Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV5-1211 - zbyt wysoka temperatura procesora

dexter_d 04 Kwi 2009 14:27 12765 17
  • #1 04 Kwi 2009 14:27
    dexter_d
    Poziom 9  

witam
    moj laptop
    Athlon duo - 2.1
    Radeon 3450
    3 gb ram

podczas normalnej pracy temperatura wacha sie od 50 do 70 stopni (np. jak ogladam jakis film na youtube cos rozpakowuje w tym czase)
    teraz wlaczylem Men of War (gre tak do sprawdzenia) i temp skacze do 87 stopni - nie przycina sie przez to ale czy to normalne ? cos jest nie tak ? skroci sie zywtonosc ?
    czy w tych lapkach to standard
    pozdrawiam

0 17
  • #2 04 Kwi 2009 14:33
    mat_ed
    Poziom 43  

70*C to zbyt wysoka temperatura.
    Cóż, najlepiej dostać się do środka, przeczyścić wentylator na procesorze - nie zapominając o oczyszczeniu procesora - i sprawdzić efekt.

Service manual'a poszukaj na google - ułatwi "dostanie się do środka".

0
  • #3 04 Kwi 2009 15:40
    skaktus
    Poziom 37  

mat_ed napisał:
    70*C to zbyt wysoka temperatura.
    Cóż, najlepiej dostać się do środka, przeczyścić wentylator na procesorze - nie zapominając o oczyszczeniu procesora - i sprawdzić efekt.

Service manual'a poszukaj na google - ułatwi "dostanie się do środka".

70 st to za wysoko, ale pamiętaj że HP osiągają 100 st - są źle zrobione, mają fatalne chłodzenie i tego nie idzie naprawić.

Polecam koledze włączać wszystkie możliwe system odciążające procesor jak i odpowiednimi programami zmniejszyć jego mnożnik. Zakup podstawkę nawiewającą powietrze na dół laptopa.

Dla przykładu kolega też ma HP z Athlonem 2 ghz i osiąga 97 st w grach co powoduje że laptop parzy i plastik robi się miękki. Mój Asus o nieco innych parametrach na tej samej grze ledwo dochodzi do 40 st.

0
  • #4 04 Kwi 2009 16:06
    dexter_d
    Poziom 9  

laptop kupiony miesiac temu
    tak szybko musialbym czyscic wentylatory w srodku ?

0
  • #5 04 Kwi 2009 16:26
    skaktus
    Poziom 37  

Nie musisz czyścić, choć mogło ci się trochę nazbierać kurzu jednak wiele to nie pomoże. Kolega ma lapa 2 miesiące i narzeka od pierwszego dnia.

Jak pisałem - HP tak ma i wiele tutaj nie zmienisz.

0
  • #6 04 Kwi 2009 17:47
    dexter_d
    Poziom 9  

no to ok
    ostatnie pytanie
    czy pomimo takich temperatur te Hp-laptopy maja normalna zywotnosc ?

0
  • #7 09 Kwi 2009 16:57
    skaktus
    Poziom 37  

Temperatury nigdy nie wpływały dobrze na żywotność kompa. W lecie może ci się często zawieszać lub parzyć ręce czy nogi. U kolegi praca w lecie na lapku jest niemożliwa - śmierdzi z niego i w dodatku górna część obudowy pod klawiaturą osiąga ok 50 st.

Możliwe że u ciebie tego nie będzie.

Polecam zaopatrzyć się w podstawkę chłodzącą.

0
  • #8 13 Maj 2009 19:11
    biedrek1
    Poziom 14  

Witam. A mnie jak tak dalej pojdzie to szlag trafi- mam podstawke chlodzaca- i laptopa dv5 1120ew i coraz czesciej komouter po prostu mi sie wylacza... Wyglada to tak ze costam smigam po internecie- do tego chodzi jakis programik sciagajacy dane- i nagle nastepuje wylaczenie kompa. Po przycisnieciu wlacznika komputer startuje z opisem- trwa ponowne uruchamianie systemu... ewidentnie przegrzewa sie... %Upgradeowalem juz bios- mam wlaczana opcje"fan always ON" i nic to nie daje- az sie boje pomyslec co bedzie jak temperatura otoczenia osiagnie okolo 20 stopni- wtedy to juz chyba wogole nie popracuje... Podpowiedzcie- jak sprawic zeby komputer zanim nastepnym razem wylaczy sie zapisal jakiegos loga- ktorego moznaby potem poczytac i upewnic sie ze nie jest to jakis inny problem- tylko kwestia przegrzania... No i oczywiscie jak to mozna naprawic

0
  • #9 13 Maj 2009 19:43
    leszekppp
    Poziom 22  

Mam takiego samego i faktyczni pracuje w temp 60-70 st. bez obciążenia

0
  • #10 13 Maj 2009 19:46
    biedrek1
    Poziom 14  

jakim programem mierzysz temp procesora?

0
  • #12 15 Maj 2009 00:18
    skaktus
    Poziom 37  

Tutaj nic nie poradzisz. HP spierniczyło sprawę z chłodzeniem.

Dodatkowo pewnie masz lapa już zabrudzonego. Oddawaj do serwisu i tyle. A jak nie masz gwarki to sam czyś.

0
  • #13 25 Maj 2009 14:37
    furek75
    Poziom 9  

witam.
    mam identyczny problem z hp pavilion dv5 1120ew był juz 2 razy w serwisie
    1 raz wymieniali układ chłodzenia
    2 raz wymieniali płytę główną i układ chłodzenia
    efekt
    żaden laptop jak grzał sie tak sie grzeje 70 stopni to norma na starcie później potrafi dojść do 85/90 stopni.
    dodam tylko że laptop był 2 razy po miesiącu w serwisie bo czekali za częśćiami.

0
  • #14 25 Maj 2009 17:37
    skaktus
    Poziom 37  

Lekarstwo jest takie - albo walka i zwrot kasy albo sprzedaż i kupno czegoś innego. HP jest tani i całkiem ładny, ale grzeje się przeokropnie. Dlatego zanim coś się kupi warto poczytać testy. Ja na szczęście się uchroniłem i nie mam HP.

Jedyny dla was ratunek to podstawka chłodząca dobrej firmy. Inaczej na lato kupujcie inne komputery. JEdnak tutaj odpada wam całkowicie mobilność komputera.

0
  • #15 25 Maj 2009 18:38
    jarewa
    Poziom 31  

Drugie lekarsto poprawić fabryke i dorobić jakieś inne chłodzenie. Można też wymienić na procesor słabszy o mniejszej mocy wydzielanej. Kombinacji jest sporo i każda coś da. Ale niestety o gwarancji można zapomnieć.

Podstawka dużo nie zmieni max 10st zjedziecie. Bardziej bym był już za tym by wiatrak przerobić by chłodził szybciej i mocniej wcześniej.

0
  • #16 26 Maj 2009 01:15
    skaktus
    Poziom 37  

No i wyłączenie wszystkiego co niepotrzebne - paski, skype w tle itp.

Dodatkowo włączenie CoolandQuiet przy AMD lub SpeedStep przy Intelu.

0
  • #17 09 Cze 2009 23:25
    rapit7
    Poziom 9  

skaktus napisał:

Cytat:
    SpeedStep

o tym nie słyszałem hmm

0
  • #18 10 Cze 2009 14:17
    skaktus
    Poziom 37  

rapit7 napisał:
    skaktus napisał:

Cytat:
    SpeedStep

o tym nie słyszałem hmm

Proszę, oto link do informacji:

KLIK

0