Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ikon na pulpicie i paska startu Mysz i klaw. nie działa

04 Kwi 2009 13:22 12163 16
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam od koleżanki dysk twardy z systemem XP pro
    Na moim komputerze jest ten sam problem co uniej więc to wina tylko dysku.
    Po włączeniu komputera gdy sie ładuje system wyskakuje na niebieskim tle kursor i nie da się nim ruszać.
    Gdy system już się załaduje na pulpicie jest tylko tapeta i nieruchomy kursor. Klawiatura też nie odpowiada, więc nie wcisne Alt+Ctrl+Delete aby co kolwiek sprawdzic.
    System z trybu awaryjnego i z dobrej ostatniej konfiguracji też normalnie nie ruszy.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    1. Chkdsk /p /r z konsoli odzyskiwania.
    2. Podmiana rejestru - http://support.microsoft.com/kb/307545/pl .
    3. Nakładka (naprawa przez reinstalację).

I tak jest w odpowiedzi więcej konkretów niż w Twoim poscie, w którym brakuje praktycznie wszystkiego z tej: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1220654.html wyliczanki.

• Poziom 43  
    Po pierwsze to jak masz możliwość podepnij ten dysk pod innego PC i przeskanuj na obecność robactwa oraz skopiuj cenniejsze dane. Wszelkie późniejsze operacje na dysku mogą się skończyć ich utratą.
  • Poziom 14  
    w pierwszej kolejności wszystko skopiowałem, a potem skanowałem antywirusem

Dodano po 6 [minuty]:

a czy ktoś wie jak zainstalować nowy system tak aby nie skasowało sie to co juz na nim jest (programy itp). Płyty nie uruchomie na działającym systemie, więc jest tylko opcja startu po załadowaniu się BIOS'u
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jeśli na tym dysku są jakieś inne partycje to można porostu spróbować zainstalować system właśnie na niej, choćby w celu zgrania potrzebnych danych.
    O ile jest inna partycja.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kombinujecie. Po pierwsze to uszkodzony jest explorer.exe i od niego powinno się zacząć.
    Więc odpalasz system, wciskasz alt+ctrl+del i w menedżerze urządzeń uruchamiasz nowe zadanie explorer.exe.
    Jak się załaduje to w start uruchom robisz expand:
    Code:
    expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

X to litera napędu CD, w którym będzie płytka z windowsem.
    Jak to nie pomoże to uruchamiasz instalator z płytki i wybierasz napraw istniejącą instalację systemu windows.
    To naprawi system nie kasując twoich ustawień osobistych czy zawartości partycji systemowej.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Kolega napisał wyżej, ze klawiatura mu nie działa, więc ctr+alt+del raczej odpada. Ja bym to zrobił podpinając dysk jako master pod komputer i płyte cd z xp odpalił jako boot i tam wziął opcje naprawy systemu. Można spróbować w ten sposób.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Tyle, że nie działa w systemie, a w konsoli nie sprawdzał.
    Mery84 - mam wrażenie, że to nie będzie takie proste (choć nie miałbym nic przeciw myleniu się), stąd wskazanie na chkdsk jako początek "zabawy".

Jeszcze uzupełnienie dotyczące naprawy, o której napisałeś, a i Autor o nią - bezstratność programów - pytał. Tę opcję wybiera się przez "R" na ekranie instalatora po zatwierdzeniu licencji ( pierwsze "R" dotyczy konsoli).
  • Poziom 14  
    Pierdoła z Gądek napisał:

Zrobiłem to ale niestety tylko cześć pierwszą, bo część druga powinna być jak się system wczyta, a teraz się on załaduje i mam czarne tło (a wcześniej chociaż ta tapeta była)

Da dysku są 3 partycje.
    1 mi nie działa na innym systemie bo chce ją sformatować (ok 40gb)
    2 jest to wolna przestrzeń nie utworzona ok 900MB
    3 jest to partycja gdzie jest system i wynika z tego że jest to koniec dysku (ok 40GB)
  • Poziom 23  
    To spróbuj zrobić naprawe, jak napisał kolega wyżej poprzez włączenie komputera z rozruchem CD z systemem i wtedy przez "R" naprawić system.

• Poziom 43  
    Cytat:
    Zrobiłem to ale niestety tylko cześć pierwszą, bo część druga powinna być jak się system wczyta, a teraz się on załaduje i mam czarne tło (a wcześniej chociaż ta tapeta była)

Wiem, że jestem laikiem, ale... kompletnie nie rozumiem co zrobiłeś i na czym sie zatrzymałeś - konsola nie ma nic wspólnego z wczytaniem systemu - no może tyle, że "sięga się" z niej do tego co na dysku jest.
  • Poziom 14  
    Wpisałem te komendy w konsoli co jest tam opisane, wpisałem "exit" co miało oznaczać wyście z konsoli. Czyli zakończyłem pierwszą część z opisu, a cześć druga powinna być już dostępna z pasku startu, ale system się nie wczytuje tzw gdy powinno wszystko wyskoczyć z pulpitu jest tylko czarne tło
  • Poziom 17  
    Witam

Ustalmy coś "palo".

1. Jeżeli miałeś na początku tapetę a teraz nie stety masz czarne tło
    to nic się tak naprawdę nie zmieniło. Jesteś dalej w punkcie w którym byłeś.

2. Opisz dokładnie lub postaraj się ułatwić nam i sobie życie
    Nie mamy służb specjalnych pod ręką, która ciebie obserwowała przez ost. 24 godziny :

- a - co zrobiła przed tym co się stało z systemem(wgrywanie czegoś, mieszanie w systemie, czy może coś innego), im więcej podasz szczegółów tym szybciej uzyskasz odpowiedź

Drogi Kolego:

Pierdoła z Gądek napisał:
    1. Chkdsk /p /r z konsoli odzyskiwania.
    2. Podmiana rejestru - http://support.microsoft.com/kb/307545/pl .
    3. Nakładka (naprawa przez reinstalację).

I tak jest w odpowiedzi więcej konkretów niż w Twoim poscie, w którym brakuje praktycznie wszystkiego z tej: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1220654.html wyliczanki.

Po :
    1.Chkdsk - to Scandisck na XP prezentujący status plików na twardym dysku lub dyskietki, umie ponadto sprawdzić powierzchnię twardego dysku pod kątem fizycznych uszkodzeń sektorów

Więc nie wiem po co proponujesz scan dysku jeżeli problem dotyczy czego innego.

2. Podmiana rejestru- A co to ci pomoże jeżeli rejestr być może nie jest uszkodzony ? a wszystko wskazuje że rejestr nic do tego nie ma

3. Nakładka (naprawa przez reinstalację) - a tu to trafiłeś w dziesiątkę ;]

A teraz Po kolei co masz zrobić:

1. Lokalizacja problemu :

Wszystkie objawy wskazują na Explorer Windows (Tak jak wspomniał "Mery84")
    i pod to ja też się podpisuje

Jednak jak napisałeś:

Mery84 napisał:

Więc odpalasz system, wciskasz alt+ctrl+del i w menedżerze urządzeń uruchamiasz nowe zadanie explorer.exe.

Moim osobistym zdaniem nie pomoże w tej sytuacji

2.Przyczyna tego błędu.

- A -Ściągnięcie zainfekowanego pliku

- B -Nieprawidłowe zamknięcie systemu

- C -Szkodliwe oprogramowanie

TU opisze co powinno pomoc jeżeli znasz lub potrafisz skojarzyć co zrobiłeś przed tym incydentem.

- A -
    To mi dosyć podpada powiem szczerze twój dysk zachowuje sie tak samo jak koleżanki , wirus by pasował w to miejsce idealnie.

Czynności do wykonania:

1. Jeżeli masz możliwość podłączyć dysk u kogoś kto ma kieszeń zrób to i przeskanuj całą partycje systemową (standardowo jest to partycja : C ).
    Jeżeli znajomy(a) nie ma kieszeni to podłącz dysk do kompa jako
    ! SLAVE ! ( MODE-TRYB PRACY DYSKU)

2.Masz wirusa ? tak no to już jest z górki kopiujesz wszelkie dane oprócz partycji systemowej, usuwasz wirusa antywirem

3.Robisz Repair (Napraw) podczas uruchomienia systemu windows botowaną płytą windows.

tu jest link jak to zrobić http://support.microsoft.com/kb/315341/pl

- B - i - C - (sposób nie pasuje do twojego problemu jednak spróbuj)

Tutaj to prosto pójdzie

Objawy brak ikon, wyświetla się sama tapetka , brak menu dokładniej puste okno i jedynie myszka ;/ wiec tu robimy tak jak się uda to (CTRL+ALT+DEL) ale ty mówiłeś że ci nie działa spróbuj w Safe Mode (CTRL+ALT+DEL) jak się uda odpalasz regedit i lecisz do tego miejsca

Code:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\
    Image File Execution Options\explorer.exe

W rejestrze usuwasz tam odpowiedni klucz i papa ;] restart i finito

PS. Tak na przyszłość moja rada to kupić dysk twardy o większej pojemności lub po prostu dać XP 20 GB i tylko mieć na tej partycji XP nic innego a system śmiga o wiele szybciej i pewniejsze ze dane na pozostałych partycjach pozostaną tak czy siak.

Pozdr. Siles
  • Poziom 23  
    Chyba troche źle zrozumiałeś kolege palo

Cytat:
    Mam od koleżanki dysk twardy z systemem XP pro
    Na moim komputerze jest ten sam problem co uniej więc to wina tylko dysku.

Tu raczej chodzi o to, ze wziął koleżanki dysk do siebie i u niego był ten sam problem z tym dyskiem, a nie że jego dysk sie tak samo zachowuje jak koleżanki. Następnym razem czytaj uważniej.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Zacznijmy od tego, że musisz to robić na tym komputerze z którego pochodzi dysk, chyba że Twój komputer ma identyczną konfigurację sprzętową, w przeciwnym razie nawet sprawny XP by nie ruszył.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    "Kodi14"

B.Dziękuję za spostrzeżenie ;] i poprawienie mojego błędu, gdy człowieka dopadnie zmęczenie po pracy czasami z lekka traci możliwość skupienia się.

Jednak to i tak nie zmienia rzeczy stanu dysk tak czy siak jest SPRAWNY w 100% bo już kiedyś spotkałem się z takim czymś...

"palo"

spróbuj wykonać to co opisałem powyżej, miejmy nadzieję że koszmar koleżanki się skończy.

PS. Zgadzam się z "tzok"

Pozdr. Siles
  • Poziom 14  
    Troszkę się teraz będę musiał rozpisać :D
    Jak pisałem powyżej w postach skanowałem dysk (tylko dobrą partycje E gdzie był windows) z poziomu innego windowsa. Skanowałem to antywirusem online dostępnym na stronie: http://www.mks.com.pl/skaner/ Wtedy wykrył mi jednego wirusa który został przezemnie odrazu usunięty.
    Uruchomiłem na tym dysku Linux LiveCD (dla mniej wtajemniczonych Linux który nie wymaga instalacji bo działa z płyty) w moim przypadku był to: Xubuntu 7.10 i386. Dzięki temu miałem na tym dysku działający system który bez problemowo widzi partycje NTFS z windowsa, oczywiście partycja która domagała się formatowania z poziomu innego windowsa w Live Linux działa normalnie i mogłem z niej przekopiować dane na mój dysk.
    Przeglądając zawartość systemu był on poważnie uszkodzony i troche w nim brakowało plików, pozatym miał troche plików które potworzył sobie sam i przez to już całkowicie sie sypnął.
    Następnie zainstalowałem system na system (windows na windows) ale system bardzo mulił. Pisząc po wyżej jak zainstalować system na sytem miałem na myśli aby zrobić to tak by sterowniki i programy zainstalowane pozostały nie naruszony. Jak typowo zrobić nakładke to ja wiem.
    Przy kopiowaniu danych mój antywirus Avast :P wykrył na tym dysku pare wirusów w plikach TEMP, aktywowało się to dopiero gdy było kopiowane, a wcześniej nie wykryło.
    Mając skopiowane wszystkie dane z dysku postanowiłem go całego sformatować. Wiem że najprościej zrobić formata niż naprawiać system, ale ja chciałem go najpierw naprawić bo umnie formatowanie to tylko w ostateczności. Ale widząc te dziwne rozmiary partycji i windows na dysku E, domyślam się ze było już coś kiedyś kopane. Poza tym jak każdy wie naprawiany system, czy nakładka na system długo nie wytrzymie.

Oczywiście "tzok" prawidłowo zwrócił uwage że najlepiej naprawiać system na komputerze na którym ten system był instalowany. Nie jest to Linux który będzie chodził na każdym komputerze (wyjątek stanowi tylko producent procesora)

Dziękuje za zaangażowanie i chęć pomocy.
    Każdy kto napisał sensownego posta otrzymuje punkty :)
    Tematu nie bedę zamykał, bo może ktoś kiedyś napisze prawidłowe rozwiązanie tego problemu z własnych doświadczeń