Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit - iplus simdata wystarczy?

mazycool 04 Kwi 2009 10:08 3299 7
  • #1 04 Kwi 2009 10:08
    mazycool
    Poziom 9  

Witam,

Zdalny pulpit na moim nowym mieszkaniu spędza mi sen z powiek...
    Provider nic nie może zmienić i przez jego usługę nie mogę skorzystać z zdalnego pulpitu - trudno pogodziłem się z tym - ale są sytuacje kiedy potrzebuje wejść choć na chwilę aby sprawdzić logi czy zmienić ustawienia.
    I tu pojawia się moje pytanie: czy na tą potrzebę wystarczy mi internet z iPlus simdata? Jeżeli chodzi o telefon to spełnia wszytskie wymagania.
    Najbardziej zależy mi na wiadomości jaki trasfer jest generowany przez zdalny pulpit, żeby znów nie pakować się w zbędne koszta z transferem w simdacie.

Jeżeli nie to jakie rozwiązanie polecacie? (byle nie zakup iPlusa na abonament (czy też usług pokrewnych oferowanych w innych sieciach). Odrazu dodam, że zmiana providera nie wchodzi gre - lojalka ;(.

0 7
  • Servizza
  • #2 04 Kwi 2009 11:07
    jaroslawk
    Poziom 21  

Simdata ma zmienny adres IP. Jest to adres z puli adresów prywatnych. Osiągniesz to samo co Internet w chwili obecnej posiadany. Zastanów się nad siecią Hamachi.

0
  • Servizza
  • #3 04 Kwi 2009 11:32
    mazycool
    Poziom 9  

Komputer z którym nie mogę się połączyć to serwer w firmie - Hamachi nie wchodzi w grę...

BTW: Dostep mobilny do Internetu ponoć pozwala na wszystko i iPlusem (tyle że w firmie mobilni pracownicy mają spory transfer) zwykłym można się podłączyć przez zdalny.

Pytanie jakie zdalny pulpit genereuje transfery i czy mi do sprawdzania logów wstarczy iPlus simdata?

0
  • #4 04 Kwi 2009 21:57
    jaroslawk
    Poziom 21  

Troszeczkę się zakręciłem.
    Jeżeli dobrze zrozumiałem to posiadasz w firmie serwer do którego chcesz się dostać z domu. Jaki problem zrobić przekierowanie portów za routerze w firmie na zewnątrz. W takiej sytuacji nie ma wpływu jaki masz Internet w domu.
    Jeżeli chodzi o Iplusa to wykorzystuję go w celach podobnych to Twoich. Dla terminala ssh i Linux’a to prędkość jest wystarczająca. Problemem jest komunikacja graficzna, niekiedy trzeba poczekać za odświerzeniem obrazu. Mówię tutaj o transmisju GPRS gdzie jest wszędzie dostępna. Jeżeli chodzi o transmisje EDGE, HDSPA i UMTS to wszystko dział bez problemów. Dostepnośc rodzaju transmisji zależy od lokalizacji miejscowości. Możesz iść do salonu lub punktu Plusa i zobaczyć jak to działa. W większości punktów są komputery z prezentacja IPlusa a konfiguracja zdalnego dostępu to tylko wpisanie adresu IP.
    Mój modem to Huawei E169 . Pracuje terminalowo na Linux, Radmie, Windows 2003 Serwer .
    Pozdrawiam

0
  • #5 05 Kwi 2009 20:28
    abdenagof
    Poziom 23  

co takiego twój provider blokuje że nie masz dostępu do pulpitu w pracy ?

0
  • #6 08 Kwi 2009 08:23
    mazycool
    Poziom 9  

Chodzi o adres IP. Mam adres z puli adresów prywatnych tzn.: 10.X.X.X.
    Dodam że dziś wczoraj w pracy został zakupiony iPlus dla mobilnego pracownika i wszystko działa

Chyba to będzie najlepsze rozwiązanie.

0
  • #7 12 Kwi 2009 00:15
    mpn103
    Poziom 34  

To nie możesz pogadać z Adminem sieci z której masz internet by pod Twój adres prywatny zrobił przekierowanie z jakiegoś wolnego zewnętrznego adresu IP?

0
  • #8 12 Kwi 2009 00:17
    lukas_xplowd
    Poziom 10  

Ale zdalny pulpit do jakiego systemu?

0