Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Wiatka 14 - Zatrzymuje sie na programie nr 6

antares 04 Kwi 2009 15:47 1563 4
 • #1 04 Kwi 2009 15:47
  antares
  Poziom 17  

  Witam !

  Mam taki problem, jak w temacie, pralka przechodzi cały cykl prania prawidłowo, natomiast, jak kończy cykl na programie nr6 i ma przejśc na nr 7, to słychać tylko takie jakby brzęczenie i nic sie nie dzieje, po przekręceniu ręcznym na nr7 pralka pracuje dalej.
  W ostatnim czasie spalił się silnik, prawdopodobnie od tego, bo programator był w pozycji końcowej na przejściu z 6 na 7. Mam teraz przewinięty ten silnik i obawiam się, że znów się spali.
  Co może być nie tak?

 • #2 04 Kwi 2009 16:55
  313094
  Usunięty  
 • #3 04 Kwi 2009 17:16
  antares
  Poziom 17  

  program nr6, to program specjalny ( wg opisu na panelu), program nr 7, to odwirowanie, zatrzymuje sie na tym programie specjalnym, po przekręceniu na 7-odwirowanie, normalnie odwirowuje.

 • Pomocny post
  #4 04 Kwi 2009 17:30
  313094
  Usunięty  
 • #5 04 Kwi 2009 17:49
  antares
  Poziom 17  

  Dobra, sprawdziłem na "sucho" bez prania, wodę pobiera, spuszcza, beben kręci, przełączyłem na 6, by sprawdzić jak sie zachowuje, pod koniec 6-ki cyknął jhakby przekaźnik, lekko zakręciło bębnem i słychac to brzęczenie. Przyłozyłem ucho by przysłuchac w którym to miejscu ;-) i faktycznie, jakby przy zaworze poboru wody. Tylko dlaczego normalnie wodę pobiera za każdym razem a na 6-tce by sie zacinał?

  Poszedłem dalej, odkręciłem górna pokrywę i jak jest ten elektrozawór od poboru wody zimnej, (ciepłą pomijam, bo nie jest podłączona), to rozbija on sie na 3 wyloty do pojemnika na proszek. Na każdym wylocie są cewki. rozmieszczone są od lewej w tej kolejności 1 3 2. Zauważyłem, że zaraz przy wylocie nr3 jest pękniety węzyk doprowadzający do pojemnika na proszek i mały strumień tryska w kierunku własnie tych cewek. Byc może któraś z nich uległa awarii.
  Nie mam doświadczenia z pralkami, ale tak logicznie mysląc, to każa z cewek otwiera inny kanał wlotowy do pojemnika na proszek, i tu nasuwa sie odpowiedź, czemu normalnioe pobiera wodę, a nie pobiera właśnie do płukania, widocznie uszkodziła sie cekwa zaworu od płukania, tak jak kolega wspomniał, hmmm...., musze to sprawdzić

  Sprawdziłem cewki, mają oporność po ok 3kΩ. Ta od ciepłej co nie jest używana też, pozostaje więć zacięcie zaworu, tylko teraz którego?, który opowiada za to płukanie w cyklu 6?

  Ok, pralka naprawiona ;-).

  Okazało się, że wężyk na wyjściu nr2, a właściwie wlot do pojemnika na proszek był zatkany, co uniemożliwiało przepchanie wody do pojemnika w cyklu ostatniego płuka, o którym pisał szypek72 (dzieki za naprowadzenie), co powodowało buczenie przekaźnika. Wymieniłem przy okazji ten pękniety wężyk na wyjściu nr3 i mam nadzieję, że na dłuższy czas będze spokój.
  Pozdrawiam i dziekuję szypek72 za pomoc.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME