Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit - iplus simdata wystarczy?

04 Kwi 2009 10:08 3473 7
 • Poziom 10  
  Witam,

  Zdalny pulpit na moim nowym mieszkaniu spędza mi sen z powiek...
  Provider nic nie może zmienić i przez jego usługę nie mogę skorzystać z zdalnego pulpitu - trudno pogodziłem się z tym - ale są sytuacje kiedy potrzebuje wejść choć na chwilę aby sprawdzić logi czy zmienić ustawienia.
  I tu pojawia się moje pytanie: czy na tą potrzebę wystarczy mi internet z iPlus simdata? Jeżeli chodzi o telefon to spełnia wszytskie wymagania.
  Najbardziej zależy mi na wiadomości jaki trasfer jest generowany przez zdalny pulpit, żeby znów nie pakować się w zbędne koszta z transferem w simdacie.

  Jeżeli nie to jakie rozwiązanie polecacie? (byle nie zakup iPlusa na abonament (czy też usług pokrewnych oferowanych w innych sieciach). Odrazu dodam, że zmiana providera nie wchodzi gre - lojalka ;(.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 21  
  Simdata ma zmienny adres IP. Jest to adres z puli adresów prywatnych. Osiągniesz to samo co Internet w chwili obecnej posiadany. Zastanów się nad siecią Hamachi.
 • Poziom 10  
  Komputer z którym nie mogę się połączyć to serwer w firmie - Hamachi nie wchodzi w grę...

  BTW: Dostep mobilny do Internetu ponoć pozwala na wszystko i iPlusem (tyle że w firmie mobilni pracownicy mają spory transfer) zwykłym można się podłączyć przez zdalny.

  Pytanie jakie zdalny pulpit genereuje transfery i czy mi do sprawdzania logów wstarczy iPlus simdata?
 • Poziom 21  
  Troszeczkę się zakręciłem.
  Jeżeli dobrze zrozumiałem to posiadasz w firmie serwer do którego chcesz się dostać z domu. Jaki problem zrobić przekierowanie portów za routerze w firmie na zewnątrz. W takiej sytuacji nie ma wpływu jaki masz Internet w domu.
  Jeżeli chodzi o Iplusa to wykorzystuję go w celach podobnych to Twoich. Dla terminala ssh i Linux’a to prędkość jest wystarczająca. Problemem jest komunikacja graficzna, niekiedy trzeba poczekać za odświerzeniem obrazu. Mówię tutaj o transmisju GPRS gdzie jest wszędzie dostępna. Jeżeli chodzi o transmisje EDGE, HDSPA i UMTS to wszystko dział bez problemów. Dostepnośc rodzaju transmisji zależy od lokalizacji miejscowości. Możesz iść do salonu lub punktu Plusa i zobaczyć jak to działa. W większości punktów są komputery z prezentacja IPlusa a konfiguracja zdalnego dostępu to tylko wpisanie adresu IP.
  Mój modem to Huawei E169 . Pracuje terminalowo na Linux, Radmie, Windows 2003 Serwer .
  Pozdrawiam
 • Poziom 23  
  co takiego twój provider blokuje że nie masz dostępu do pulpitu w pracy ?
 • Poziom 10  
  Chodzi o adres IP. Mam adres z puli adresów prywatnych tzn.: 10.X.X.X.
  Dodam że dziś wczoraj w pracy został zakupiony iPlus dla mobilnego pracownika i wszystko działa

  Chyba to będzie najlepsze rozwiązanie.
 • Poziom 34  
  To nie możesz pogadać z Adminem sieci z której masz internet by pod Twój adres prywatny zrobił przekierowanie z jakiegoś wolnego zewnętrznego adresu IP?
 • Poziom 10  
  Ale zdalny pulpit do jakiego systemu?