Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa B - problem z temperaturą oleju w automacie

04 Kwi 2009 10:38 3845 8
  • Poziom 2  
    Mam ogromny problem posiadam corse B 1996r. automat i od jakiego czasu kontrolka zaczyna wskazuwać usterkę techniczną automatycznej skrzyni biegów po podłączeniu pod komputer i wejscie w pamieć błędów błedów nie ma jedynie diagnozując skrzynie zauważyłem wysokie skoki temperatury oleju w skrzynie w jednym momencie 83 stopinie celciusza a za dwie sekundy -45 stopni celciusza i tak w kółko.

Pomóżcie bo nie wiem co zrobic wszystkie przewody elektryczne posprawdzane sa oki olej w skrzyni czysty bez opiłków takze nie weim co robic

z góry dziekuje
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    z tego co widać najprawdopodobniej czujnik temperatury padł zajrzyj do książki serwisowej gdzie jest i czy dasz rade go sam wymienić
  • Poziom 2  
    dzieki sprobuje zobaczym,y czy pomoze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Wygląda jak problem w złączu przy skrzyni.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    tempertura wtedy skakala gdy kontrolka wskazywala usterkę techniczną a potem juz cały czas niezaleznie czy kontrolka uterek technicznych migala. Po sprawczeniu elektryki temperatura przestala skakac ale po jakims czasie kontrolka wskazala usterke techniczna i temperatua znoua skacze. Po podłączeniu pod kompa wskazania 82`C z za chwile -45`C i tak wkoło
  • Poziom 2  
    przerwy nie ma styki sprawdzone a mimo to temperatura skaczej jak głupia
  • Poziom 1  
    witam, ja mam podobny problem z migająca kontrolką od usterki w skrzyni biegow w corsie tyle ze u mnie pojawia sie tylko w momencie obnizenia temperatury otoczenia głownie przy cofaniu a zimą w kazdym mozliwym momencie. Towazyszy temu rowniez zapalanie sie od czasu do czasu kontrolki usterki silnika ktora gasnie po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu silnika. Mechanik sprawdzal silnik i wszystko ok. Jaka moze być przyczyna? Mozecie polecic miejsce w Warszawie gdzie moge sie z tym zglosic oprocz serwisu opla?