21:57 839006 3268
  • Pomocny post
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze
    Witam.

Pawlo-3102 napisał:
    Panowie zerknijcie na stronę dobryhydraulik.net/oferta-i-realizacje/kotlownie/kotlownie-weglowe

Tak robi "dobry hydraulik"...nie chcę wiedzieć jak robi zły...

Dobre. To chyba jest konkurencja dla naszego tematu. :D
    Że też ktoś się reklamuje zdjęciami tak spapranych kotłowni.
    Tak zwróciło moją uwagę to zdjęcie z naczyniem przeponowym powieszonym bokiem na ścianie - coś bardzo podobnego gdzieś widziałem po eksplozji. Nie wiem czy przypadkiem nie w naszym temacie.

wada napisał:
    Rysio4001 napisał:

Tu też na niedobór zaworów nie można narzekać:

...trzeba oszczędzać wodę i gaz, podczas czyszczenia filtrów...

Tak jak kolega MARCIN.SLASK zauważył, zawory przed i za filtrem na wodzie mają sens, zwłaszcza w obwodzie C.O. Po co za każdym razem spuszczać wodę z kotła, zapowietrzać kocioł itp., podczas czyszczenia filtrów. Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, nawet sam to stosuje, ale na gazie, lub te dwa zawory za koleją na zasilaniu C.O. to przesada. Tak jak ktoś tu zauważył, instalatorowi pewnie zbrakło rurek i mufek, dlatego zastosował tyle zaworów.

A teraz najnowsze łowy.
    Zapuszczony kocioł kondensacyjny:
    To są zdjęcia już po wstępnym usunięciu zanieczyszczeń, ale widać ile ich było.
    Po między rurkami wężownicy zanieczyszczenia były tak zapieczone, że trudno było je usunąć nawet blaszką. Syfon kondensatu oraz rurka odprowadzająca kondensat z komory do syfonu, też były całkowicie zapełnione zanieczyszczeniami.

Po co te zawory i korek? - panie bo kapało.

Komin:

Pozdrawiam.
  • Computer Controls
    Pawlo-3102
    Poziom 17  
    Ta zasyfiona komora kondensacyjnego przypomniała mi coś-niestety nie mam zdjęć więc trzeba sobie wyobrazić.Znajomy serwisant Vaillanta spiął na sztywno odpływ kondensatu z kanalizacją.Awaria kanalizacji (nie pamiętam czy zatkana czy po ulewie coś się przebrało).W każdym razie komora napełniona była...hm niczym co bym chciał ze środka wybierać :D
    kabee84

Poziom 24  
    Rysio4001 napisał:

Zawory to Pan Pikuś, gdyby w ogóle była możliwość wyczyszczenia któregokolwiek skośnego filtra siatkowego....
    mauri_b
    kabee84 napisał:
    Rysio4001 napisał:

Zawory to Pan Pikuś, gdyby w ogóle była możliwość wyczyszczenia któregokolwiek skośnego filtra siatkowego....

Już nie mówiąc o czarnych rurach na instalacji wody użytkowej.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    irus.m
    Moim zdaniem, to nie jest grzejnik.
    To jest ,,mufa", którą spięto instalację po demontażu grzejnika. Było prościej, niż gimnastykować się z rurą, połączeniami.
    Tu zgadzały się gwinty,rozstaw- to żeberko wręcz samo się prosiło!.
    pozdrawiam
  • Computer Controls
    andk1eltd
    Poziom 35  
    Dokładnie tak. Tak realizuje się "wyłączenie ogrzewania za niepłacenie rachunków" :D ; lokal wygląda na socjalny lub nie używany.
    piracik
    Moderator - Systemy Grzewcze
    A jak ciepło dotarłoby do sąsiada na górę?
    andk1eltd
    Poziom 35  
    A to trzeba mieć takie korki przy sobie :D Pewnie do wyjścia trzeba parę schodów zaliczyć, a nie udało się blisko zaparkować, a nie wiadomo czy w samochodzie są :D
    Klucze i pakuły w torbie, odpowiednie korki są na końcu kaloryfera...
    Tak na serio to pewnie nie można było korkować, grzejnik jakby "w przelocie". W takim przypadku zamiast kombinować z rurą ktoś wybrał wariant ekonomiczny. No i bardzo szybko można przywrócić stan poprzedni.

Przyjrzałem się dokładniej - to klatka schodowa. Administrator doszedł do wniosku, że zamiast iść w koszty i wymieniać drzwi wejściowe oraz instalować domofony można zaoszczędzić i zostawić chociaż tak, żeby nie zamarzło :cry:
    W0jtek92
    Poziom 36  
    Co do zdjęć komina przy junkersie z postu 1111 to ja wiem po co ta rozeta za naczyniem przeponowym... a więc pełni to na 100% funkcję nawiewu dla kotła;) och jakie mało widoczne rozwiązanie problemu;))
    Moderowany przez mirrzo:

W0jtek92 napisał:
    Co do zdjęć komina przy junkersie z postu 1111...

Ale to nie Junkers; to Immergas :)

W0jtek92
    Poziom 36  
    Immergas? No a zabójczo podobny jak dla mnie do starego junkersa eurostar... No ale się nie spieram bo mylić się mogę;) a co do tych spiętych butli na Propan-butan to na brak materiału wybuchowego narzekać nie można;))
    saskia
    Poziom 38  
    ryszard233 napisał:

To zdjecie powinno byc uzyte do reklamy okien plastikowych z podwojnymi szybami :-)

Dodano po 29 [sekundy]:

Gaz jak gaz daje cieplo przy spalaniu, ale na sam widok takiej baterii przy kotle, to od razu sie goraco robi. :-)
    Pawlo-3102
    Poziom 17  
    mirrzo napisał:
    Dokładnie, tak zrobił.

Dodano po 42 [minuty]:

A tu, aż się roi od głupoty "insztalatorufff"

A co to za kociołek?
    Passat GT
    Poziom 17  
    Czy to nie jakiś kondensat Viessmann ? Wężyki wymiatają, szczególnie na gazie, odprowadzenie kondensatu (dobrze widzę?) też mistrzowskie, zgrzewana rura PP-R i jakaś cudaczna, zardzewiała rynienka :lol:
    Aa no i rura kanalizacyjna jako odprowadzenie spalin - tutaj to już mi słów brakuje ale jeśli to kondensat to chyba nie "spłynie" ta rura ? Tak czy owak jedna wielka masakra :evil:
    W0jtek92
    Poziom 36  
    Ejjj. Rewelacja ten komin;) widać klient nie chciał wkładu z kwasówki więc instalator zaproponował tanią innowację;) co do tej 'choinki' w skrzynce to wenę monter miał po byku, a co do ptaszka w wentylatorze to też miałem jedną awarię w kotle Radiant, klient dzwoni i mówi 'Panie wyświetla mi się kod E14' oznacza on awarię komina, presostat, wentylator czy coś ale do rzeczy, gdy przyjechałem na miejsce i otwarłem komorę spalania dostałem w twarz pierzami od wróbla, wylądował w wentylatorze tak samo jak na zdjęciach kolegi mirrzo, a stało się to temu iż wkład rozdzielczy robili kominiarze i myśleli że kocioł ten to kondensat 'mimo to iż monter powiedział że to turbo by kominiarze wiedzieli' mianowicie nie zamontowali zakończenia w postaci chińczyka na dach a w dodatku na 11 metrowym wkładzie na rurach nie było ani jednej uszczelki... szkoda że wtedy nie zrobiłem foty tej sprawy bo furora by była na tym wątku niezła;)
    Pozdrawiam.

Dodano po 28 [minuty]:

Co do filtra na gazie to widać ciężko było zamontować go poprawnie z racji tego iż gaz podpięty jest na atestowany przewód elastyczny, no z demontażem to masakra normalnie;) hehe. A tak wgl jak już instalator chwycił kluczem do rur te ocynkowane kolano zastosowane w rogu na gazie i odprysła farba to mógł zamontować przynajmniej normalne czarne kolano, ale widać że robota była po taniemu bo pod kotłem ani pół złamanego zaworu i filtra na C.O i wodzie, no chyba że armatura ta jest gdzieś poniżej zdjęcia to w takim razie zwracam honor Panu monterowi;D
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    Pawlo-3102 napisał:
    A co to za kociołek?

To jest urlich kompresor. Kanalizacja jest tam , gdzie nie powinna być , czyli w układzie spalinowym, a odpływu kondensatu do kanału nikt nie przewidział. Skrajny debilizm techniczny.
  • Pomocny post
    aphserwis
    Poziom 2  

Musiałem dodać to zdjęcie.
    Kocioł podłączony "prawidłowo" z filtrami :)

Dodano po 5 [minuty]:

Jeszcze jedno z cyklu ;
    Wężykiem, wężykiem....
    grzesiek234
    Jednak wizja wężykowa mnie rozbawiła do łez, wężyki do spłuczek użyte do podłączenia kotła. Po prostu ktoś ma zajebistą wyobraźnię i nie przewiduje skutków co może się stać po kilku latach-one nie są atestowane do kotłów. Po prostu instalator - pseudo instalator nie powinien i nie może robić takiej fuszery!!!
    Pawlo-3102
    Poziom 17  
    "Kocioł podłączony "prawidłowo" z filtrami "
    -No panie,ale ocóż chodzi filterki som w zaworkach!
    aphserwis
    Poziom 2  
    Do obu kotłów byłem wezwany do uruchomienia.
    W pierwszym przypadku w karcie gwarancyjnej byłą pieczątka instalatora potwierdzająca poprawność podłączenia.
    A i jeszcze jedno pierwszy przypadek - kocioł w kamienicy z poziomym odprowadzeniem spalin i protokół kominiarski o prawidłowym wykonaniu instalacji kominowej :)
    Passat GT
    Poziom 17  
    Za takie coś nogi z dupy powyrywać :evil:
    Na 1szym zdjęciu chyba tylko wężyk gazowy jest prawidłowy (wydaje mi się, że to dedykowany wąż do gazu), ale coś mnie się wydaje, że wężyki wolno używać tylko do kuchenek, natomiast kocioł musi być podłączony "sztywno".