Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radosna twórczość instalatorów

mirrzo 06 Kwi 2012 11:34 816632 3150
  • #661 06 Kwi 2012 11:34
    darek_wp
    Poziom 28  

kidu22 napisał:
    Ja nie wieże że

Wiara niewiele ma tu do rzeczy :-)

• Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #662 23 Maj 2012 22:54
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.
    Co zrobić, jak jest za wysokie ciśnienie z wodociągu?
    Zwykle stosuje się reduktor ciśnienia.
    A tu niespodzianka. Zawór różnicowy baypasowy w roli reduktora ciśnienia:
    Ale to jeszcze nic.
    Spuszczam wodę z filtru odmulacza do kratki w posadzce, a tu nagle wyłączają się główne zabezpieczenia poza tablicą kotłowni. Okazuje się, że w tablicy kotłowni z przed wyłącznika różnicowo-prądowego jest włączony jakiś obwód, bez żadnych zabezpieczeń, który powoduje zwarcie :!:
    Na zdjęciu już ten obwód jest odłączony:
    A to drugi koniec tego kabla, i to co się tam znajduje 8-O
    Studzienka z fachowo zamontowaną i podłączoną pompą :D
    Pozdrawiam.

• #663 24 Maj 2012 07:10
    kidu22
    Poziom 35  

I weź tu wpuść ''fachowca'' do domu. Zaleje , spali a domownicy porażenie prądem będa konać.

• #664 25 Maj 2012 08:59
    Dariusz Goliński
    Poziom 22  

Oj tam, miałem przypadek że klienta kosiarka w ogrodzie przytrzymała jak sobie na kabel najechał. Pojechałem i widzę że różnicówka jest, ale miernik nie był w stanie testu przeprowadzić, po odkręceniu różnicówy okazało się że baran który ją montował założył pod nią ( tak żeby nie było widać ) zworki wejść z wyjściami, zdjąłem zworki i po chwili wiedziałem dlaczego taki myk. Po około 5 minutach zaczęła wyłączać. Wystarczyło jedno pytanie do klienta, "czy ma pan gniazdko w ogrodzie - mam - a gdzie ? - pod donicą " wystarczyło donicę podnieść i zaizolować nieużywane gniazdo.

• Pomocny post
    #665 27 Maj 2012 18:45
    ol_an

Prosty sposób na podłączenie dwóch podgrzewaczy w łazience bez komina.
    Budynek wielorodzinny, a to mieszkanie w tym budynku zamieszkują dwie rodziny. To tłumaczy ilość podgrzewaczy.

• Sklep HeluKabel
  • #666 27 Maj 2012 19:43
    Plumpi

ol_an napisał:
    Prosty sposób na podłączenie dwóch podgrzewaczy w łazience bez komina.
    Budynek wielorodzinny, a to mieszkanie w tym budynku zamieszkują dwie rodziny. To tłumaczy ilość podgrzewaczy.

Ale przynajmniej jest wentylacja :)

• #668 27 Maj 2012 21:32
    Rysio4001

Witam.

Plumpi napisał:
    Ale przynajmniej jest wentylacja :)

Tak - ale spalinowa. :cry:
    Tu, to odprowadzenie spalin, jest prawdopodobnie podłączone do tego kanału wentylacyjnego z kratką wentylacyjną.

Czasem tak myślę, że te "lepiuły" budują takie komory gazowe, bomby, i.t.p. z opóźnionym zapłonem, i nie ma na nich bata (rzadko się zdarza żeby odpowiadali za swoje czyny), a my jak byśmy zrobili takie coś, to zaraz prokurator na d...
    Że też ci "fachmany" nawet sobie nie zdają sprawy, jakie stwarzają zagrożenie, a jak serwisant odmawia uruchomienia lub usługi z powodu nieprawidłowości stwarzających zagrożenie, to potrafią jeszcze powiedzieć:
    "Co to wy wszyscy pie.... , nie pie.... tylko podpisuj gwarancję i sp.... , a jak nie chcesz to sp.... , a ja go sam odpalę bez waszej łaski."
    Już nie jeden pseudo instalator tak mi powiedział, i innym kolegom z serwisu, jak mu odmówiliśmy uruchomienia urządzenia zamontowanego nie zgodnie z przepisami i zagrażającego zdrowiu i życiu.
    Pozdrawiam.

• #669 27 Maj 2012 21:39
    Brencik
    Poziom 26  

Rysio4001 napisał:
    Już nie jeden pseudo instalator tak mi powiedział, i innym kolegom z serwisu, jak mu odmówiliśmy uruchomienia urządzenia zamontowanego nie zgodnie z przepisami i zagrażającego zdrowiu i życiu.
    Pozdrawiam.

Wezwać od razu INB, Straż Pożarną, POlicje itp.

• #670 27 Maj 2012 22:57
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Najgorsze jest to, że taki delikwent wyrabia wśród potencjalnych klientów fałszywą opinię o Tobie (o Nas) rozgłaszając wszędzie jacy to jesteśmy służbowi, wynieśli, czy celowo naciągamy na droższe rozwiązania, bo przecież on zrobił już tak nie raz i działa do dzisiaj, a my coś wymyślamy.

• #671 28 Maj 2012 09:57
    kidu22
    Poziom 35  

Rysio4001 napisał:
    jak mu odmówiliśmy uruchomienia urządzenia zamontowanego nie zgodnie z przepisami i zagrażającego zdrowiu i życiu.

Z gazem i spalinami nie ma żartów.
    Ale Psuje patrzą tylko jak wyciągnąć kaskę ,iść na łatwizne, tak jest nie tylko wśród instalatorów ogrzewań. Elektrycy ,mechanicy, budowlańcy............

• #672 28 Maj 2012 10:52
    pawel_i
    Poziom 20  

Mam takich kilku instalatorów którzy zawsze mówią "... ty to zawsze stwarzasz problemy, przecież będzie działać ... "
    Ale wielu liczy sie z moim zdaniem i wiedzą że to ich i mój święty spokój jak poprawią drobne najczęściej błędy.
    Ale zdarzają się kwiatki:
    - kocioł turbo podłączony wylot spalin i zasys powietrza RAZEM do jednej rury 130 i instalator się dziwi że nie uruchomię,
    - kocioł jednofunkcyjny przygotowany do uruchomienia ale ma usterkę ( tak twierdzi instalator ) leci z ZB kotła, a czemu bo woda zimna podłączona tak jak do kotła dwufunkcyjnego czyli na zasilanie wężownicy zasobnika, a zasobnika nie ma bo miał być kocioł dwufunkcyjny,
    - kocioł przygotowany do uruchomienia, instalator podłączył dodatkowo regulator CZASOWY, ale nie sprawdził kotła bo wywala bezpiecznik w szafie elektrycznej, jak zobaczyłem jaki regulator podłączył to był ubaw, czasówka taka z gniazdkiem do sterowania urządzeń 230V w nią wtyczka i to podłączone na zaciśki termostatu pokojowego, oczywiście instalator nie rozumiał czemu ma zapłacić za płytę główną ( nie było co zbierać z płyty ) bo przecież podłączył zgodnie ze schematem....

Wiele taki przypadków było przez 13 lat pracy ale coraz ciekawsze kwiatki niestety się zdarzają.

• Pomocny post
    #674 31 Maj 2012 18:07
    sebacino
    Poziom 11  

bo komin nie ciągnie :D

Dodano po 3 [minuty]:

Ciekawe zakończenie wylotu komina spalinowego od kotła c.o. gazowego :)

Moderowany przez mrhari:

Poprawiłem

• Pomocny post
    #675 05 Cze 2012 23:43
    Rysio4001

Witam.
    Podczas rozgrzewania się kotła, bardzo przyrasta ciśnienie, i zaczyna cieknąć z zaworu bezpieczeństwa.
    Diagnoza - brak powietrza w naczyniu przeponowym - trzeba napompować.
    I tu zaczynają się schody:
    Trudny dostęp, ponadto naczynie oparte na wentylu.
    Naczynia wymontować też nie można - instalator skręcił bez śrubunkuw, i zlutował.

A tu mamy rozdzielny system spalinowy:
    Pozdrawiam.

• #676 06 Cze 2012 14:07
    1131673
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #677 06 Cze 2012 22:56
    Rysio4001

Witam.

Walker29 napisał:
    Fakt umieszczenia tego naczynia takim miejscu nie robi w tym przypadku problemu bo to naczynie c.w.u.
    Naczynie na instalacji c.o. masz na pierwszym zdjęciu w tle(czerwone).

Tam nie ma czerwonego naczynia. Ten kocioł ma zasobnik C.W.U. na dole, ale jest nie czynny (nie jest podłączony). Natomiast to białe naczynie jest produkowane z przeznaczeniem do C.W.U. , jednak tu jest podłączone do układu C.O. , widać to na trzecim zdjęciu. Tak przy okazji, naczynie C.W.U. też należy kontrolować, i uzupełniać. Brak gazu w naczyniu C.W.U. również objawia się wyciekiem wody z zaworu bezpieczeństwa (tyle że zaworu dla wody C.W.U.) podczas podgrzewu zasobnika.
    Poniżej jeszcze dwa zdjęcia:

I kolejny przypadek, fachowo zmontowanego komina koncentrycznego, na kotle turbo:
    W szachcie wkład ceramiczny. Uszczelka podwiązana drutem "zajęcza warga".
    Dodatkowo rura spalinowa z kotła za krótka, i nie wchodzi w uszczelkę wkładu ceramicznego (widać ślady odbite na uszczelce, oraz brak śladu po uszczelce na rurze).
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #678 15 Cze 2012 11:18
    sebacino
    Poziom 11  

Ciekawi mnie jak przyjdzie kominiarz to jak otworzy te dzrzwiczki w kominie za tą rurą :)

• #679 16 Cze 2012 00:47
    saskia
    Poziom 38  

Bedzie pewnie musial zajzec od drugiej strony. :-)
    Ale moze uda mu sie przecisnac.
    Jak bedzie nowoczesny kominiarz to uzyje kamery inspekcyjnej.

Dodano po 1 [minuty]:

A tak przy okazji, to te kamery to swietna sprawa, mozna zajrzec gleboko do silnika przez korek spustowy oleju, lub zlokalizowac np. przeciek w trudno dostepnym miejscu bez np zrywania calej posadzki czy tez innej zabudowy na turach.

• Pomocny post
    #680 16 Cze 2012 16:57
    ol_an

jakoś będzie działać
    element uszkodzony na wszelki wypadek pozostał w kotle
    ale i ten nowy też nieźle przypieczony.

• Pomocny post
    #681 27 Cze 2012 20:51
    DjLobes
    Poziom 12  

Pierwsza zachwycająca rzecz to wystający z pod stołu zawór RTL;/ Bardzo prymitywny sposób zasilania ogrzewania podłogowego no i już niewidoczne połączenie głównego zasilania w wodę całego mieszkania złączkami skrętnymi z PE na pexa.

Optymistyczna reklama uslug..

• Pomocny post
    #682 05 Lip 2012 20:12
    -west

Nie mogłem się powstrzymać. Sorry Mirzzo

• #683 05 Lip 2012 22:38
    Brencik
    Poziom 26  

Eee co się dziwić hydraulikom. "Elektronicy" są niewiele lepsi. Widziałem płytki drukowane składające się z kilkunastu elementów zaprojektowane w sposób jaki nie śnił się nawet filozofom. Wzajemne rozmieszczenie elementów, odstępy, prowadzenie ścieżek itp. stanowiło zagadkę dla najjaśniejszych umysłów.

• Pomocny post
    #684 06 Lip 2012 17:38
    ol_an

Grunt to solidnie zabudować. Tak, żeby serwisant trochę się spocił jak to zobaczy. O podłączeniu elektrycznym tego kotła (Aristona) nie będą pisał więcej ponad to, że na żółtozielonym była faza. Radosna twórczość instalatorów

• Pomocny post
    #685 06 Lip 2012 19:27
    pawel_i
    Poziom 20  

To a propos zabudowywania urządzeń - pani narzekała że od dwóch lat się męczy bo urządzenie wyłącza się wypływem spalin....

• #687 13 Lip 2012 22:31
    -west

"Z deszczu pod rynnę" nabiera nowego znaczenia. Rewelacja

• #688 14 Lip 2012 01:46
    saskia
    Poziom 38  

Szczescie maja lokatorzy ze ci fahofcy robili tylko rynny, gorzej by bylo gdyby robili kanalizacje. :-)

• #689 14 Lip 2012 22:28
    Tremolo
    Poziom 43  

Coś jakby powiedzieć, jeśli ptak komuś narobił: dobrze, że krowy nie fruwają.

Z drugiej strony projekt budynku powinien zakładać w tym miejscu jakiś daszek. A rynniarze powinni zrobić zakręt...

• #690 15 Lip 2012 20:14
    krisi3
    Poziom 20  

-west napisał:
    Nie mogłem się powstrzymać. Sorry Mirzzo

ktoś zrobił drzewo genealogiczne fajny pomysł aż strach bierze jak trzeba będzie się do korzenia dostać.