Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vipp Vapor jak zrobić kontrolkę ładowania akumulatora?

04 Kwi 2009 12:51 8657 8
 • Poziom 21  
  Witam!

  Posiadam skuter marki zipp vapor i muszę zrobić sobie kontrolkę ładowania akumulatora ale nie wiem jak to zrobić :cry: W skuterze jest instalacja 12V.Kontrolka ma działać tak jak w samochodzie.Proszę o pomoc.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 14  
  Jeśli skuter ma akumulator to z bieguna,,+"<na wyjściu ze stacyjki> podłączasz 1 przewód do żarówki(oczywiście małej żaróweczki1,5W), problem z drugim polega na tym że musisz znaleźć na prądnicy punkt, w którym pojawi się napięcie po odpaleniu silnika. W samochodzie alternator ma taki punkt oznaczony jako D+ ( jest to kontrola napięcia dla stabilizatora napięcia). Nie wiem co tam masz w tym skuterze, musisz wziąć miernik i pomieżyć, gdzie napięcie jest na wyłączonym silniku, a gdzie sie pojawia, po rozruchu.
  Pozdrawiam
 • Poziom 21  
  Ale kontrolka ta powinna świecić gdy alternator nie ładuje akumulatora.
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  widzisz zabawa polega na tym że jeśli nie ma ładowania, to prąd biegnie przez żarówkę od strony akumulatora i żarówka świeci zamykajać obwód przez alternator czy pradnicę, podczas ładowania żarówka dostaje z 2 strony taki sam potęciał nie świeci.
 • Poziom 21  
  A jakbym połączył żarówkę szeregowo na przewodzie od alternatora do akumulatora to by działało prawidłowo?
 • Pomocny post
  Moderator Samochody
  Tam nie ma alternatora, do którego można było by się podpiąć pod D+. Jedyne wyjście, to układ w stylu wtykanych w samochodową zapalniczkę wskaźników ładowania z 3 diodami led
 • Poziom 21  
  A w jaki sposób można wykonać taki układ kolego carrot?chodzi mi o schemat