Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E220 Win Xp prof. problem

04 Kwi 2009 16:22 9190 6
  • Poziom 11  
    Witam.
    Tak jak w temacie, modem Huawei E220 zainstalowany w systemie WinXp prof. sp2. W menadżerze urządzeń jak najbardziej widoczny jako Huawei Mobile Connect - 3G modem. Przy próbie łączenia aplikacja Iplus "wyrzuca" komunikat "nie zalogowano lub w trakcie logowania". Próba łączenia z dial-up kończy się błędem nr 619 "nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem, więc port używany do tego połączenia został zamknięty. W załączniku log z kwerendy modemu. W/g mnie modem nie "widzi" karty ale został już po raz czwarty odesłany z serwisu z adnotacją, że jest sprawny i nie ma z nim najmniejszych problemów. Ręce opadają :(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Modem jest sprawny, z komputerem i jego konfiguracją tez wszystko raczej ok. Mam ten sam modem i internet w iPlusie. Od czasu do czasu też wyskakuje mi ten błąd 619. Wina leży po stronie Plusa/operatora. Zazwyczaj mam zasięg 2 - 3 kreski. Czasami jednak zasięg zanika całkowicie, albo spada do jednej kreski, wtedy nie mogę połączyć się z internetem i wyskakuje właśnie 619. Czasami też przy normalnym zasięgu też to się zdarza, po jakimś czasie wraca wszystko do normy. Nieraz to parę minut, nieraz 2 dwa dni. Tak niestety działa bezprzewodowy internet w Polsce. Telefony do Plusa nic właściwie nie dają.
  • Poziom 11  
    Modem sprawdzony jeszcze na dwóch komputerach (to samo). Przed chwilą podpięłam go do laptopa (wcześniej nie miałam takiej możliwości) i podeszłam do okna, zaczął "mrugać" na niebiesko i wtedy się połączył (pokazał 7,2 hsdpa). I teraz na stacjonarnym też zaczął działać z tą samą prędkością. Czyli tak jak sugeruje arekb81 problem jest z zasięgiem. Dodatko z tego co się orientuję w mojej miejscowości (Nakło n.Not.) nie ma hsdpa. Oprócz tego modem dopóki nie "wyłapie" odpowiednio mocnego sygnału w menadżerze urządzeń widoczny jest cyklicznie w odstępach kilkusekundowych tzn. "pojawia się i znika" i w takim stanie nie ma możliwości połączenia. Dla mnie wygląda to tak jakby był przystosowany tylko i wyłącznie do hsdpa, natomiast z szybkością gprs, edge czy umts nie potrafił się połaczyć.
  • Poziom 25  
    Z jakiego programu korzystasz do łączenia się z internetem? i w jakiej sieci masz? Może w programie masz zaznaczoną opcję łączenia tylko w systemie 3G (HSDPA, UMTS). Wybierz opcję: preferuj 3G/UMTS. Wtedy powinien łączyć się również przez EDGE i GPRS przy braku zasięgu 3G. Ostatecznie przedłużacz USB i położyć modem na oknie.
  • Poziom 11  
    Korzystam z aplikacji Iplus, dial-up i top_netinfo czyli, że jest ustawione tylko 3G odpada. Zastanawiające jest jeszcze to, że jak już "wyłapie" hsdpa (miga wtedy na niebiesko a nie na zielono) to nawet jak go umieszczę w innym miejscu (dalej od okna) do momentu zakończenia połączenia miga na niebiesko i połączenie jest ok. Natomiast po rozłączeniu znowu zaczyna migać na zielono i już się nie połączy do momentu aż zmienię mu położenie (czyli gdzieś bliżej okna) co sygnalizuje niebieskim miganiem. Jeszcze jedno pytanie. w Ilu pozycjach i pod jakimi nazwami jest widoczny w menedżerze urządzeń. U mnie w czterech jako: modemy- HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem, porty (com, lpt) - HUAWEI Mobile Connect 3G Application Interface i HUAWEI Mobile Connect 3G PC UI Interface oraz jako urządzenie kompozytowe w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    U mnie również modem jest widoczny pod tymi czterema pozycjami i pod tymi samymi nazwami. Oprócz tego, po aktualizacji oprogramowania był widoczny też jako napęd CD, który wyłączyłem w menedżerze urządzeń.