Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wspomaganie Skoda Fabia 1.4 16V 2001rok

radek elias 04 Apr 2009 11:51 4394 5
lampy.pl
    radek elias
    Level 2  
    PROSZE O POMOC
    mam skode fabie 1.4 16v 2001r
    problem polega na tym ze przy ruchu kierownica przygasaja swiatla i oswietlenie wewnetrzne, czujnik skretu zalozony nowy,przed wymiana czujnika swiatla czasem migaly podczas jazdy wiazka elektryczna byla rowniez wymieniona 3 lata temu(udokumentowana)
  • lampy.pl
    Michu10
    Level 32  
    Zrobić diagnostykę czujnika , a światła przygasają na postoju czy w czasie jazdy po wymianie?
  • lampy.pl
    radek elias
    Level 2  
    przepraszam moze nie dokładnie opisałem mój problem
    po wymianie czujnika samoczynnie swiatła nie przygasają (nie pulsuja).
    Światła przygasają przy ruchu kierownicą, szczególnie to widać gdy samochód stoi, lub w czasie jazdy z małą prędkością
    wadi2000
    Level 12  
    Witam!
    Czy to nie są aby objawy zwarcia któregoś z przewodów zasilających z masą? Poza wspomaganiem.
    Nigdy nie naprawiałem wspomagania elektrycznego. Czy można go odłączyć i wykonać próbę z odłączonym wspomaganiem? Rejestruje błędy wówczas?
    bajergdynia
    Level 16  
    W autach z elektryczno-hydraulicznym wspomaganiem Ibiza/Polo/Fabia przygasanie światel przy kręceniu kierownicą to norma. I nic na to nie poradzisz. Taki urok.
    Domyślam się że: wspomaganie nie dzialalo tak jak powinno, zmienileś czujnik obrotów kierownicy, wspomaganie zaczęlo pracować a przy okazji zaczęly przygasać światla? Popraw mnie jeśli sie mylę. Ale jeśli jest tak jak napisalem to wszysko jest ok. Jedyne co możesz jeszcze sprawdzić to napięcie przy pracującym silniku (nieco ponad 14V).
    radek elias
    Level 2  
    przede wszystkim dziękuje za zainteresowanie moim problemem.
    -przewodów nie sprawdzałem, oczywiscie sprawdze.Co do odłączenia pompy-wyciągnołem wtyczke w pompie od czujnika.Wspomaganie działało, jedak trochę słabiej z jednakową siłą niezależnie od prędkości jazdy, najgorzej było kręcić kierownicą na postoju ale wtedy światła nie przygasały (lampka od wspomagania na tablicy oczywiście świeciła).Czujnik wymieniłem ponieważ podczas jazdy,czasami pulsowało mi oświetlenie zewn. i wewn,