Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radosna twórczość instalatorów

mirrzo 30 Lis 2015 01:06 871793 3427
    Kpc21
    Poziom 24  
    A mówią że automatyka w najporstszych piecach to zło...
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Mało to takich jest co nawalą pełny piec węgla, pozakręcają drzwiczki i potem metr od pieca nie idzie stanąć. Podobnie można zrobić z kotłem i to często o zbyt dużej mocy. Jak się ma siano zamiast mózgu i niemożność przewidywania to tak później jest.
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak wieje w drugą stronę, to się "odkrzywia"? Może to komin ze wiatrowskazem w jednym? :D
    saskia
    Poziom 38  
    Ptak3124 napisał:
    Mikołaj się zdziwi...

To pewnie pułapka na Mikołaja, aby go złapać jak utknie w kominie. :-)

A tak poważnie, to ktoś pomylił wysokość komina ponad powierzchnię dachu, z wysokością ponad szczyt dachu. :-)

No, ale przynajmniej komin jest elastyczny i ciąg jest zawsze w kierunku "z wiatrem". :-)
    mitsurugi
    Poziom 25  
    I "strażaka" nie trzeba montować dla lepszego ciągu :D
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Może nie odpowiednie miejsce, ale zapytam. Kamienica z piecami. Jak często i jak powinny być czyszczone kominy (kanały kominowe)? Czy mogę się ubiegać o zaświadczenie kiedy przewody kominowe były czyszczone (na jaki przepis się powoływać)?
    Wyczytałem kiedyś, że podobno co najmniej 2 razy w roku. W tym roku nic nie było robione. Dwukrotnie czujnik CO się włączył wtedy gdy u mnie nie paliłem.
    saskia
    Poziom 38  
    MARCIN.SLASK napisał:
    Może nie odpowiednie miejsce, ale zapytam. Kamienica z piecami. Jak często i jak powinny być czyszczone kominy (kanału kominowe)? Czy mogę się ubiegać o zaświadczenie kiedy przewody kominowe były czyszczone? (na jaki przepis się powoływać).
    Wyczytałem kiedyś, że podobno co najmniej 2 razy w roku. W tym roku nic ne było robione. Dwukrotnie czujnik CO się włączył wtedy gdy u mnie nie paliłem.

Nie znam krajowych przepisów, odnośnie kominów, ale czy sprawdziłeś baterie w czujniku, bo wiekszość tak ma że włączają sie same gdy bateria pada dając o tym znać nieco innym sygnałem.
    Wielu po kilkakrotnym zadziałaniu czujki np. dymu, widząc że nic się nie pali wyciąga baterię aby czujka nie piszczała co chwile, zamiast zmienić baterie na nową.
    Może u Ciebie to samo sie dzieje, z tym że tlenku wegla nie sprawdzisz nosem, wiec nie wiesz co naprawdę się dzieje.
  • Pomocny post
    emitop
    Poziom 12  
    ot taka Radosna twórczość instalatorów nstalacja na gaz propan w koleczku reduktor drugiego stopnia
    Piotr77777
    Specjalista - systemy grzewcze
    W Polsce nie do pomyślenia, w innych krajach na porządku dziennym zgodnie z normami, nawet w krajach cywilizowanych.
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    saskia napisał:
    MARCIN.SLASK napisał:
    Może nie odpowiednie miejsce, ale zapytam. Kamienica z piecami. Jak często i jak powinny być czyszczone kominy (kanału kominowe)? Czy mogę się ubiegać o zaświadczenie kiedy przewody kominowe były czyszczone? (na jaki przepis się powoływać).
    Wyczytałem kiedyś, że podobno co najmniej 2 razy w roku. W tym roku nic ne było robione. Dwukrotnie czujnik CO się włączył wtedy gdy u mnie nie paliłem.

Nie znam krajowych przepisów, odnośnie kominów, ale czy sprawdziłeś baterie w czujniku, bo wiekszość tak ma że włączają sie same gdy bateria pada dając o tym znać nieco innym sygnałem.
    Wielu po kilkakrotnym zadziałaniu czujki np. dymu, widząc że nic się nie pali wyciąga baterię aby czujka nie piszczała co chwile, zamiast zmienić baterie na nową.
    Może u Ciebie to samo sie dzieje, z tym że tlenku wegla nie sprawdzisz nosem, wiec nie wiesz co naprawdę się dzieje.

Czujka zasilana z sieci: Gazex DK-22. Kupiona niecały rok temu.
    Chyba dokupię drugi, by mieć pewność. Jutro ma być wizyta kominiarza.
    saskia
    Poziom 38  
    MARCIN.SLASK napisał:
    saskia napisał:
    MARCIN.SLASK napisał:

Czujka zasilana z sieci: Gazex DK-22. Kupiona niecały rok temu.
    Chyba dokupię drugi, by mieć pewność. Jutro ma być wizyta kominiarza.

Te zasilane z sieci też tak maja, gdy podtrzymujace accu wewnetrzne traci pojemność, to czujka jakby wariuje.:-) Ale sygnał powinien być nieco inny.
    Zainstalowałem juz wiele układow z tzw. radiową komunikacja miedzy wszystkimi czujkami w danym domu, gdy jedna zadziala, to wysyła sygnał do pozostałych i robia razem taki wrzask w domu że uszy puchna, a do zestawu jest 1 bateryjny kontroler do wylaczenia alarmu, testowania i lokalizacji źródła.
    Przy takim systemie gdy pada bateria jednego to tylko ten jeden wrzeszczy, ale innym głosem, mniej przeraźliwie. :-)
    Z czujkami CO dobrze jest miec wiecej niż jedna, bo CO to tzw. niewidoczny i cichy zabójca. Dym mozna zauważyć, poczuć, a CO działa niewidocznie.

I jeszcze jedna uwaga, najlepiej na każdym czujniku zaznaczyć date końca gwarancji, po ktorej bateria może już być padnięta i co ułatwi nam rozpoznanie i w porę jej wymianę. Poza tym najlepiej wtedy całą czujkę wymienić na nową.
    Podczas sprzatania dobrze jest przejechac końcówką odkurzacza po kratce went. czujki aby usunąć ewentualne pajaki i pajęczyny, które mogą zablokować-zasłonić, odizolować sensor czujki.
    mitsurugi
    Poziom 25  
    Najlepszy z tego wszystkiego jest ten zawór zwrotny :)
    Brencik
    Poziom 26  
    mitsurugi napisał:
    Najlepszy z tego wszystkiego jest ten zawór zwrotny :)

Żeby się powietrze "nie cofło" do zbiornika...
    Ptak3124
    Poziom 24  
    (...) taka nowość wtedy zagości w terminologii hydraulicznej:
    "Instalacja grzewcza podciśnieniowa".

Ciekawe, czy ten (para)instalator wytłumaczył klientowi, że na wypadek zagotowania wody w układzie grzewczym zadaniem rury z tworzywa sztucznego jest jej pęknięcie, przez co nie dojdzie do wzrostu ciśnienia w instalacji?
    Rysio4001
    Witam.
    Ta rura niestety raczej nie pęknie, a lepiej by było jeśli w takiej sytuacji by pękła.
    Rury PEX/AL/PEX i podobne, po przegrzaniu najczęściej się rozwarstwiają na skutek rozkładu i odparowania kleju pomiędzy warstwami pod wpływem temperatury, i dochodzi do zgniecenia i zaciśnięcia warstwy wewnętrznej tworzywa, i uniedrożnienia rury.
    Już wielokrotnie widziałem takie rury po przegrzaniu (najczęściej w instalacji C.O. z kotłem stałopalnym, po zagotowaniu kotła).
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    junkerp
    Poziom 14  
    Znalezione w internecie Radosna twórczość instalatorów

i kolejny Radosna twórczość instalatorów
    komentarz autorki zdjęcia ...."Pod piecem znajdują się otwierane drzwiczki, umożliwiające dostęp do niego ;)"
  • Pomocny post
    ROBSON33
    Admin grupy AGD
    junkerp napisał:
    Znalezione w internecie

Z własnych doświadczeń:

Typowe zlecenie, normalna pralka do naprawy:

Radosna twórczość instalatorów

Należało zdemontować umywalkę, oczywiście uszczelki wężyków do wymiany :cry: i normalne że nie miałem przy sobie bo to 3/8 :cry: a syfon rozleciał mi się w łapach :cry:a szafka pod umywalką piękności na silikon przyklejona do ściany jak i podłogi :cry: .
    Czy ludzie nie myślą :?:
    Po jasną cholerę tak zabudowywać pralkę :?::cry:
    Nargo
    Poziom 19  
    ROBSON33 napisał:
    Czy ludzie nie myślą :?:

Myślą.

Przecież zawsze można pralkę wyciągnąć górą :)

Kiedyś miałem pacjenta co chciał tak zamontować ekogroszka, że zawleczkę od ślimaka wymieniałoby się już na zewnątrz budynku :D
    Brencik
    Poziom 26  
    Nargo napisał:
    Myślą.

Chyba myślą że myślą :)
    Myślę więc jestem - i zniknął.
    ROBSON33
    Admin grupy AGD
    Nargo napisał:
    Przecież zawsze można pralkę wyciągnąć górą :)

No tak, tylko jak się dobrze przyjrzysz to nad pralką jest piecyk gazowy do wody, to już wolałem tą umywalkę zdemontować :wink:
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
    Za co więcej skasowałeś - za demontaż i ponowny montaż umywalki, czy za naprawę pralki ? ;)
    Piotr77777
    Wydaje mi sie ze demontaż ścianki młotem udarowym szybciej by poszła :)
    ROBSON33
    Admin grupy AGD
    kasprzyk napisał:
    Za co więcej skasowałeś

Fotka mówi sama za siebie, naprawa pralki w normalnych warunkach zajęła by 15/20min, demontaż i ponowny montaż umywalki ~~2,5godz resztę sobie oblicz :wink:
    kkknc
    Poziom 43  
    Jaja to będą jak zepsuje się totalnie i trzeba będzie wymienić na nową. Wpasowując ją w to jedne, jedyne miejsce. :) będzie szukanie oj będzie.